Zvětšené mízní uzliny v tříslech

Další názvy: zvětšení lyfatických uzlin v tříslech

Mízní (lymfatické) uzliny jsou vpodstatě filtry, přes které protéká míza (lymfa). Jsou v nich koncentrované bílé krvinky, které protékající tekutinu kontrolují. Když jsou v míze přítomny nějaké cizorodé částice, například bakterie, uzliny zareagují tím, že se zvětší, protože bílé krvinky bojující s infekcí se začnou množit.

Různé skupiny uzlin vždy drénují určitou oblast těla. Jako zvětšené uzliny se označují takové, které mají v průměru víc než 1 cm, pod bradou a v tříslech jsou uzliny normální do 1,5 cm. U štíhlého jedince tak můžeme hmatat i normální uzliny na krku, v podpaží a v třísle.

Zvětšení uzlin může být reakcí na zánět nebo nádor v dané oblasti, na infekční onemocnění, či může být projevem leukémie nebo lymfomu.

Uzlinami v tříslech prochází míza ze zevních pohlavních orgánů a okolí, jejich zvětšení tedy často značí zánět či jiné onemocnění pohlavních orgánů.

Diskuse

Tvrdá boulička v třísle
Priorix - zduřená uzlina v tříslech

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Roušky a cigareta dnes v 11:58  Lara Farseer 46
Kompenzační bonus 25 000,- Kč pro OSVČ dnes v 10:44  Annci 5
Problém s penězi během koronaviru včera v 20:06  Ou 12
Strach z návštěv dnes v 10:01  martina.se 49
Co dělat v karanténě včera v 15:29  martina.se 13
Bez nároku na zdravotní péči kvůli koronaviru? včera v 22:54  Ba-stet 29

Napište prosím svoji zkušenost s: zvětšené mízní uzliny v tříslech

Váš příspěvek
Danka V.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.19 00:10
Reaktivní uzliny

Dobrý den, na ultrazvuku i na magnetické rezonanci mám nález - výrazně zvětšené 2 reaktnivní uzliny v tříslech, zánět kostí a chrupavek, ale doktoři mě posílali tzv.od čerta k dáblu a nyní musím podstoupit totální endoprotézu kyčle. PROČ?

miona99
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.15 19:02

Během roku se mi objevila uzlina v třísle, nebolela, tak jsem to neřešila. Až letos, všechny možný vyšetření z čeho by mohla být..nikde nic, takže už je u patologa na stole a čekám na výsledek. mě ale uzlina nemizela, jen se zvětšovala..tak uvidíme :nevim:

Dalibor7
223 příspěvků 20.1.15 20:10

Skvělí recept, jak tyto celkově vyčistit lymfatický systém najdete mezi recepty pana Zajíčka. Funguje opravdu skvěle, mám to odzkoušené.

eva hejhalova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.15 12:33

Dobry den, jiz 10.let mam zvetsenou uzlinu na levem trisle o velikosti holubiho vejce, nekdy zmizi a kdyz dele chodim nebo se postavim, ta se objevi, neboli a da se i bezbolestne zamacknout, poradte. dekuji

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: