Zvětšené mízní uzliny v podpaží

Další názvy: zvětšení lymfatických uzlin v axile

Mízní (lymfatické) uzliny jsou v podstatě filtry, přes které protéká míza (lymfa). Jsou v nich koncentrované bílé krvinky, které protékající tekutinu kontrolují. Když jsou v míze přítomny nějaké cizorodé částice, například bakterie, uzliny zareagují tím, že se zvětší, protože bílé krvinky bojující s infekcí se začnou množit.

Různé skupiny uzlin vždy drénují určitou oblast těla. Jako zvětšené uzliny se označují takové, které mají v průměru víc než 1 cm, pod bradou a v tříslech jsou uzliny normální do 1,5 cm. U štíhlého jedince tak můžeme hmatat i normální uzliny na krku, v podpaží a v třísle.

Zvětšení uzlin může být reakcí na zánět nebo nádor v dané oblasti, na infekční onemocnění, či může být projevem leukémie nebo lymfomu.

Uzlinami v podpaží prochází míza z paže, stěny hrudní a z mléčné žlázy, její zvětšení tedy může znamenat onemocnění daných struktur.

Diskuse

Zvětšená uzlina v podpaží u miminka
Bolestivá bulka v podpaží


Reklama


Reklama

Napište prosím svoji zkušenost s: zvětšené mízní uzliny v podpaží

 Váš příspěvek
 
karolko one  21.04.17 23:40
toxoplamosa

Ahoj,
v prosinci mně chytil zub nakonec z toho byl zánět kostní dřeně. když Dr. nasadila antb.
tak se mně udělala v podpaží boule jako slíva. pri odběru krve se zjitilo, že jsem prodělal toxoplasmosu dnes je duben a v levém podpaží mám pět boulí a v pravém tři. podle krve jsem
zdráv a na SONO řekly, že rakovina vypadá jinak a tím to pro ně zhaslo.
tátu na Kladně léčily rok na růži a on měl rakovinu mízních uzlin zemřel ve 28 letech fám, doufám, že mně diagnostikoval správně.

 
Dalibor7
218 příspěvků 09.03.14 17:25

Martino jde o limfatické uzliny?

 
Martina21101
1 příspěvek 08.03.14 00:00

Dobrý den, chtěla bych poradit, mám 11 leteho syna, který od malička trpí na zánět uzlin v podpaží několikrát jsme to museli nechat vyriznout, bohužel se to neustále vrací. Můžete mi prosím poradit, co s tím? Děkuji Martina

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama


Reklama