Zrychlená řeč

Další názvy: rychlá řeč, tachylalie, tachyfrazie

Řeč je hlavním výrazovým prostředkem lidstva. Každá jednotlivá osoba jí dodá typický přízvuk a formu, která je pro ni jedinečná. Poruchy řeči mohou nastat z různých důvodů. Na řeč má skrze vegetativní nervový systém vliv naše psychika, a proto se může stát, že se například zakoktáváme nebo přeříkáváme při nervozitě.

Zrychlení řeči tak může být způsobeno psychickou nejistotou jako vnitřní potřebou si nepříjemný čas rozhovoru „odbýt“.

Zrychlení řeči u dětí je jedním z příznaků hyperaktivity. Obvykle bývá spojeno s nesoustředěností, nutností neustálého pohybu a praktickou neunavitelností. Hyperaktivita je relativně běžná porucha chování a během puberty přejde k normálu.

Nesrozumitelná rychlá řeč s případným vynecháváním může být jedním z příznaků demence nebo mentální retardace. Protože je řeč ovládána ze speciálních částí mozkové kůry, může být také poškozena při nádoru nebo útlaku mozkové tkáně jinou strukturou.

Pokud máme velké potíže s nervozitou a mluvením například na veřejnosti, je vhodné tento problém konzultovat s odborníkem, který také navrhne vhodnou terapii. Stejně tak s hyperaktivním dítětem je dobrým tahem případná návštěva psychologa. Poradí vám jakým způsobem se mu věnovat a jak ho co nejlépe zařadit do kolektivu ostatních dětí.

Napište prosím svoji zkušenost s: zrychlená řeč

Váš příspěvek
daisygosia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.21 10:52

That's good information, the article provides a lot of useful information, but I still can't find the answer.
words with friends word finder

PatrickMoran
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.20 13:25
RE:Speeding Speech

Tachylalia can be viewed without prosody as a single stream of rapid speech, and can be articulated silently or mumbled. Tachyllalia can be simulated by remotely stimulating the brain. recommendation letter proofreading services

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: