Zmokvalá kůže

Další názvy: mokvání kůže, madidace

Mokvání kůže odborně označujeme jako madidace.

Častou příčinou je ekzém na pokožce. Ekzémy jsou komplexní kožní změny způsobené zánětem, které mají alergickou etiologii. Nutná je přítomnost určitého alergenu, který po navázání na protilátky aktivují buňky imunitního systému. V rámci zánětu dochází k produkci tekutiny, která s dostává na povrch a léze mokvá.

Mokvání je projev spíše akutní formy kontaktního ekzému : objevuje se tedy madidace, začervenání, svědící pupínky. Chronická fáze ekzému je typická zhrubělá, suchá a popraskaná kůže, která se loupe, občas svědí.

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Vaše příznaky u Koronaviru? dnes v 09:24  Anonymní 58
Platnost pcr testu - na kurz plavání dnes v 09:23  kavenka 9
Lékař během karantény dnes v 09:34  Šmoulice 26
Covid pozitivní i po karanténě včera v 22:16  Borrealis 16
Strach z covidu v těhotenství dnes v 08:54  Ivusska777 44
Očkování covid 19 v těhotenství dnes v 07:32  Ivusska777 20

Napište prosím svoji zkušenost s: zmokvalá kůže

Váš příspěvek
pelosek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.15 00:59
mokvani

Dobrý den před týdnem sem so vobarvila vlasy na černo dostala jsem šílenou alergii svedeni, opuchla po celé tváří, vyrazky, usi napuchle a mokvave teď už to je do čela v pohodě… Chci se zeptát na pokožce hlavy se mi udělaly strupy teď už je nemám dle mokva mi hlava a zapacha nevím vo s tím mam dělat doporučila by jste mi nějakou domácí léčbu??

Hrnčířová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.10 21:12
mokvání kůže na hlavě

V rodině se setkávám s onemocněním kůže,které nevíme, jak léčit.
Na plešce hlavy se strýci (67 let) vytváří neustále strupy. Původ stupů je možná mechanický, nedokáži odhanout. Strýc má poměrně silné brýle a při zahradních pracích se velmi často zraní na plešce např. o větve stroml při sekání trávy. polesdní době mne ale situace vekmi znepokojuje.
Tvrdí, že vyšetření krve je v pořádku, k lékaři chodí pravidelně. O vánocích mu matka ozařovala hlavu biolampou a strupy zaschly, byly však velmi velké a nevzhledné. Strýc víceméně zřejmě ze studu navštívil kožní lekařku, která údajně strupy poleptala. Má si rány ošetřovat roztokem hypermanganu a následně myslím infadolanem. Rány silně mokvají. Je možné situaci něčím zlepšit? Děkuji mnohkrát za radu. Hrnčířová

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: