Zimomřivost

Další názvy: pocit zimy, špatná tolerance chladu

Tepelnou regulaci má každý z nás nastavenou trochu jinak. Někdo se radši přioblékne a místnosti chce mít vytopené, někomu je pořád horko. Zimomřivost je tak u některých jedinců naprosto fyziologickým jevem a není důvod jí řešit jako problém.

Ženy jsou často zimomřivější než muži, také pro to, že mají méně svalové tkáně schopné produkovat teplo svými kontrakcemi.

Naše tepelné mechanismy jsou do jisté míry přizpůsobivé, takže například po přestěhování do teplejšího pásma naší zeměkoule se po čase upraví pocení tak, že se daná osoba začne potit třeba jen třetinově. Stejně tak funguje otužování. Studená voda navíc rozproudí v těle krev, což při krátkém otužení navodí později pocit tepla.

Zimomřivost může být také spojena s nízkým tlakem nebo nedostatečným nutričním stavem dané osoby. Může tedy pomoct i správnější životospráva, která dodá tělu všechny potřebné živiny.

V neposlední řadě se může jednat o hormonální poruchu, například poruchu štítné žlázy, která reguluje celkový metabolismus těla.

Zkuste nejprve zlepšit jídelníček a zařadit do režimu pohyb a otužování, pokud je zimomřivost spojena s dalšími metabolickými příznaky, vyhledejte svého lékaře.

Diskuse

Zimomřivost, únava
Spací nemoc a zimomřivost
Jak se zbavit zimomřivosti?

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Pozitivní antigen, jak teď postupovat? 24.6.22 18:57  sobesin 29
Rýma po COVIDU 24.6.22 09:03  Benda5 6
EUC PCR test - kde najdu výsledky? 7.6.22 18:54  PhereNicae 3
Záznam o PCR testu 1.6.22 06:45  adamcoka 19
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35

Napište prosím svoji zkušenost s: zimomřivost

Váš příspěvek
abozenka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 14:12
Zimomřivost

Ahoj všem,
jen jsem chtěla dodat, že když se ostatní kolem mě doslova potí, mě začíná být teprve příjemně. Takže hezký den všem, jaro se nám blíží… :kytka:

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: