Zarudnutí kůže nad kloubem

Zarudnutí kloubu, bolest a otok jsou typickými příznaky úrazů, kdy dochází k poranění kloubů – jedná se o kontuzi, subluxaci a luxaci.

Kontuze je pohmožděný kloub, pokud není úraz velký, není nutné navštívit lékaře – končetinu je vhodné imobilizovat, šetřit, aplikovat krém proti bolesti a otoku. Těžší kontuze, subluxace a hlavně luxace musejí být ošetřeny lékařem, pokud hlavice z kloubní jamky vyletí ( např. u luxace ramena) lze prázdnou jamku nahmatat. Tato poranění jsou silně bolestivá, pacient není schopen s končetinou vůbec hnout.

Mimo traumata je častou příčinou oteklého kloubu revmatismus. Revmatismus je skupina interních chorob, které postihují především klouby. Příkladem revmatismu je revmatoidní artritida, dna a osteoporóza.

Revmatismus se projevuje jako dlouhodobé zánětlivé onemocnění, které postihuje svaly, šlachy a klouby. Projevuje se intenzivní bolestí svalů, prudkou bolestí kloubů. Největší problém pro pacienta pohyb ráno.

Diskuse

Zarudnutí v ohybech kloubů
Začervenalý záhyb kůže
Vyrážka na loktech a kolenech

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Porod s rouškou? 2.7.20 15:11  Marty9 27
Bojíte se, až se nebudou nosit roušky, nákazy? 1.7.20 20:08  Pe-G 133
Je tu někdo, kdo prodělal COVID? Jaké máte zkušenosti? 1.7.20 21:09  Desgreze 73
Vysvědčení - ztratíte nárok na ošetřovné 29.6.20 22:26  hanka.br. 128
Dovolená 2020 - chystáte se v létě do zahraničí? 21.6.20 14:11  Haleyy 111
Očr nemoc a očr ze školky 18.6.20 20:55  Anonymní 40

Napište prosím svoji zkušenost s: zarudnutí kůže nad kloubem

Váš příspěvek
Eva Crkalová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.14 12:10

Moje babička 88 let po několika operacích, kyčlí loni v květnu byla převezena na Bulovku nejdříve s podezřením na vředy žaludeční. Po týdnu byla propuštěna na víkend. Doma najednou dostala horečku a na nohu nedošlápla Okamžitě jsme jí odvezli na Bulovku kdy byla vyšetřena prohlašovali že není důvod aby nechodila. Po třech týdnech byla převezena na rehabilitace v Horních Počernicích kde strávila měsíc. Po měsíci říkali, že to už lepší nebude a byla propuštěna. Teprve po propuštění jsem viděla místo které jí bolí měla ho tak mírně zarudnuté a teplé, po mnohých návštěvách u lékaře prý je to zánět kyčelního kloubu. Začalo to květnu 2013 a stále nic, má velké bolesti a na noze čím dál horší flek. Teď v v místě toho fleku je boule která jako šupinatí. Brala 6 týdnu antibiotika a to bylo spíš stále stejné. Nic žádné změny.

Vložit nový komentář