Vypadávání předmětů z rukou

Častou příčinou vypadávání předmětu z rukou je určitý neurologický problém. Jako u každého příznaku, i tento nemusí nic znamenat. Pokud dochází k nechtěnému vypadávání předmětů, vázne schopnost jemné práce, objevuje se brnění či mravenčení rukou apod. je vhodné navštívit neurologa.

Vypadávání předmětů z rukou může být první známkou parézy ruky či celé horní končetiny – často se může jednat o příznak počínající roztroušené sklerózy mozkomíšní, kdy může dojít k přechodné poruše zraku, brnění či mravenčení v rukou, vypadávání předmětů, závratě spojené s nystagmem apod.

Často se jeví jako neobratnost ruky počínající amyotrofická laterální skleróza, velmi těžké onemocnění s infaustní prognózou.

Problém může být také u myopatických syndromů, potíže vůbec uchopit předmět se vyskytuje u neocerebellárního syndromu ( poškození mozečku – traumatem, krvácením, nádorem, u dětí i zánětem apod.) U nich pacient pohyb přestřeluje, není schopen pohyb správně odměřit.

Takovýchto onemocnění bychom našli celou řadu, u vypadávání předmětů z rukou, jakožto i u jiných příznaků, je vhodná včasná návštěva u lékaře. V neurologii, jako i každém oboru medicíny platí, že včasná návštěva zvyšuje šanci na uzdravení nebo největší šanci na zlepšení u stavu, který vyléčit ad integrum nejde.

Diskuse

Roztroušená skleróza

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Koronavirus - říct nebo neříct? dnes v 00:29  evulinda79 21
Plastová průhledná rouška - nemáte na prodej? včera v 19:22  Titty 24
Ukončení karantény bez testu včera v 12:53  Anonymní 26
Rouška pro astmatika 24.9.20 17:49  Jana206 21
Zadanka na koronavirus včera v 00:03  Borrealis 27
Sme v karanténe 24.9.20 20:23  vokishka 25

Napište prosím svoji zkušenost s: vypadávání předmětů z rukou

Váš příspěvek
darcina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.10 07:39
potize rukou

dobry den
mam dotaz,pracuji jako montazni delnice vic jak tri roky,kde se jedna o rizikovou skupinu,podrobila jsem se jiz dvakrat na mereni zateze,kde se potvrdila vysoka .Ated k memu problemu jedna se o to ,kdyz konam svou praci,kde vlastne zaviram operky ,mam druhy den otekle ruce ,bolesti od zapesti do loktu ,acs od casu brneni v koneckach prstu,dnes jsem zatim doma,nebot na zaklade preventivni prohlidky nejsem zdravotne prizpusobila a pokud jsou tedy ruce v klidu mam bolesti stejneho razu jako kdyz vas boli koleno pri jakekoliv zmene,nebo kdyz rostou nohy tak takove potize ,ze bych nejradci ty ruce odlozila ,kde muze byt pricina o co se muze jednat?dekuji za odpoved

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: