Vtažení kůže bradavky prsu

Vtažená kůže na prsu či přímo vtažení bradavky může být zapříčiněno jednak proběhlým zánětem, úrazem či se může jednat o normální stav. Každopádně je nutné hovořit o příznaku vtažené kůže a bradavky především ve souvislosti s karcinomem prsu.

Tento příznak totiž může na přítomnost maligního novotvaru poukazovat. Není to příznak, který by byl na první místě, neboť zde záleží především na jeho lokalizaci ( lokalizaci nádoru). Důležité je samovyšetřování prsu alespoň jednou měsíčně.

Pacientka si všimne především bulky či uzlíku, který v prsu dříve nebyl – i tento nález nemusí být nijak závažný, neboť se často jedná o cystu či o benigní fibroadenom. Pacientka by měla chodit na pravidelný screening, ovšem pokud si nějakou bulku při samovyšetření nalezne, měla by s ní navštívit lékaře.

Dalšími příznaky mohou být změna velikosti a bolesti v prsou, citlivá bradavka, vpáčení kůži či bradavky, výtok z bradavky. Všechny tyto příznaky by měl vidět lékař, proto by žena neměla s návštěvou lékaře otálet.

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Bulka v podpaží po očkování Covid dnes v 05:44  Pudloslava 81
Covid test pcr vs antigen včera v 19:03  Anonymní 10
Pfizer - vedlejší účinek dnes v 12:01  kbrz 65
Očkování proti kovidu 19 a otěhotnění včera v 02:13  Ghaia 12
Může moje očkování souviset s horečkou u kojence? 24.7.21 20:18  Jana525 27
Testování z okraje nosu I. P. Pavlova 22.7.21 13:40  FialovaZizala 4

Napište prosím svoji zkušenost s: vtažení kůže bradavky prsu

Váš příspěvek
Dominika 12 skoro 13 let
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.13 15:21
:/

Ahoj, taky mi je 12, brzy mi teda bude 13 a mám bradavku jakoby prohloubenou dovnitř. Né úplně, ale jakoby nestojí, prostě je spláclá.. :nevim: Nikomu to zatím říkat nechci, když nevím o co jde. Třeba mi to prso teprve roste.. :? Ale jinak fakt nevím, bojím se co to může být. :( :,(

Tereza Blahová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:06
Karciom

dobry den je mi 12 let a mam problem s prsni bradavkou ona se mi vytahuje a zatahuje a mám jakoby bílé strupy ale nic mě nebolí je mi blbé říci to doktorce a je to vůbec možné když jsem takto mladá děkuji za odpověd Tereza :oops:

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: