Vaginální výtok

Další názvy: fluor

S jistotou se dá říci, že každá žena během svého života alespoň jeden výtok z vagíny zaznamenala. Mezi lidmi se rovněž traduje, že přítomnost výtoku signalizuje přítomný zánět či jiný patologický stav. Rozhodně tomu tak není, jak bude uvedeno dále. Přítomnost lehce bělavého výtoku, který není doprovázen další symptomatologií, není škodlivý, žena nemusí vyhledávat lékaře.

Existuje několik příznaků, jejichž přítomnost by mohla signalizovat určitý problém v těchto partiích. Rozhodně není dobré, když má výtok bílou a tvarohovitou konzistenci, zelenou či žlutou barvu, je hrudkovitý. Dále je-li zapáchající, je-li přítomno úporné svědění či pálení apod. Tyto příznaky signalizují, že mikrobiální prostředí pochvy bylo porušeno, a že v pochvě probíhá zánět.

Při přítomnosti těchto příznaků ( pokud nejsou nějak extrémně vyjádřeny) může žena provádět dokonalou hygienu těchto partií a zkusit vyčkat ústupu potíží. Pokud však potíže trvají déle než 3-4 dny, měla by žena okamžitě navštívit svého gynekologa.

Klíčová je úloha správné hygieny ( pouze prostředky k tomu určenými). Infekce mohou způsobit bakterie, kvasinky apod. Léčba může být i dlouhodobá, protože se některé záněty mají tendenci vracet.

Pokud se při výtoku z pochvy objevují silné bolesti břicha, doprovázené např. horečkou, měla by žena vyhledat lékaře okamžitě – může se jednat o závažné zánětlivé onemocnění, které lékař po důkladném vyšetření může vyloučit.

Bílý výtok bez svědění a pálení
Černý výtok
Růžový výtok z pochvy
Bílý hlenovitý výtok
Zapáchavý poševní výtok
Stálý výtok
Zápach z pochvy

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: vaginální výtok

Váš příspěvek
Lei
8 příspěvků 12.10.14 23:02

Lucinko, pokud nechceš navštívit gynekologa, který ti určitě pomůže, začni s jednoduchou hygienou a to v oblasti genytálií, kdy si umývej tyto partie sprchovým gelem TEA-tre, ke koupi v drogerii, cca 99kč. Mě to pomohlo a nemusela jsem navštívit ani lékaře. Od té doby mám klid, ale umývám si partie pouze s tímto gelem. Hodně štěstí, znám to, jak to znepříjemňuje život. Lei

Lucie 14
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.14 19:54
Prosim poradte mi

Dobrý den, moc prosím o pomoc. Už několik měsíců, možná i ten rok mám problém s vaginálním výtokem..Je mi 14 let. Popis výtoku : " Není bílý, vcelku nebo tak prostě je to vytok se smradem"
plus komu by tento problem nevadil at mi napise..vezmu kluka 14-30 let :-* Uz mi chybi sex, mojemu ex tenhle vytok vadil :/smula :kytka: :kytka: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Vložit nový komentář