Tlak na oko

Další názvy: pocit tlaku v oku

Tlak na oko může být způsoben celou řadou příčin. Jedná se o pocit tlaku v oku, jakoby jej ze zadní strany něco vytlačovalo.

Příčinou může být neuritida –zánět zrakového nervu – v zásadě existují dva typy – bulbární ( jsou patrné změny při vyšetření očního pozadí) a retrobulbární ( na očním pozadí změny patrny nejsou).

Dalším důležitým příznakem je zhoršení zrakových funkcí. Zhoršení bývá poměrně náhlé a markantní, ovšem po odeznění zánětu dochází i k dramatickým zlepšením zraku. Postiženy jsou většinou všechny modality zraku : zraková ostrost, barvocit, zorné pole. U těchto onemocnění je nutné vyhledat lékaře.

Retrobulbární neuritida je často prvním příznakem roztroušené sklerózy mozkomíšní, čím dříve se začne s léčbou, tím je prognóza onemocnění příznivější.

Bolest a tlak na bulbus může způsobit nádor, cévní malformace. Většinou je oko vytlačováno z očnice- vzniká exoftalmus. Opět je nutné co nejdříve navštívit lékaře.

Diskuse


Bolest a tlak v očích
Tlak na oko - z rýmy?
Bolest za okem
Bolest hlavy za očima
Vysoký tlak v oku


Reklama


Reklama

Napište prosím svoji zkušenost s: tlak na oko

 Váš příspěvek
 
Mia14  14.10.17 21:31
Rakovina,Nádor nebo Zelený zakal?

Dobrý den chtěla bych se zeptát co mi muže být když mám tlak na oči na jednom 30 a na druhym 31 a v zádu a po straně mě bolí hlava spís pícha :( nevíte co to je?

 
PajaJC  01.08.16 10:02

Verusko 11 4 dojdete si na neurologii. Ja to mel stejne, udelali mi vysetreni a zjistilo se, ze mi opravdu nic neni a je to unavou z prace (delal jsem 16h smeny) Presel jsem na lepsi smenovy provoz a mam pokoj

 
Věra 11 4  22.09.15 15:05
Tlak v hlavě za očima.

Zdravím vás všechny. Mám tlaky s hlavě, bolest v očích, jakoby tlak i do očí. Vidím dobře, ale jsem jak na vodě. problém s rovnováhou. Zatím to zvládám nepadám, ale nevím co bude, už to mám půl roku a je to čím dál horší. Na očním řekli, že je to v pořádku. :(

 
lucik21  21.10.12 16:24

Dobry den, uz asi tyden mam tik v levem oku s pocitem tlaku a bolesti za okem. Jsem v 2 tt a nevim jestly je to zpusobeno tehotenstvim nebo se jedna o zavazny problem

 
lenka88
1 příspěvek 07.06.12 11:05
bolest a tlak v oku

dobry den mam v práven oku už dva dny velkou bolest oka když oko zavřu a jemně si na něj šáhnu boli to jak kdybych přes oko měla modřinu přime světlo do oka mi spusobuje taktéž bolest ma oko i cele červane na pohled asik mi tam popraskaly žilky nebo mam v oku tlak diky za odpověd za radu vitkova

Vložit nový komentář

Reklama

 

Nemoci s tímto příznakem:


Reklama


Reklama