Strach o život

Jako plnohodnotný příznak je uváděn snad jen u akutního infarktu myokardu.

Jinak se jedná o pochopitelný emocionální stav ve vypjatých situacích mající odezvu v nervovém a hormonálním systému, které velice rychle připraví naše tělo na nepříznivé podmínky nebo na boj o přežití. Jsou aktivovány energetické zásoby, zvyšuje se tlak a tepová frekvence, krev se přesunuje z dočasně méně užitečných orgánů (trávicí soustava) do svalů a do mozku. Nacházíme se ve stavu maximální pozornosti, vnímání bolesti je utlumeno a tělo i po silové stránce „překonává samo sebe,“ je-li to potřeba.

Panický strach o život, paranoia a objektivními příznaky nijak nepodložený strach z chorob (hypochondrie) jsou závažné psychiatrické poruchy, které nemocného emocionálně a posléze i fyzicky vyčerpávají. Není-li takto postižený člověk včas přesvědčen nebo donucen k psychiatrické léčbě, nezřídka vedou tyto poruchy k tragickému konci formou sebevraždy.

Diskuse

Jak se pozná infarkt?
Panický strach ze smrti

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: strach o život

Váš příspěvek
kamcapav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.14 18:59
Hrůza

Já s tímto pocitem, žemi něco je žiji již 11 let, střídavě je klid a pak období, kdy to propuká - strach, že mi něco je, neustále se sleduju a nacházím choroby, jsem z toho zoufalá, rodina mě nebere v tomto směru vážně, nechápou, že mi je psychicky i fyzicky zle. Mám strach především z neurologických onemcění jako ALS, myastenie, prostě samé chuťovky :-/ třeba nyní poslední dny je to peklo :,(

stiflerr!!...2014
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.14 15:32
jo jeto pravda!!..:/

Stejnak jednou všichni chípnem!!! :D :D :D :D :D :D (což je pravda)!!! :hug: :hug: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :P :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :pankac: :pankac: :x :x :twisted: :twisted: :evil: :arrow: :arrow:

silva 2014
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.7.14 15:29
Tohle semi stává!!...:/

Když du večer spát tak nemužu dýchat vtu chvíli mi připadá že svět neexistuje! a že to k ničemu nevede! :( :( nemužu si s toupnou na nohy tak se blýžím k mámi posteli a řikam mami jemi blbě už to namě leze ta mi řekne at otevřu okno!! jenom že jáho otevřu a nepomuže mito sedim u okna hodiny nespim!! a to uz bylo pul 3 rááno! a měse prostě nechtělo spát s toho duvodu že sem nemohla dýchat astma je to nejhoršíí když to člověka chytne večer a je sám newí co má dělat!! toje ta nejhoršíí věc kdy sem tu noc zažila jájjj UŽ TO NECHCI ABY SEMI TO OBĚVILO OD NOVA!!! :hug: :zed: :oops:

sedmi2012
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.13 14:18
moje zkušenost

Dobrý den chci se podělit o mou zkušenost
až ted v dospělosti jsem si začala uvědomovat že tím trpím od dětství a začalo to co jsi nejvíce pamatuji tím když mně začala růst prsa jedno dřív malá boulička se tam objevila šla jsem se zeptat co to je mamky a byla u toho i moje jakoby sestra dcera přítele mamky a oni obě si začali dělat srandu nevím jestli hned nebo až déle že je to rakovina!!! jen když to píšu a vzpomenu si na tu situaci sevře se mne žaludek pak mne tedy řekli že mne začínají rust prsa ale u dítěte v cca 12 let nevím kolik mne přesně bylo to zanechalo červíčka který hlodal vždy při nějaké podobné situaci a čím jsem byla starší tím se to stupnovalo až jsem skončila u psichiatra na antedepresivách vždy to na nějakou dobu přejde ale zase se to vrací mám to nejspíš ve stavu chronickém ted už to aspon dokážu posoudit, pojmenovat a poprat se s tím na nějakou dobu ale už mám předem strach kdy se to zase vrátí atd pokud má někdo jen malé podezření, krátkodobé nepodcenujte situaci a jděte k lékaři dnes už je to normální být psichicky nemocný je to dobou shonem, tlakem spoečnosti (strach, deprese, uzkost) a odzizením se od sebe samých to jsem pochopila po uvaze proč, odkud, kde se to bere
jsem ráda když jsem ve stavu kdy to dokážu sama ovládnout ale někdy to nejde někdy to člověka přemuže, hlavne se za to nestidte, svěřte se někomu komu mužete věřit at na to nejste sami!!! a hlavne NIKDY TO NEVZDÁVEJTE!!!

Vložit nový komentář