Stolice s příměsí sliznic

Ve stolici se přirozeně objevují odloupané povrchové buňky z trávicí trubice. Pokud se ve stolici objeví krev nebo viditelně sliznice, je třeba být na pozoru. Krev může pocházet z poraněného análního otvoru, v tom případě se nejedná o nic závažného a prasklina se rychle zahojí, nebo z prasklého hemoroidu. Hemoroidy jsou rozšířené rektální žíly, které mohou vyhřeznout análním otvorem ven a působit bolesti. Pokud stolice obsahuje krev nebo sliznice v natráveném stavu, může se jednat o vřed, popřípadě karcinom tlustého střeva a je potřeba ihnet kontaktovat svého lékaře. Protože rakovina tlustého střeva je v ČR jedním z nejčastějších nádorových onemocnění, je třeba nic nepodceňovat. Poškození sliznice tlustého střeva je třeba v každém případě konzultovat s lékařem, který popřípadě zařídí vyšetření jako kolonoskopie, kdy se odhalí případná příčina krvácení nebo příměsi sliznice ve stolici.

Protektivně na tlusté střevo působí strava s dostatkem vlákniny, která urychluje průchod potravy tlustým střevem a nedochází tak ke zbytečnému městnání. Vlákninu obsahují luštěniny, ovoce a cereální obiloviny.

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
PCR test týden po očkování včera v 11:31  ritterqa 19
Může mít miminko covid? 20.6.21 22:10  vokishka 31
Cesta do Polského Těšína za nákupem 19.6.21 22:14  vokishka 3
Testování před návratem do ČR ze zahraničí 18.6.21 20:21  LaPaloma 4
Covid test u kadeřníka 18.6.21 08:18  jednoslunicko 10
Covid , existuje či ne? Znám pravdu a napíšu vám ji. 16.6.21 09:32  admin 152

Napište prosím svoji zkušenost s: stolice s příměsí sliznic

Váš příspěvek
Leona 64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.19 23:42
Sliz

Dobrý den.uz delší dobu mám kalhotky plně slizu, který asi vytéká z řitního otvoru.muzu vědět co to znamená. dekuju

Krumlanda
5 příspěvků 8.6.13 17:29
kousky potravy ve stolici

Dobrý den,
po přečtení článku se mě dere na jazyk otázka. Co přesně znamenají odloupané povrchové buňky z trávicí trubice, když v některých článkách je nestrávená potrava např. semínka z pečiva, luštěniny, kousky šlupek z rajčat, jablka… se často označují za špatnou funkci žaludku nebo střev? Myslela jsem že je normální že některá potrava prostě projde rychleji tak že jí ve stolici člověk objeví, konkrétně třeba rajčátka jím denně takže denně najdu ve stolici „slupečky“…tak to mám považovat za problém??? :roll: díky

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: