Snížená tělesná teplota

Další názvy: hypotermie

Fyziologicky by teplota lidského těla měla být mezi 36 a 37°C, mnozí lidé však mají teplotu o něco vyšší, přičemž jsou zdraví, a naopak především starší lidé a malé děti mohou mít teplotu nižší. To je v důsledku selhávajících nebo nezralých termoregulačních mechanismů – malé děti a staří lidé rychleji prochladnou, když je venku zima. Náchylní k prochladnutí jsou též lidé konzumující alkohol, který vyvolává zdánlivý pocit tepla, přitom se organismus ochlazuje. Snížená teplota těla se v této souvislosti vyskytuje také u otrav alkoholem.

Teplota se snižuje také v ledové vodě, kde člověk nevydrží déle než 20 minut (závisí samozřejmě na teplotě vody). Nastávají poruchy srdečního rytmu (arytmie) a selhává srdce. Při teplotě pod 28°C ustává schopnost termoregulace.

Snížená teplota těla se využívá u některých operací (zvláště kardiochirurgické zákroky).

Diskuse


Snížená teplota v těhotenství
Nízka teplota u dítěte

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: snížená tělesná teplota

Váš příspěvek
Jájajuju
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.17 23:06
36 st. je naprosto normální teplota

Doporučuji alespoň vygooglit rozsah tělesné teploty a její pohyb v průběhu dne. Děláte si naprosto zbytečné starosti.

Jájajuju
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.17 23:06
36 st. je naprosto normální teplota

Doporučuji alespoň vygooglit rozsah tělesné teploty a její pohyb v průběhu dne. Děláte si naprosto zbytečné starosti.

Miroslav Smíšek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.17 20:33
podchlazení

Dobrý den všem​. Již několik let mám nízkou tělesnou teplotu okolo 34,5° C. Ale v zásadě si nestěžuji je mi neustále teplo a na rozdíl od manželky bych mohl spát v mrazáku. Ale co mě docela dnes vyděsilo u lékaře když mi opakovaně a ne jedním teploměrem naměřil teplotu 30,3° C. A pak mi doktor řekl, že nechápe že žiju a zda mám nějaké potíže. Tak jsem mu řekl, že jedině s tou chřipkou co jsem s ní za ním​ přišel. Co mám dělat? Do dnešního dne jsem to neřešil, ale nyní mám obavy.

Votep
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.16 13:14
Snížená teplota

Dobrý den onehdá pro mě přijela záchranka že sem nemohl dýchat popadnout dech a podobně, bylo mi řečeno že mam sníženou tělesnou teplotu na 34 °C celých u mě jako osoby je to prý v normě, i když to prý bývá u starších lidí, už delší dobu pozoruju že potřebuji chlad a zimu? je něco v nepořádku nebo sem zkrátka seveřan? :P :potlesk:

Danka99
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.16 23:00
Snížená tělesná teplota

Při zápalu plic mi poklesla tělesná teplta cca na 34 stupňů, trvalo to několik dní a nemohla jsem se zahřát. V teplé vodě mi sice zčervenala kůže a ohřál se povrch těla, ale uvnitř mi byla pořád neskutečná zima. Změnilo se mi vnímání času, dny byly krátké, dělalo mi problém rozumět mluvené řeči, zdálo se mi, že lidé kolem mě drmolí a mluví a pohybují se moc rychle, než jsem došla na záchod a zpět, uplynuly třeba dvě hodiny a mě se přitom zdálo, že to byla jen chvíle, zhruba po týdnu se vše vrátilo do normálu.

Jefferson
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.9.14 23:12
Podobná zkušenost

Dobrý den, mám podobné zkušenosti jako slečna či paní „Babaloo55“.. Třeba tři měsíce normálka a pak většinou v souvislosti s nachlazením snížená teplota 34,5 - 36, lehká otupělost, únava, bolesti hlavy většinou v podvečer, návaly horka, nebo naopak pocit chladu na chodidlech. Po pár týdnech se opět teplota vrátí do normálu a je zase klid, někdy na půl roku, někdy na měsíc a to se opakuje už snad 8 - 10 let. Všechna vyšetření, odběry (a že jich bylo) vyšly zdravěji než u většiny naprosto zdravých :)
Jediné co má zdánlivě stejné příznaky je Borelióza (na kterou jsme byl také testován), ale když si přečtete kompletní výčet příznaků zmíněné Boreliózy, tak na ní sedí prakticky všechny příznaky většiny běžných nemocí a navíc se bohužel velmi těžko zjišťuje.
Počítám, že by po 10ti letech byla borelióza v takovém stádiu, že by se mi projevily nějaké zásadnější příznaky, které se už nedají tak snadno zaměnit.
Pokud se někdo další podělí o zkušenosti, tak budu také vděčný :)

Babaloo55
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.14 13:37
Snížená tělesná teplota

Dobrý den, prosím, zda by mi někdo poradil. Už třetí týden se necítím dobře, prvních 14 dní mi teplota kolísala od 36°C k 38°C a zpět. Po využívání antibiotik se kolísání zastavilo, nicméně mi stále není úplně OK, v krku mám knedlík, teplotu mám sníženou, dnes např. 36,05°C. Jsem stále unavená, mám návaly horka, ale přitom ledové nohy, všechno mě bolí. Lékař mi včera předepsal další (jiná) antibiotika a po využívání nějaká vyšetření krve, kultivace z krku. Vůbec nechápu, o co jde. Je to virová infekce, nebo bakteriální? Co s tím, a pokud se při vyšetření nenajde žádný problém, kam jít, za jakým specialistou? Je to tak, že na umření to není, ale na žití taky ne.
Děkuji za pomoc nebo radu a přeji hezký den.
Babaloo

Vložit nový komentář