Poruchy koncentrace

Další názvy: poruchy pozornosti

Jedná se o poruchu této integrační mozkové funkce. Izolovaná porucha pozornosti v podstatě neexistuje, ale sdružuje se např. s poruchou intelektu, chování, paměti a exekutivních funkcí. Příčin těchto poruch je celá řada, společným jmenovatelem je určité poškození mozku, ať už strukturní či funkční.

Již v dětství se projevuje tzv. ADHD ( attention deficit hyperaktivity disorders). Tato porucha lze přeložit jako hyperaktivita s poruchou pozornosti. ADHD se začíná projevovat již v raném dětství, nejvíce však ve škole. Dítě je velmi neposedné, impulzivní, může být agresivní.

S poruchou pozornosti se dostavují poruchy učení. Výsledky dítěte neodpovídají jeho inteligenci a schopnostem. Dítě působí dojmem značně nevychovaného člověka.

Jak dítě roste, učí se zákonům či normám společnosti, fixuje si správné vzorce chování se ADHD postupně stabilizuje, ovšem přes 50% případů pokračuje do dospělosti.

Demence se rovněž projevuje poruchami pozornosti. I sama demence má celou řadu příčin, proto se klinický obraz liší podle mechanismu a příčiny vzniku.

Demenci lze ovlivnit rehabilitací a farmakoterapií, ale samotné vyléčení nepřichází v úvahu.

Dalších příčin je celá řada – mozková traumata, mozkový nádor apod. Porucha koncentrace se dostavuje i u emočních poruch. Vždy je nutné navštívit lékaře.

Diskuze o poruchách koncentrace

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: poruchy koncentrace

Váš příspěvek
Antoeliska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.19 13:17

Když se podíváte přímo na stránky produktu persen. cz, tak tam najdete právě přípravek persen který obsahuje Kozlík lékařský, Mátu peprnou a Meduňku lékařskou.

Hlavsovajana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.19 11:52

Co ty prášky obsahují? nejsou to nějaká antidepresiva náhodou?

Antoeliska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.19 13:36

Díky mojí doktorce se mi podařilo objevit přírodní uklidňující prášky, po kterých mi tento problém úplně zmizel.

Hlavsovajana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.19 13:00

Mohla bych se zeptat, jestli někdo trpíte poruchami koncentrace? měla bych s tímto problémem jít k doktorce? můžete mi prosím poradit?

Pacientka s depresí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.15 22:24
Dotaz ohledně poruchy paměti

Dobrý den, je mi 26 let a od 14ti se léčím na psychiatrii s depresemi, úzkostmi a poruchou osobnosti. Také mi v dětství byla diagnostikována lehká mozková dysfunkce. Takže od 14ti let užívám antidepresiva, která jsem musela často měnit, protože mi nevyhovovala. Nyní užívám Escitalopram Teva 10 mg,1 tabletku ráno a jednu dopoledne. Na akutní úzkosti pobírám Lexaurin ale to jen když mám úzkost jednorázově a už jsem ho od prosince minulého roku neměla. Večer beru tabletku Triticca AC 150 ale protože jsem po jedné tabletce nemohla spát, byla mi zvýšena na dvě tabletky. Bohužel poslední dobou na sobě pociťuji jisté nepříjemné věci. Zdají se mi živé sny kdy se ráno probudím zpocená a občas i vyděšená. Nedokážu se soustředit, v práci dělám nelogické chyby a vůbec mi logické myšlení nejde. Prostě mě ani ty nejprimitivnější věci nenapadnou a já se tak v práci dostávám do nepříjemných situací. Také se mi nedaří komunikovat, často se mi stává že mluvím a najednou se zaseknu a nevím jak se vyjádřit, nebo řeknu úplnou hloupost. Paměť mi taky vynechává, nejsem schopna si do druhého dne nic zapamatovat. Přiznám se, že mi tyto problémy v osobním životě dost vadí a okolí už si o mě začíná myslet, že nejsem normální, lidé se ode mě začínají odtahovat. Prosím nevíte, jak mám tuto situaci řešit? Děkuji za odpověď.

mcqp
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.15 05:07
Krátká odpověď.

Dobrý den. Ve Vašem případě by bylo nejideálnější vyhledat odborného lékaře, který Vám určí diagnózu, vypíše léky, respektive doporučí k jinému odborníkovi. Laik Vám v tomto případě nijak poradit nedokáže. Děkuji za pochopení.

Martinarutinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.14 09:53

Prosím vas poradte mi já nemůžu spát hmota se mi hlava strašně bolesti hlavy
Průjem, prostě mne to ničí prosím ozve té se nekdo :oops: :,(

Vložit nový komentář