Pocit nedokonalého vymočení

Další názvy: pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře

Pocit nedokonalého vymočení je známkou existence nějaké překážky v dolních močových cestách, která brání odtoku moče z močového měchýře. Vyskytuje se spolu s dalšími příznaky, které se označují jako vyprazdňovací příznaky dolních močových cest. Je to opožděný začátek močení, slabý a pomalý proud moči, obtížné a namáhavé močení (nemocný musí „tlačit“), prodloužené močení, přerušované močení, odkapávání moči po mikci (tzv. terminální dribbling) a pocit nedokonalého vymočení.

Pocit nedokonalého vymočení má podklad v tom, že v močovém měchýři zůstává část moči, která již nepřekoná překážku. Nemocný tak musí jít na toaletu zanedlouho znova. Nejčastější příčinou těchto příznaků je zvětšená prostata u mužů. Takto nemocný by měl být vyšetřen urologem, který navrhne adekvátní léčbu.

Diskuze o pocitu nedokonalého vymočení

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Podzimní únava nebo covid? dnes v 12:10  TopSecret 15
Přijde vám tohle v pořádku - zdravotní sestry a maminky? dnes v 11:27  kalie 45
V pondělí jsem byla u nakažene doktorky dnes v 09:15  Whitedog 6
Jit jako dobrovolnik? včera v 23:15  Limi123 11
Chůva, služby v domácnosti v této době dnes v 11:25  Netopirek 15
Nosíte venku roušky??? ;-) dnes v 12:06  zoidberg 185

Napište prosím svoji zkušenost s: pocit nedokonalého vymočení

Váš příspěvek
Hahora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.14 06:23
Nedokonale moceni

Zdravim. Jiz jednou jsem tento problem mela - po porodu az doslo az k i nfekci ledvinnych panvicek. Ted mam priznaky: silny pocit na moceni, ale pomaly start, slaby proud moci (musim „tlacit“), nedokonale vyprazdneni mocoveho mechyre. Nemyslim si, ze by to bylo prostatou, nebot z jsem fyzziologicky jinak uzpusobena vzzhledem kk zenskemu pohlavi :) Ale tento problem mne v soucasnosti velmi trapi.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: