Pocit nedokonalého vymočení

Další názvy: pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře

Pocit nedokonalého vymočení je známkou existence nějaké překážky v dolních močových cestách, která brání odtoku moče z močového měchýře. Vyskytuje se spolu s dalšími příznaky, které se označují jako vyprazdňovací příznaky dolních močových cest. Je to opožděný začátek močení, slabý a pomalý proud moči, obtížné a namáhavé močení (nemocný musí „tlačit“), prodloužené močení, přerušované močení, odkapávání moči po mikci (tzv. terminální dribbling) a pocit nedokonalého vymočení.

Pocit nedokonalého vymočení má podklad v tom, že v močovém měchýři zůstává část moči, která již nepřekoná překážku. Nemocný tak musí jít na toaletu zanedlouho znova. Nejčastější příčinou těchto příznaků je zvětšená prostata u mužů. Takto nemocný by měl být vyšetřen urologem, který navrhne adekvátní léčbu.

Diskuze o pocitu nedokonalého vymočení

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Isoprinosine - kde, nebo podobný lék, bylina? dnes v 14:01  M.I.L.F. 10
Testování na Covid-19 před návštěvou kadeřnice, nebo restaurace. dnes v 14:15  j.a.n.i1 135
Otázka ke covid 19 :) včera v 18:04  Anonymní 3
Reakce na vakcínu Moderna včera v 13:43  stock 2
Očkování proti covidu při nemoci včera v 08:26  mroe 10
Lockdown a veřejná WC dnes v 08:50  Žirafa 69 27

Napište prosím svoji zkušenost s: pocit nedokonalého vymočení

Váš příspěvek
Hahora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.14 06:23
Nedokonale moceni

Zdravim. Jiz jednou jsem tento problem mela - po porodu az doslo az k i nfekci ledvinnych panvicek. Ted mam priznaky: silny pocit na moceni, ale pomaly start, slaby proud moci (musim „tlacit“), nedokonale vyprazdneni mocoveho mechyre. Nemyslim si, ze by to bylo prostatou, nebot z jsem fyzziologicky jinak uzpusobena vzzhledem kk zenskemu pohlavi :) Ale tento problem mne v soucasnosti velmi trapi.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: