Pocit nedokonalého vymočení

Další názvy: pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře

Pocit nedokonalého vymočení je známkou existence nějaké překážky v dolních močových cestách, která brání odtoku moče z močového měchýře. Vyskytuje se spolu s dalšími příznaky, které se označují jako vyprazdňovací příznaky dolních močových cest. Je to opožděný začátek močení, slabý a pomalý proud moči, obtížné a namáhavé močení (nemocný musí „tlačit“), prodloužené močení, přerušované močení, odkapávání moči po mikci (tzv. terminální dribbling) a pocit nedokonalého vymočení.

Pocit nedokonalého vymočení má podklad v tom, že v močovém měchýři zůstává část moči, která již nepřekoná překážku. Nemocný tak musí jít na toaletu zanedlouho znova. Nejčastější příčinou těchto příznaků je zvětšená prostata u mužů. Takto nemocný by měl být vyšetřen urologem, který navrhne adekvátní léčbu.

Diskuze o pocitu nedokonalého vymočení

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
PCR test týden po očkování včera v 11:31  ritterqa 19
Může mít miminko covid? 20.6.21 22:10  vokishka 31
Cesta do Polského Těšína za nákupem 19.6.21 22:14  vokishka 3
Testování před návratem do ČR ze zahraničí 18.6.21 20:21  LaPaloma 4
Covid test u kadeřníka 18.6.21 08:18  jednoslunicko 10
Covid , existuje či ne? Znám pravdu a napíšu vám ji. 16.6.21 09:32  admin 152

Napište prosím svoji zkušenost s: pocit nedokonalého vymočení

Váš příspěvek
Hahora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.14 06:23
Nedokonale moceni

Zdravim. Jiz jednou jsem tento problem mela - po porodu az doslo az k i nfekci ledvinnych panvicek. Ted mam priznaky: silny pocit na moceni, ale pomaly start, slaby proud moci (musim „tlacit“), nedokonale vyprazdneni mocoveho mechyre. Nemyslim si, ze by to bylo prostatou, nebot z jsem fyzziologicky jinak uzpusobena vzzhledem kk zenskemu pohlavi :) Ale tento problem mne v soucasnosti velmi trapi.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: