Pocit horka

Další názvy: návaly horka

Tepelný stav našeho organismu je velmi přísně regulován několika různými mechanismy. Výdej a využívání tepla organismem ovlivňují například nervy nebo hormony. Nejznámnější jsou návaly horka u žen v menopauze, kdy kolísají hladiny ženských hormonů v těle. Pocity horka jsou v tomto období obvyklé a dají se zmírnit hormonálními i přírodními přípravky, které vám doporučí lékař.

Dalšími příčinami náhlých pocitů horka může být porucha funkce štítné žlázy, jejíž hormony ovlivňují celkový metabolismus těla. Jestli se jedná o tuto příčinu, odhalí až lékař, který také zahájí vhodnou léčbu, která je obvykle velmi účinná.

I další hormony ovlivňují naší tepelnou homeostázu, a proto návaly horka mohou být prvním příznakem nesprávné funkce některé žlázy produkující hormony. V neposlední řadě může jít o stresovou reakci, tedy psychický vliv. Přesný důvod náhlých pocitů horka odhalí až praktický lékař, případně endokrinolog, se kterým budete problém konzultovat. Pravděpodobně se nejedná o nic závažného, ale pokud se pocity horka dostavují opakovaně, může se jednat o vážnější problém, který je třeba cíleně řešit.

Diskuze o pocitu horka

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: pocit horka

Váš příspěvek
Pavel0007
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.17 06:49
Praktický lékař odhalí

Praktický lékař nic neodhalí neboť nic takového ani řešit nebude. Nechápu tady ty články jak z jiného světa. Praktická lékařka začala něco řešit až když jsem odhalil její podvody v lékařské dokumentaci (nezapisování, přelepování) a chtěl s tím jít na krajský úřad. Jinak bez šance.

petr384
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.12 12:00
návaly horka

Už asi 3 roky trpím návaly horka.Je mi 68 let,jsem muž.Před dvěma roky mi byla odstraněna štítná žláza.Endokrinolog mi řekl,že tyto potíže od štítné žlázy nemám.Kardiolog má podezření na štítnou žlázu.Praktický lékař neví,od čeho tyto potíže mohou být.V klidu tyto potíže nemám.Ale při pohybu a následném příchodu do místnosti,třeba domů,je mi děsné horko.Vysoký tlak nemám i když se na něj léčím.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: