Plný nos

Nos je ucpán většinou hlenovitým sekretem a otokem sliznice při infekční rýmě (nachlazení, nebo součást onemocnění horních cest dýchacích, chřipky apod.) nebo vodovatým sekretem při rýmě alergické. Obě rýmy se mohou někdy i kombinovat.

Ve vzácných případech mohou plný nos způsobovat polypy (spíše benigní, tedy méně závažné nádory nosu) a zbytnění sliznice.

S plným nosem se můžeme probouzet ráno, když spíme v přetopených suchých nebo naopak velmi chladných místnostech. Vzduch v ložnici by měl mít vždy optimální teplotu a vlhkost pro váš spánek. Takto ucpaný nos se však téměř vždy v průběhu dopoledne sám uvolní.

Při rýmě jsou vhodné kapičky do nosu nebo nosní sprej (např. Olynth), nepoužívejte je však déle než předepsanou dobu (většinou týden), protože pak se vám na ně může vytvořit návyk a vy budete nuceni aplikovat lék i v době, kdy už rýmu skoro mít nebudete.

Kapičky a nosní spreje při dlouhodobém používání poškozují nosní sliznici! Při přetrvávající rýmě se raději pokuste pocit ucpaného nosu vydržet a dýchat ústy, případně se o tom poraďte s lékařem.

Diskuze o plném nosu

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Půjdete na očkování? dnes v 06:32  LennyL1 34
Nechutenství v těhotenství po prodělaném Covidu 8.5.21 18:45  lejjka 4
Testování ve školách 6.5.21 19:45  nozu 6
Kontroly na hranicích s Rakouskem včera v 16:35  Andrea 821 10
Očkování covid 80dní od prodělaní 6.5.21 10:51  masima 12
Odměny pro záchranáře 3.5.21 23:24  Anonymní 15

Napište prosím svoji zkušenost s: plný nos

Váš příspěvek
Habijekanec
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.17 12:33
thrzthrthr

Píská mi v nosu!!! Fakt moc :D

Vložit nový komentář