Píchání v uchu

Píchání v uchu zažila většina z nás v dětském věku. Většinou jde o prudké píchání někde uvnitř ucha, někdy může i vystřelovat do okolí ucha. Jako první příčina se nabízí zánět středního ucha. Ten je častější v dětském věku, kdy eustachova trubice, spojující dutinu středního ucha s nosohltanem je kratší, širší a svou polohou umožňuje snazší přestupu zánětu z nosohltanu do středouší. Zánět středního ucha není však vyjímkou ani u dospělých, kdy má mnohdy těžší a nepříjemnější průběh.

Pokud dítě nesnesitelně píchá v uchu, a může se stát, že vás kvůli tomu vzbudí uprostřed noci, není jiné pomoci než jej odvézt na pohotovost, kde drobným vpichem do bubínku uvolní zánětlivé ložisko a od bolesti se uleví.

Léčba

U dospělého je možné zvážit, jak moc je bolest akutní, někdy bolest není způsobena zánětem a pomůže například studený obklad. „Babské rady“ často uvádějí, že na píchání v uchu pomáhá česnek či cibule. Lékaři ale s uvedenými postupy většinou nesouhlasí. Cokoli vloženého do zevního zvukovodu by tam mohlo uvíznout a způsobit jen další komplikace. Opravdovou příčinu a léčbu píchání v uchu odhalí až lékař, který si ucho prohlédne.

Diskuze o píchání v uchu

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Žádanka od lékaře - covid test zdarma? dnes v 10:41  Anonymní 19
Přístup školy a hygieny ke covidu v rodině žáka dnes v 09:46  Sue2008 149
Covid a změna společnosti včera v 17:51  Bábrdl 17
Problém s rouškou - bolí mě z ní hlava včera v 13:20  bse.pedro 15
Vrozená laryngomalacie a stridor - koronavirus 21.9.20 20:23  Sonmi 5
Vláda zítra zavře školy dnes v 10:43  Jana206 1108

Napište prosím svoji zkušenost s: píchání v uchu

Váš příspěvek
Alena198
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.9.17 05:28
Pichanie bolenie uchu

Dobrý den už asi 3den mám bolesti v uchu hlavně ked na ním lezim nemůžu ani usnout neviem či som dostala zánět alebo jen prievan ale je to coraz viac a viac poradite mi či mám. jet doktorke kvoli zánětu alebo mám počkat či to nepřestane :-) dakujem za rychlu odpověď

Katerina Vlachova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.16 09:01
reakce

Máme to v rodině, chytáme tzv. průvan do ucha. Trpím tím od dětství, píchat uši jsem nikdy nebyla. Co mi ale zaručeně pomůže je elektrická dečka, takže rozhodně teplo ne studený obklad jak je uvedeno v článku.

terka balková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.15 05:01
otázečka

Když jsem byla malá mamka mi nahřívala hadr na plotně a pak jsem si na hadr přiložila ucho bylo to dobře nebo špatně? :|

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: