Otok varlat

Další názvy: zduření varlat, nateklá varlata

Otok varlat by měl nemocného vždy zavést k lékaři, může se jednat o vážné onemocnění, které je třeba co nejrychleji léčit.

Velmi akutní stav je torze varlete, která vzniká nejčastěji u chlapců, ale nevyhýbá se ani dospělým. Projeví se nejčastěji ráno, nemocný se vzbudí s velkou bolestí a s otokem varlete. Příčinou je rotace varlete v šourku, čímž se zaškrtí přívodné cévy. Tento stav by se měl chirurgicky vyřešit do 6 hodin od prvních příznaků, jinak hrozí odumření varlete.

Otokem, zarudnutím a bolestmi varlete se také může projevit zánět varlete. Pokud je způsoben bakteriemi, léčí se antibiotiky.

Další příčinou otoku varlete jsou nádory, v tomto případě se varle zvětšuje spíše postupně, může se však projevit i velmi náhle při vzniku krvácení v nádoru. Nádory varlete vznikají i u mladých mužů a neléčeny jsou zhoubné, dají se však ve valné většině úplně vyléčit, proto by muž s otokem varlete neměl otálet zajít k lékaři.

Diskuze o otoku varlat

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Půjdete na očkování? dnes v 06:32  LennyL1 34
Nechutenství v těhotenství po prodělaném Covidu 8.5.21 18:45  lejjka 4
Testování ve školách 6.5.21 19:45  nozu 6
Kontroly na hranicích s Rakouskem včera v 16:35  Andrea 821 10
Očkování covid 80dní od prodělaní 6.5.21 10:51  masima 12
Odměny pro záchranáře 3.5.21 23:24  Anonymní 15

Napište prosím svoji zkušenost s: otok varlat

Váš příspěvek
rossap
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.14 11:10

Muj tatinek je jiz 14 dni v nemocnici v C. Krumlove a asi pred peti dny mu do rana oteklo prave varle. Varle je horke a otok je pry docela bolestivy. Ihned vse nahlasil osetrujici lekarce a ta k nemu poslala do druheho dne specialistu. Ten ho pohmatem vysetril a doporucil vysetreni ultrazvukem. Dnes je to od te doby jiz treti den a vysetreni se nekonalo. Pisete zde, jak je dulezite vcasne vysetreni a on je pritom v nemocnici a lekarum na tom az tak moc nezalezi a davaji si nacas!!! Chtela bych se proto zeptat, co hrozi, kdyz nebude vcas urcena diagnoza a patricna lecba?. Jeste chci rici, ze tatinkovi je 67 let a neplodnost, kterou zde zminujete uz ho zrejme trapit nemusi. Takze jsou i jine komplikace? Dekuji za pripadnou odpoved.Rosa

Vložit nový komentář