Otok varlat

Další názvy: zduření varlat, nateklá varlata

Otok varlat by měl nemocného vždy zavést k lékaři, může se jednat o vážné onemocnění, které je třeba co nejrychleji léčit.

Velmi akutní stav je torze varlete, která vzniká nejčastěji u chlapců, ale nevyhýbá se ani dospělým. Projeví se nejčastěji ráno, nemocný se vzbudí s velkou bolestí a s otokem varlete. Příčinou je rotace varlete v šourku, čímž se zaškrtí přívodné cévy. Tento stav by se měl chirurgicky vyřešit do 6 hodin od prvních příznaků, jinak hrozí odumření varlete.

Otokem, zarudnutím a bolestmi varlete se také může projevit zánět varlete. Pokud je způsoben bakteriemi, léčí se antibiotiky.

Další příčinou otoku varlete jsou nádory, v tomto případě se varle zvětšuje spíše postupně, může se však projevit i velmi náhle při vzniku krvácení v nádoru. Nádory varlete vznikají i u mladých mužů a neléčeny jsou zhoubné, dají se však ve valné většině úplně vyléčit, proto by muž s otokem varlete neměl otálet zajít k lékaři.

Diskuze o otoku varlat

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Porod s rouškou? 2.7.20 15:11  Marty9 27
Bojíte se, až se nebudou nosit roušky, nákazy? 1.7.20 20:08  Pe-G 133
Je tu někdo, kdo prodělal COVID? Jaké máte zkušenosti? 1.7.20 21:09  Desgreze 73
Vysvědčení - ztratíte nárok na ošetřovné 29.6.20 22:26  hanka.br. 128
Dovolená 2020 - chystáte se v létě do zahraničí? 21.6.20 14:11  Haleyy 111
Očr nemoc a očr ze školky 18.6.20 20:55  Anonymní 40

Napište prosím svoji zkušenost s: otok varlat

Váš příspěvek
rossap
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.14 11:10

Muj tatinek je jiz 14 dni v nemocnici v C. Krumlove a asi pred peti dny mu do rana oteklo prave varle. Varle je horke a otok je pry docela bolestivy. Ihned vse nahlasil osetrujici lekarce a ta k nemu poslala do druheho dne specialistu. Ten ho pohmatem vysetril a doporucil vysetreni ultrazvukem. Dnes je to od te doby jiz treti den a vysetreni se nekonalo. Pisete zde, jak je dulezite vcasne vysetreni a on je pritom v nemocnici a lekarum na tom az tak moc nezalezi a davaji si nacas!!! Chtela bych se proto zeptat, co hrozi, kdyz nebude vcas urcena diagnoza a patricna lecba?. Jeste chci rici, ze tatinkovi je 67 let a neplodnost, kterou zde zminujete uz ho zrejme trapit nemusi. Takze jsou i jine komplikace? Dekuji za pripadnou odpoved.Rosa

Vložit nový komentář