Nervozita

Nervozita je negativním projevem psychického stavu jedince, znepříjemňující život nejen jemu samotnému, ale také jeho okolí. Projevuje se jako emoční nepohodlnost, strach, pocit kontrolovanosti okolím a neschopnost soustředění se na danou činnost.

Obyčejně se objevuje ve vypjatých situacích, při náročných očekáváních, nebo podávání psychických výkonnů. Dlouhodobá nervozita však uvádí tělo do trvalého stresu, a proto není přirozeným jevem. Na celkovou nervozitu má vliv mnoho faktorů, nejčastěji není přímo příznakem nějaké choroby jako takové, ale spíš odrazem některých našich životních návyků, ovlivňující náš celkový psychický stav. Mezi tyto vlivy patří těměř cokoli: kvalita a míra spánku, nedostatek volného času na opravdový odpočinek, stálá stresová zátěž, špatná životospráva.

Tyto vlivy jsou částečně všude kolem nás, ale na druhou stranu je můžeme eliminovat vlastním snažením. Jíst pravidelně menší porce jídla, nenosit si práci domů a dopřát si plnohodnotný volný čas.

Je dobré snažit se nervozitu a ostatní psychické projevy nadměrné stresové zátěže odbourávat v počátcích, protože mohou vést k těžším psychickým poruchám, které vyžadují péči lékařů.

Nervozita může vyústit například v deprese nebo, za účasti genetických předpokladů bipolární poruchy a schizofrenie. Pokud máme těžké psychické potíže, není důvod se v nich utápět a snažit se ze začarovaného kruhu dostat sám. Lékařská pomoc má dobrou účinnost, konzultace s odborníkem je tedy na místě a toto téma by nemělo být tabu.

Diskuze o nervozitě

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: nervozita

Váš příspěvek
Gedgitka1234
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.22 08:35

Taky jsem dost často řešila problémy s nervozitou v práci. A to jsem podnikatelka, v té době už jsem byla taky podnikatelka a prostě to vypadalo divně, když jsem se před klientem cítila nervozně. Nebo třeba ze svojí práce. Pár terapií mi ale osvětlilo, že je to tím, že se přepínám. Prostě toho na mě bylo moc a měla jsem pocit, že nic nestíhám. Nakonec mi s volným časem pomohla virtuální asistentka . Je to fajn služba, vlastně taková hodinová manželka, která mi plánuje čas a zařizuje nějaké méně prioritní úkoly. ;-)

Ĺudmila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.12 18:50

Projevi nervozity se u me projevuje, neklidem nohou, jako by mi nekdo kroutil kolenama.je to dost nepříjemne. Snaźim se vždy chodit, nebo mejakou činost, kde musim neco delat spojene s chuzi.

isabella1234
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.12 12:56
nervozita

Mam proplem z nervozitou jak mile si znikim pohatam rozklepu se jak osika še mi špadne a stači mi hloupost malinka api mi to vitočilo opravdtu hloupost a dokašu si hadat jak o život nebo jak mile vitim nakiho opiliho človeka tak si taky rozklepu, pocit uskosti nebo mi satči veči křik deti a uš řvu jak pavian at tak neřvou… poradte co mam delad uš to mam tak 4roky

plampi
9 příspěvků 2.6.12 18:16

děkuju zkusím to snad to pomůže každý mi říká tak mladá a tak nervozní… o to ale ani nejde spíš o ty stavy potom ale moc děkuju :-)

kraloupek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.12 15:17
plampi

zkus bylinky-meduňka,kozlík lékařský,v lékařně volně prodejný Guajacuran by tě možná mohl taky zklidnit,když to nepomůže zajdi k doktorovi,nikdo ti hlavu neutrhne,jde o tvé zdraví a o tvoje pocity .

plampi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.12 00:46

je možný že tohle všechno mě trapý akorát že se nervuju uplně bezduvodně až se mi udělá špatně pak mě palí na prsou atd..... nemůžu spát prostě nic nebolí to ale ten pocit co mám se nedá vyjádřit potřebuji radu lekaře nevyhledávám tak nevim jak to zvládnout děkuji za radu

Vložit nový komentář