Nepravidelná srdeční činnost

Další názvy: arytmie

Činnost srdce je složitě řízena nervy přicházejícími k srdci (převažují signály tzv. parasympatického systému, který srdeční činnost spíše tlumí). Zásadní roli ovšem hraje soustava specializovaných buněk v srdeční svalovině, která je sama schopna signály k srdečnímu stahu pravidelně vytvářet a rozvádět je po celém srdci.

K nepravidelnostem v srdečním rytmu dochází i u zcela zdravých lidí – mluvíme především o tzv. ojedinělých extrasystolách, tedy srdečních stazích „navíc“. Většina lidí extrasystoly vůbec nevnímá, u citlivějších jedinců mohou být vnímány jako ojedinělé „přeskočení“ srdce. Uvědomíme-li si, kolik stahů srdce vykoná za život člověka, musíme uznat, že má na určité nepřesnosti v rytmu právo.

Zrychlení srdeční činnosti s postupným nástupem až k maximu je obvyklé při emocionálním vypětí u labilnějších osob. Při tzv. paroxysmální tachykardii, tedy záchvatovitému zrychlení srdeční akce, má epizoda náhlý začátek a náhlý konec, obvykle trvá krátce (maximálně desítky vteřin). Jeho příčinou je krátkodobé selhání mechanismů, které normálně počet srdečních stahů regulují. Pokud se záchvaty neprodlužují nebo nelimitují člověka při denních činnostech, pak se nejedná o závažný příznak.

Nepravidelnosti v srdeční akci jsou tzv. arytmie. Nemocný je může vnímat jako krátkodobé zastavení srdce, přeskakování, bušení srdce a podobně. S těmito příznaky je vhodné navštívit praktického lékaře, který buď provede vyšetření sám (především EKG) nebo odešle nemocného k odborníkovi – kardiologovi. Před cestou k lékaři je vhodné si vzpomenout, jakou podobu pociťovaná nepravidelnost v rytmu měla, a vyťukat ji lékaři prstem.

Diskuze o nepravidelné srdeční činnosti


Reklama


Reklama

Napište prosím svoji zkušenost s: nepravidelná srdeční činnost

 Váš příspěvek
 
Vladimír11  31.01.15 20:25
Arytmie je vyléčitelná do 3 - 5 týdnů jenom výživou.

Zdravím, jak jste sami zjistili při kontaktu s lékaři, oni příčinu arytmií neznají, ale vesele předepisují léky a případně i operují kardiostimulátory. Nic se tím nezmění a vy s tím podle nich musíte žít. Přitom je skutečná příčina arytmie známa. Je to nedostatek určitých minerálů a vitamínů v těle, bez nichž nefunguje přenos řídícího signálu do srdeční buňky a ta začne kmitat. Čili příčina je ve výživě a jen úpravou výživy se dá arytmie vyléčit během tří týdnů. Mám již mnoho takto vyléčených klientů. Používám přístroj, který změří, kolik minerálů a vitamínů v těle máte a také kterých konkrétně máte nedostatek. Existuje přímá souvislost mezi nedostatkem minerálů v těle a konkrétními nemocemi. U arytmie je tato souvislost naprosto zřejmá a prokazatelná. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle ****

edit admin - odstraněn kontakt

 
eliška  04.02.10 15:29
bolení srdce

často se mi stane že se nemůžu ani nadechnout jak to bolí vždycky jen chvilku mě bolí no tak nevym co stím protože když to jsem řekla mamce tak mi to navěřila protože jsem si ve 4 třídě vymislele že mě bolej kloubi a to jsem kecala co mam dělat

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama


Reklama