Nepravidelná srdeční činnost

Další názvy: arytmie

Činnost srdce je složitě řízena nervy přicházejícími k srdci (převažují signály tzv. parasympatického systému, který srdeční činnost spíše tlumí). Zásadní roli ovšem hraje soustava specializovaných buněk v srdeční svalovině, která je sama schopna signály k srdečnímu stahu pravidelně vytvářet a rozvádět je po celém srdci.

K nepravidelnostem v srdečním rytmu dochází i u zcela zdravých lidí – mluvíme především o tzv. ojedinělých extrasystolách, tedy srdečních stazích „navíc“. Většina lidí extrasystoly vůbec nevnímá, u citlivějších jedinců mohou být vnímány jako ojedinělé „přeskočení“ srdce. Uvědomíme-li si, kolik stahů srdce vykoná za život člověka, musíme uznat, že má na určité nepřesnosti v rytmu právo.

Zrychlení srdeční činnosti s postupným nástupem až k maximu je obvyklé při emocionálním vypětí u labilnějších osob. Při tzv. paroxysmální tachykardii, tedy záchvatovitému zrychlení srdeční akce, má epizoda náhlý začátek a náhlý konec, obvykle trvá krátce (maximálně desítky vteřin). Jeho příčinou je krátkodobé selhání mechanismů, které normálně počet srdečních stahů regulují. Pokud se záchvaty neprodlužují nebo nelimitují člověka při denních činnostech, pak se nejedná o závažný příznak.

Nepravidelnosti v srdeční akci jsou tzv. arytmie. Nemocný je může vnímat jako krátkodobé zastavení srdce, přeskakování, bušení srdce a podobně. S těmito příznaky je vhodné navštívit praktického lékaře, který buď provede vyšetření sám (především EKG) nebo odešle nemocného k odborníkovi – kardiologovi. Před cestou k lékaři je vhodné si vzpomenout, jakou podobu pociťovaná nepravidelnost v rytmu měla, a vyťukat ji lékaři prstem.

Diskuze o nepravidelné srdeční činnosti

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Pozitivní antigen, jak teď postupovat? 24.6.22 18:57  sobesin 29
Rýma po COVIDU 24.6.22 09:03  Benda5 6
EUC PCR test - kde najdu výsledky? 7.6.22 18:54  PhereNicae 3
Záznam o PCR testu 1.6.22 06:45  adamcoka 19
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35

Napište prosím svoji zkušenost s: nepravidelná srdeční činnost

Váš příspěvek
smithcohn10
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.22 18:09
Great

This doesn't seem to be curable as I have been to the doctor for irregular heartbeats but the problem is still unresolved cookie clicker . It subsides during that time but returns to the beginning again later.

traumaticshriek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.22 15:04
a person

Upon realizing how many heartbeats a person makes in his play tic tac toe or her lifetime, we must accept that he or she has a legitimate expectation of rhythmic irregularities.

Margita01
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.18 12:18
Arytmie

Byla jsem za lékařskou s tím že mám rychle bušení srdce tam je udělala ekg nenašla nic kdy jsem chodila za ní víckrát do ordinace tak mě poslala k dalšímu panu doktorovi ten mi dal Holter a ten mi Zjistil arytmii Měla jsem 144 tipů za minutu a v ranních hodinách jsem měla 43 tepů za minutu teď beru prášky. chtěla jsem se zeptat jestli se dá arytmie vyléčit Děkuji za odpověď

Vladimír12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.7.18 10:42
Příčina je ve výživě.

Pokud chodíte k doktorům roky a máte arytmii pořád, tak asi jejich léčba nefunguje. Oni dnes ani neléčí, jenom vydělávají na udržování nemoci a potlačování jejích příznaků. Příčiny nemocí neřeší, protože by Vás nedej bože mohli vyléčit a to by měli po penězích, které si na Vás pravidelně účtují. Nepečují tedy o Vás jako o pacienta s cílem Vás uzdravit, ale pečují o nemoc - diagnózu, aby jim co nejdéle vydržela a vynášela peníze ze zdravotního pojištění. Není to proto, že jsou hloupí, ale protože jim to vynáší mnohem víc peněz a Vaše trvalé vyléčení už dnes není jejich cílem. Přitom se můžete vyléčit sami bez závislosti na nich jenom úpravou své výživy. Poradím na tel. 608 155 338.

Vladimír11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.15 20:25
Arytmie je vyléčitelná do 3 - 5 týdnů jenom výživou.

Zdravím, jak jste sami zjistili při kontaktu s lékaři, oni příčinu arytmií neznají, ale vesele předepisují léky a případně i operují kardiostimulátory. Nic se tím nezmění a vy s tím podle nich musíte žít. Přitom je skutečná příčina arytmie známa. Je to nedostatek určitých minerálů a vitamínů v těle, bez nichž nefunguje přenos řídícího signálu do srdeční buňky a ta začne kmitat. Čili příčina je ve výživě a jen úpravou výživy se dá arytmie vyléčit během tří týdnů. Mám již mnoho takto vyléčených klientů. Používám přístroj, který změří, kolik minerálů a vitamínů v těle máte a také kterých konkrétně máte nedostatek. Existuje přímá souvislost mezi nedostatkem minerálů v těle a konkrétními nemocemi. U arytmie je tato souvislost naprosto zřejmá a prokazatelná. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle ****

edit admin - odstraněn kontakt

eliška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.10 15:29
bolení srdce

často se mi stane že se nemůžu ani nadechnout jak to bolí vždycky jen chvilku mě bolí no tak nevym co stím protože když to jsem řekla mamce tak mi to navěřila protože jsem si ve 4 třídě vymislele že mě bolej kloubi a to jsem kecala co mam dělat

Vložit nový komentář