Nemožnost se rychle vymočit

Potíže s močením často signalizují onemocnění močových cest nebo k němu přidaných orgánů. Pacienty je nutné rozdělit na muže a ženy, protože u žen je nejčastější příčinou již zmiňovaný zánět močových cest, zatímco u mužů dělá nejčastější problémy zbytnělá prostata.

Toto onemocnění je nejčastější u mužů nad šedesát let, projevují se při něm příznaky jako obtížný začátek močení, úzký proud moči, v krajním případě pouze odkapávání moči. Zbytnělá prostata zužuje průsvit močové trubice a znesnadňuje tak močení. Svým tlakem tak znemožňuje dokonalé vymočení a připravuje prostředí pro vznik bakteriálních infekcí. Typické příznaky by měly daného muže dovést k lékaři. Ten vzevrubným vyšetřením určí správnou diagnózu, například odlišení zhoubého nádoru od benigního zbytnění a navrhne vhodnou léčbu, v krajním případě i operační řešení.

Pokud se objeví potíže s močením u žen, jedná se nejpravděpodobněji o zánět močových cest. Ženská močová trubice je kratší, a proto je náchylnější k vniknutí mikroorganismů zvenčí. Zánět se pak projeví pálením a řezáním, časté, bolestivé močení malých množství. V tomto případě je návštěva lékaře také neodkladná. Většinou se záněty močových cest účinně léčí antibiotiky.

Pro předcházení častým zánětům je vhodné dodržovat pitný režim, pokud moč častěji odchází, nevytváří tak vhodné prostředí pro škodlivé bakterie. Účinnost urologických čajů a potravinových doplňků je sporná, čaje mají ale neodiskutovatelnou močopudnost, čímž močové cesty přinejmenším „pročistí“.

Diskuze o nemožnosti se rychle vymočit

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Tinnitus - po ockovani covid dnes v 07:41  hospodki 2
Po covidu se mi točí hlava včera v 20:56  Rachelkaaa 11
Nepřišel výsledek PCR testu včera v 15:06  chacharka 17
Covid v jedné domácnosti dnes v 01:24  pet.est 38
Orální sex po covidu 23.1.22 22:09  kavenka 9
Dotaz - partner anti. test pozitiv - může dítě do školy? včera v 18:02  Oli.Lyon 75

Napište prosím svoji zkušenost s: nemožnost se rychle vymočit

Váš příspěvek
 

Nemoci s tímto příznakem: