Nedostatečná lubrikace

Další názvy: nedostatečné zvlhčení

Nedostatečná lubrikace může ženám znepříjemňovat pohlavní styk, ale může způsobovat i potíže související s mechanickým odíráním pochvy při sexu. První otázkou je samozřejmě psychická stránka, a to, jestli je žena dostatečně vzrušená. Závislost zvhlčení pochvy na vzrušení se nicméně může u jednotlivých žen měnit, některé ženy pociťují zvlhčení pochvy i bez velkého psychického vzrušení a naopak.

Častou příčinou nedostatečné lubrikace při sexu může být užívání některých léků nebo typů hormonálních antikoncepcí. Pokud se problémy s lubrikací objeví současně s podáváním některého přípravku, konzultujte tento vedlejší účinek se svým gynekologem.

Problémy s poševní sekrecí mohou mít také ženy při a po menopauze, kde gynekolog může problém pomoci řešit například hormonálně.

Je doporučeno používání lubrikačních gelů, které usnadní vnikání do pochvy a eliminuje případné bolesti z podráždění. Lubrikační gel může překonat obtížné vniknutí a je možné, že pokud sex nebude stresující, vlastní lubrikace se během styku obnoví. Sám o sobě však příčinu nedostatečné lubrikace neřeší. Tu odhalí gynekolog po důkladnější prohlídce a navrhne i případné řešení.

Diskuze o nedostatečné lubrikaci

Napište prosím svoji zkušenost s: nedostatečná lubrikace

Váš příspěvek
 

Nemoci s tímto příznakem: