Nadměrné krvácení při menstruaci

Další názvy: hypermenorea, velké mensruační krvácení

Silné menstruační krvácení, pokud není u ženy obvyklé, by rozhodně nemělo ujít její pozornosti. Může jej způsobovat řada příčin. Za silné menstruační krvácení se považuje (stále v porovnání s běžným krvácením dané osoby) krvácení, které v nejvyšší síle trvá déle než pět dní nebo krvácení, na které nestačí běžné tampony nebo vložky. V těchto případech je doporučeno navštívit svého gynekologa.

Nadměrné menstruační krvácení může znamenat časný potrat. V tomto případě menstruační krvácení nastoupí později a je silnější než obvykle. Časný spontánní potrat je poměrně běžná záležitost a často ani žena nepozná, že byla těhotná. Dalšími, často závažnými důvody mohou být endometriáza, tedy migrace buněk děložní sliznice na jiné místo než uvnitř dělohy (například ve vaječnících nebo jinde v dutině břišní). Endometriáza se řeší buď laserově, nebo hormonálně. Dále může nadměrné menstruační krvácení značit výskyt myomu, tedy nezhoubného nádoru děložní, vyžadující další léčbu případně i operačním zákrokem.

Dlouhodobě se vyskytující bolestivou a silnou menstruaci by měly upravit antikoncepční pilulky, které obvykle stabilizují a zmírní menstruační cyklus.

S náhlým silným krvácením, zvláště pokud je doprovázeno bolestmi neotálejte a kontaktujte gynekologickou ordinaci.

silné menstruaci najdete informace i na eMimino.cz

Diskuze o nadměrném krvácení při menstruaci

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Rouška + brýle 21.9.21 21:40  negra 13
Jeden pozitivní v kroužku 20.9.21 21:26  Janli 5
Post-covid syndrom 20.9.21 10:27  bublinek 11
Strach z testu 18.9.21 20:38  shadowbabe 67
Smysluplnost opatření 21.9.21 11:16  Pudloslava 70
Covid Delta příznaky malé děti 18.9.21 16:17  stinga 9

Napište prosím svoji zkušenost s: nadměrné krvácení při menstruaci

Váš příspěvek
Moni96
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.8.15 22:51
Silné krvácení po běhu

Dobrý den, mám menstruaci třetí den, už slabšího rázu. Byla jsem na tři hodiny běhat a po osprchování jsem začala silněji krvácet. Množství krve za hodinu po běhu bylo stejné jako předtím za celý den. Také jsem dostala silné bolesti do podbřišku, ale ty už jsem měla i včera. Je to prosím normální? Nemohlo se mi při běhu něco stát? Také jsem dnes pila hodně zeleného čaje, četla jsem, že ovlivňuje hladinu hormonů. Mohl to snad způsobit on? Děkuji za informace.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: