Mastné vlasy

U kořínku každého vlasu je mikroskopická mazová žlázka produkující maz, který má vlas chránit před vlivy vnějšího prostředí. Tyto žlázky pracují různě, a proto maštění vlasů postupuje u každého z nás s různou rychlostí. Mastné vlasy většinou trápí osoby se světlejšími, rovnými vlasy. Světlé vlasy jsou obecně jemnější, a pokud jsou rovné, snadněji vytváří mastný vzhled. Naproti tomu kudrnaté vlasy, ač se stejnou výkonností mazových žlázek, nevypadají mastné téměř nikdy.

Aktivitu mazových žlázek podmiňují mužské hormony androgeny, které se ale vyskytují v menším množství i v ženském těle, produkovány nadledvinkami. Jejich hladina se zvyšuje také při stresu, proto mohou být mastné vlasy i odrazem psychického stavu jedince.

Prameny udávají různé rady, jak mastným vlasům předcházet. Základem je správné mytí vhodným šamponem. Jejich účinnost je dost individuální, ale platí, že nákladnost se nemusí rovnat kvalitě. Pokud chceme radu odborníka, můžeme výběr přípravku konzultovat s lékárníkem. Mastnější vlasy myjeme šamponem dvakrát a pořádně promasírujeme pokožku během mytí, abychom ji pročistili. Při oplachování si dáme záležet, aby šampon nezůstal v některých místech nesmyt. Naopak usušených vlasů se dotýkáme co nejméně, masáž pokožky za sucha zvyšuje produkci mazových žlázek. Také používání balzámů, laků a gelů urychluje tvorbu mazu.

Diskuse o mastných vlasech

Mastné vlasy nejdou umýt

Mastné vlasy v pubertě

Co dělat, abych si nemusela mýt vlasy každý den?

Krátký sestřih= konec maštění vlasů?

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Covid nemám obchoďáka dnes v 00:29  vokishka 13
Test na koronavirus - karanténa včera v 19:51  Lucka1111 15
Stěhování v nouzovém stavu včera v 20:08  zudina 25
Mám panický strach z covidu dnes v 04:20  Hedvikaaa 37
Karanténa včera v 10:34  Kotatko03 56
Může křeček chtít covid 19? 22.10.20 15:30  PaníKadrnožková 21

Napište prosím svoji zkušenost s: mastné vlasy

Váš příspěvek
 

Nemoci s tímto příznakem: