Malé menstruační krvácení

Další názvy: hypomenorea, zmenšené krvácení při menstruaci

Slabší nebo kratší menstruační krvácení je poměrně častým jevem a může mít mnoho příčin. Menstruační krvácení závisí jak na hormonálních hladinách v těle ženy, tak na celkovém metabolismupsychické pohodě. Běžně se tak stává, že při zavedení hormonální antikoncepce se krvácení zeslabí, zkrátí a zpravidelní. Děložní sliznice ovlivněná hormonální antikoncepcí totiž neprochází tak markantními změnami jako při běžném cyklu, nenarůstá tolik a krvácení, způsobené jejím odlučováním je menší.

Hormonální výkyvy v těle ženy mohou být také způsobeny stresovými a metabolickými vlivy, na zmenšení krvácení může tedy mít vliv dlouhodobý stres nebo špatná životospráva jako je nedostatek spánku nebo nevyvážená strava. Pokud se žena dostane pod kritickou váhovou hranici, například v důsledku anorexie nebo prudké diety, menstruace se může zeslabit nebo stát nepravidelnou.

Upravení délky menstruace například na tři až pět dní v důsledku užívání hormonální antikoncepce je normálním jevem. Pokud se krvácení náhle zmenší nebo zkrátí bez závislosti na zavedení hormonální antikoncepce, poraďte se se svým gynekologem. Kromě hormonálních by se také mohlo jednat o poruchu děložní sliznice.

Diskuse o slabé menstruaci

Slabá menstruace po vysazení HA

Je slabá menstruace gynekologický problém?

Slabá menstruace nebo těhotenství?


Reklama


Reklama

Napište prosím svoji zkušenost s: malé menstruační krvácení

 Váš příspěvek
 
Lenka -lenkasaa.blog.cz  22.01.10 19:43
Menses

Dobrý večer. Mám dotaz. Jak se zeslabí menses??? nemyslím antikoncepčně apod, ale nějaké babské rady.

Vložit nový komentář

Reklama

 

Nemoci s tímto příznakem:


Reklama


Reklama