Malátnost

Málatnost, značící útlum mozku nebo celého organismu může mít celé spektrum příčin. Projevuje se jako ztížená schopnost soustředění na pozorovaný objekt nebo jemný pohyb, potřeba odpočinku i po nenáročných aktivitách, problémy s držením vzpřímeného postoje.

Jednou z nejčastějších příčin je nedostatečný pitný režim. V tomto případě bývá malátnost spojena s bolestmi hlavy, a většinou na ní po nedlouhé době pomáhá zásobení organismu tekutinami. Malátnost je také příznakem zvýšené teploty nebo horečky, tady je ale spojená s dalšími příznaky podle dané choroby, která horečku způsobila. Sama o sobě jako diagnostický znak nestačí. Pokud je malátnost častá i při dodržování správného pitného a spánkového režimu, tedy nemá zřejmý důvod, měli bychom jí věnovat více pozornosti. Může značit nesprávnou funkci některé žlázy produkující hormony nebo problém přímo v centrální nervové soustavě. Mozková centra mohou být poškozena útlakem rozšířené mozkové cévy, nádorem mozkové tkáně nebo přídatných struktur, může se objevit částečné odumření tkáně v důsledku mrtvice.

Pokud je malátnost spojená jen s příznaky únavy nebo bolením hlavy a není opakovaná, měl by pomoci odpočinek a dostatek tekutin. Jestli se tento problém opakuje, stojí za to navštívit praktického lékaře, který vás v případě pochybností odkáže na dalšího odborníka, jakým je například neurolog.

Diskuse o malátnosti

Příčina malátnosti u mladého muže?

Malátnost a pocit na zvracení

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: malátnost

Váš příspěvek
trenaloera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.22 05:52

Může značit nesprávnou funkci některé žlázy produkující hormony nebo problém přímo v centrální nervové soustavě. wordle unlimited dark mode

ja13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.13 22:12

Dobrý den, vážená paní Jarko. Astma… důsledek nedostatku vody v buňkách organismu. Píšete, že sice pijete, ale jakou vodu, kyselou! Dalším problémem je to, že máte překyselený organismus a tím pádem trpíte popsanými problémy. I když vás neznám, další věcí je nedostatek minerálů a vitamínů ve vašem těle a tím pádem celková podvvýživa organismu. Bohužel toto ale nedoženete používáním uměle vyrobených vitamínů z lekáren. ty se totiž s lidkým tělem moc nesnesou. POtřeba pořádné detoxikace organismu a jeho celkové pročištění. Podívejte se, co inhalujete - vedlejší účinky, které se časem projeví. Řešení by bylo. Zeptejte se jak… Jeslti máte zájem, napište mi na můj mail.

Jarka2982
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.13 14:02
Odpověď Martiina79

Ahoj Marťo,
moje příznaky byly a jsou jako u tebe, ale v mírnější fázi. Dušnost, v hlavě pocit stažení i stažení svalů, hlavně po nějaké námaze, jako třeba 15 minut chůze, vyjití schodů, hodiny mluvení a pod. Malátnost až závratě a nepřiměřená únava, i když toho moc nejsem schopna dělat, bolesti v zádech a neschopnost dlouho stát nebo i sedět-únava svalů za krkem.
Je mi 40 let, postavu mám akorát, nejsem ani podvyživená ani obézní. Jím všechno, zdravé i občas nezdravé, maso i zeleninu a ovoce, piju pravidelně 1,5 - 2,5 litru denně.
Můj obvodní lékař mě poslal na internu, dělali mi řadu testů, zjistili, že mi chybí železo a řekli, že mám astma, je to asi dva měsíce. Ještě půl roku před tím jsem měla celý život pocit, že jsem zdravá a silná.
Tak teď používám inhalační pumpičku nebo jak se to jmenuje, 2× denně si stříknu do plic a teda znatelně se mi uleví a doplňuju železo. Jsem na nemocenské a chodím na rehabilitaci se zády. Nevím, co bude, až mě prohlásí za schopnou práce, jak v takovém stavu zvládnu být 8 hodin v práci a ještě fungovat doma.
Jarka

Martiina79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.09 15:46
Malátnost, špatné dýchání

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat. V pátek jsem se ráno probudila stim, ze se mi mota hrozne hlava, nedokazala jsem vstat, videla jsem pred sebou jen zrneni. Po te jsem zbledla, tezko se mi dychalo, nemohla jsem mluvit a mela jsem pocit umrtveni jazyku a pusy. Najednou jsem mela mravenceni prave ruky a nahlou zimnici. Sanitka me tedy odvezla na internu, kde nic nezjistili a na neurologii, mi rekli, ze mam malo vapniku a musim jit na rozbor krve. Nejsem si jista. Hlava se mi mota stale, boli me za krkem a v hlave mam pocit, jako bych tam mela hrozny tlak. Zaroven me boli v zadech a citim, dychani neni pravidelny. Muzete mi poradit. Dekuji.

Vložit nový komentář