Lámavé vlasy

Vlasy, a zvláště pokud jsou delší, jsou náchylné k poškozování zevnitř i zvenčí. Zevnitř proto, že jsou pro organismus teoreticky „nepotřebné“ a tak jsou mezi prvními strukturami, které budou ochuzeny v případě nedostatku živin, vitamínů nebo minerálů. Stejně jako u nehtů vlasy vyrůstají z vlasové pokožky, která je pro ně základem i živnou půdou. Pokud bude v nepořádku pokožka, projeví se to i na vlasech.

Z vnějších vlivů na lámání a vysušování vlasů nejvíce působí fénování, kartáčování a barvení vlasů. Kadeřník může doporučit přípravky, které používat k výživě vlasů, které jsou často vystavovány těmto „stresům“.

Z vitamínů vlasy potřebují vitamin C- pro syntézu kolagenu, vitamin A, mající vliv na správnou funkci mazových žlážek a celkovou kondici vlasů, vitamin E, který vyživuje pokožku vlasů a vitamíny z řady B pro správnou obnovu tkání. Na lámání vlasů také může mít vliv například kouření nebo celkový stres, kdy se toxiny z metabolismu ukládají tam, kde napáchají co nejméně škody.

Stejně jako lámání nehtů, může lámání vlasů, ve spojení s dalšími metabolickými příznaky souviset se šťítnou žlázou. Lámání vlasů je potřeba diskutovat s kadeřníkem, který doporučí správné přípravky jak aplikovatelné přímo na vlasy, tak potravinové doplňky nahrazující chybějící vitamíny a minerály.

Při podezření na jinou poruchu, zejména pokud není lámání vlasů „osamoceným“ příznakem, stojí konzultovat obtíže s praktickým lékařem.

Diskuse

Jaký šampon na lámavé vlasy z drogerie

Co s vlasy jako chemlon, drn, květák?

Jak udělat domácí masku na lámavé vlasy?

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Půjdete na očkování? dnes v 07:33  omites 47
Nechutenství v těhotenství po prodělaném Covidu 8.5.21 18:45  lejjka 4
Testování ve školách 6.5.21 19:45  nozu 6
Kontroly na hranicích s Rakouskem včera v 16:35  Andrea 821 10
Očkování covid 80dní od prodělaní 6.5.21 10:51  masima 12
Odměny pro záchranáře 3.5.21 23:24  Anonymní 15

Napište prosím svoji zkušenost s: lámavé vlasy

Váš příspěvek
pepa gas
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.12 09:20
lámavé vlasy

O lámavých vlasech praktičtí lékaři neví nic takže není s nimi co konzultovat

Kačka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.09 15:07

Jojo, vitaminy jsou zaklad. Ja jsem nejdriv brala nejake to spektrum a ted beru viaderm, ktery je primo na vlasy, nehty a tak a nemuzu si ho vynachvalit.

Kačka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.09 09:59

Musím říct, že nemoc mi žádnou nenašli, ale vlasy se mi lámaly a o nehtech snad radši ani nemluvím. I manžel, který se živí manuální prací měl výstavnější nehty než já. Kamarádka mi ale doporučila viaderm a světe div se, pomohl. Dávám tedy za pravdu tomuto článku že to chce vitaminy, vitaminy, vitaminy.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: