Lámavé nehty

Další názvy: drolivé nehty

Nehty jsou deriváty kůže, a proto pro ně platí podobné zákony, jako pro kůži. Co škodí kůži, bude pravděpodobně škodit i našim nehtům, a pokud je kůže z nějakého důvodu v nepořádku, projeví se to i na nehtech.

Nejčastější příčinou lomivosti a štěpivosti nehtů je nedostatek minerálů jako je hořčík, křemík nebo zinek a nedostatek vitamínu A. V těchto případech by mělo pomoci zásobení organismu těmito prvky, například ve formě doplňkových tablet. Vitamin A je obsažen v rybách a vnitřnostech, mléčných výrobcích, ve formě žlutého barviva karotenu například v mrkvi. Dalšími důvody pro suché a lomivé nehty může být nadměrné vysušování pokožky rukou nevhodným mýdlem, ale zapomenout nesmíme ani na jiné čistící přípravky jako je jar na nádobí, se kterým naše ruce příjdou často do styku. Důležité je pokožku často mazat mastnými krémy, které zabrání vysušování a celkově mají příznivý vliv na pružnost kůže i nehtů. Některé krémy například s obsahem močoviny jsou na lékařský předpis, proto se poraďte se svým lékařem.

V krajnějším případě může třepení a lámání nehtů být způsobeno poruchou funkce štítné žlázy, kdy je kůže suchá, tedy i nehtová lůžka. Nemoc štítné žlázy by se projevovala pravděpodobně i na celkovém metabolismu. Při přetrvávání potíží i přes zásobení vitamíny, minerály a dostatečné promašťování pokožky konzultujte lámání nehtů se svým praktickým lékařem nebo dermatologem.

Diskuse

Lámavé, třepící se, zatrhávající se nehty

Lámání nehtů u miminka

Chci si nechat narůst dlouhé nehty, jak na to?

Doplňky pro růst a proti lámání nehtů?

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Covid, měli jste? 28.7.22 22:38  Borrealis 71
Horší průběh covidu, možné příčiny 1.8.22 12:20  misojogi 14
Jak nyní funguje izolace / karanténa kvůli Covidu? 19.7.22 21:42  lucad77 4
Zdravotní stav po covid očkování 22.7.22 15:23  Esmera02 33
Parosmie - zkreslené smysly po covidu 1.8.22 12:17  misojogi 53
Nadávají mi kvůli covidu a smějí se mi 2.8.22 18:12  Uslava 163

Napište prosím svoji zkušenost s: lámavé nehty

Váš příspěvek
Nishaknapp
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.22 04:26

Why not settling on games that is fun and at the same time your earning. Well it'll make suspense because of the game as well but dude just try it and it gave me hope while pandemic is real rn. Interesting Facts About Baccarat: The Exciting Card Game

Dana_loková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.19 07:27
Nehty

Já jsem měla se svými nehty taky problém, tak jsem začala používat gel lak https://www.rajnehtu.cz/gel-laky/ a nehty mám pořád nalakované a už nemám žádný problém. Navíc nehty pěkně vypadají.

Andulaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.15 12:50

Vitaminy už beru a dobrá informace ohledně těch laků na nehty.Na složení jsem se teda nikdy nedívala…

Ivanka55555
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.15 15:19
slabé nehty

Sundala jsem gelovky a ted je chci nechat odpočinou, ale jsou v hrozném stavu :-(. docela mě zaujal článek http://kralovstvizen.cz/…penim-nehtu/

rancupka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.13 07:24
Donna nails

Tak já beru každou radu na nehty. Půl roku užívám donnu nails a prd:-((
Nehty se mi třepí a lámou snad ještě víc. A teď babo raď:-))) Beru každou radu. Díky moc

bosorka Morign
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.13 16:28

Děkuji za odkaz JanaZZ :potlesk: v nejbližší dob navštívím praktického lékaře ;)

Ladkaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.13 12:15

Tak to je blbé, že ti to nezabralo, já vidím fakt velký rozdíl, a taky kámošky ho vidí :nevim: I tak bych zkusila tu donnu nails, přece jen to má složení zaměřené na nehty a ještě si kup olejíček na nehty a zpevňující lak a tahle kombinace fakt musí zabrat, jinak nevim!

bosorka Morign
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 12:35
Prosba

Brala jsem Donnu hair téměř rok a nemělo to na mé vlasy žádný účinek :nevim: na nehty mi každý radí vitamín B, ten beru pravidelně od deseti let (15 let už ho beru) a také to nemá žádný vliv :,(.Dokázal by mi někdo poradit něco, co by opravdu pomohlo???Nehty mám věčně roztřepené a tenké a nepřerostou ani přes lůžko prstu :zed: Prosím poraďte.

Ladkaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.13 16:37

Nemůžu posoudit jak moc měli vliv na vlasy, protože jsem hned po tom, co jsem viděla, že donna nails opravdu funguje a vidím výsledky, kupovala taky donnu hair na vlasy. Můžu s klidným svědomím říct, že v kombinaci obou don fungují skvěle. Nehty mám mnohem mnohem hezčí, už se nemusím stydět vytáhnout ruce z kapes, a vlasy taky sílí. Donnu hair beru asi od začátku ledna a opravdu vidím rozdíl. Vlasy jsou husčí a taky rostou rychleji. A co líp, všimly si toho i kámošky! Už ji berou taky :D

Oplesgurka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.13 19:45

:palec: Zajímalo by mě, zda se příznivý účinek tablet projevil i na vašich vlasech.

Ladkaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 15:47

Mám nehty jako papír, pořád se lámou, nedorostou žádné délky. Koupila jsem si tyto tobolky na zpevnění a už úplně cítím, jak ty nehty sílí  jsou už o kousíček delší.

Mrrrkkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 17:16
Semínk

Jezte syrová slunečnicová, lněná a dýňová semínka. Ty lněná je dobré namlýt třeba v mlýnku na kávu. Je to dobré na šlachy, nehty a vlasy :)

Eallie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 08:34
vitamíny pro nehty

Mně na lámavé a neustále se třepící nehty pomohla kombinace speciální nehtové výživy v tabletách a kvalitního zpevňujícího laku. Brala jsem Donnu nails a výsledek začal být vidět už během prvního měsíce, co jsem ji začla brát. Nehty zkrátka vitamíny potřebují a bez nich se neobejdou, takže pokud jim nestačí pouze ze stravy, je potřeba dodat jim je i jinak.

Vložit nový komentář