Křeče v břiše

Toto slovní spojení užíváme k velmi subjektivnímu popisu břišní bolesti a bohužel není vyloučeno, že každý člověk si pod uvedeným pojmem může představovat jiný druh bolesti. Přitom pro alespoň předběžný odhad možných příčin bolestí v břiše je jejich přesnější popis velmi důležitý (tupá, svíravá, stálá, přicházející ve vlnách apod.)

Příčinu lze hledat v orgánech trávicí soustavy, ale také v orgánech soustavy vylučovací a pohlavní. Jednalo-li se o ojedinělou událost, která nebyla doprovázena jinými příznaky, není nutné navštěvovat lékaře. Příčinou mohlo být jednorázové podráždění trávicí trubice, které se samo upraví.

Křečovité bolesti mohou provázet průjmová onemocnění, zácpu nebo nadýmání. Pokud se nám nedaří onemocnění zvládnout pomocí volně prodejných přípravků, je na místě navštívit praktického lékaře, v případě opakovaných problémů neznámého původu i odborného lékaře – gatroenterologa.

Křeče v břiše jsou také často popisovány u silné menstruace. Na rozdíl od bolestí břicha, kdy původ neznáme, můžeme použít některé z volně prodejných přípravků proti bolesti a o problému se poradíme při návštěvě gynekologa.

Lépe definovaným druhem bolesti je „břišní kolika“, tedy úporná svíravá či svíravě-bodavá bolest přicházející ve vlnách, kdy se střídají několik minut dlouhé návaly bolesti se stejně dlouhými mezidobími úlevy. Kolika může mít původ v různých orgánech, především ve žlučníku, střevech a ledvinách a signalizuje přítomnost překážky v dutině orgánu, kterou se orgán snaží svými stahy překonat. Nedochází-li k úlevě, může být nutností dopravit se na pohotovost, kde lékař podá tišící lék (spasmolytikum) a poradí další vhodný postup.

POZOR! Křeče v břiše mohou být příznakem otravy rostlinami, chemikáliemi či houbami.

Diskuze o křeči v břiše

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: křeče v břiše

Váš příspěvek
Iivvaa999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.20 13:41

Taky z toho mívám křeče v břiše. Myslíte si, že se to dá nějak vyřešit?

Wawinka999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.19 09:36

Zkus třeba něco na laktozovou intoleranci. Lactalin je moc dobrý

Ivana9999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.11.19 11:39

Je něco co zmírní alegii na mléko?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.19 14:52

Nemuže to být způsobeno laktozovou intoleranci?

Tanos
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.18 08:46
Až na zádech

Já se jednou posral tak že bláto nejen na hřišti… Ale i na zádech. Ty křeče a smrad jako bonus k nezaplacení. Háj hou! Piráti.

karel muller
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.13 18:24
křeče v břiše

Dnes od ráne trpím silným průjmem(voda) a je mi stále na zvracení po každým napití čaje, večeře byla s tatarkou a to je podezření na mírnou salmonelu, kdysi jsem ji přežil
v silných horečkách, dnes teplota mírná a stále křeče v břiše a polevují velmi pozvolna a když se napiji (černé uhlí)s čajem za chvilku se je mi na zvracemí a už jen malonko šťávy, co mi poradíte proti křečím, díky k muller

Katka maminka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 12:38
Křeče

No tak asi je to těmi arašídy. Já jsem se s nima nacpala :) v neděli večer a docela mě chytly křeče. Ještě dneska (a to už je úterý)občas zazlobí žaludek, ale už je to relativně v pořádku. Už je nechci v životě vidět fuj fuj :mrgreen:

bez nicku
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.12 12:15
křeče

S těmi arašídy jste mě dostala, já je jedla včera odpoledne a ještě dnes mám křeče v břiše, sice jsem to zvládla bez lékařské pomoci, ale asi jste mě utvrdila v tom, že je to asi z toho :-( Přitom dřív nikdy mi nic nedělali :-( A nevěřila jsem, že by to mohlo být z nich. Teď už vím, že pravděpodobně ano a obloukem se jim budu vyhábat.

seron
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.12 16:49
Bříšní kolika.

Jednoho dne jsem měla tak silné bolesti a křeče v břiše, že jsem se musela nechat autem odvézt na pohotovost ( tramavaji bych to asi nezvládla). Na pohotovosti to nazvali bříšní kolikou a dali mi dvakrat po pul hodimě infuzi ( s čím to už si nepamatuji).Hned po minutě se mi ulevilo.Mužu jen ze své zkušdenosti říci, že jsou to ukrutné bolesti. Netuším z čeho jsem to mohla mít,nic zvláštního jsem nejedla.Dnes bych docela řekla ,že to mohlo být ze slaných arašídu,soudím tak protože jsem je asi trikrát jedla a měla jsem tytéž bolesti ,sice ne až tak silné ,ale tenkrát jsem ty arašídy jedla taky.Dnes už vím, že si raději na ty arašídy nechám zajít chuť.

Vložit nový komentář