Horké končetiny

Každý jedinec má individuální termoregulaci, a proto jsou mezi námi jak lidé, kteří mají spíše suché, teplé ruce nebo studené a opocené, nebo naopak. Teplotu vlastních končetin obvykle nijak zvlášť nevnímáme. Příčin nepříjemně horkých rukou, pocitů sálání nebo nadměrného neobvyklého pocení může být více. Příznaky mohou souviset se špatnou lymfatickou drenáží, tady by mohly horké ruce být spojeny s otoky. Důvodem může být nedostatek pohybu, proto můžete rozproudit krev v končetinách tak, že s nimi pravidelně budete provádět jednoduché cviky.

Prameny udávají, že příliš horké ruce jsou znakem nadměrné konzumace soli, zde se nabízí úprava jídelníčku, k jejich předcházení.

Horké nohy nebo pálivé plosky nohou zvláště večer, jsou jen příznakem únavy, například po dlouhém stání či chození. Pokud se horké nohy vyskytnou i za klidu, může se jednat o některou z poruch cévního systému. Další možnou příčinou je nedostatek vitamínů. Jiné rozložení tepla může mít spoustu dalších příčin jako jsou vedlejší účinky některých léků, nebo hormonální porucha.

Obecně platí, že pokud potíže přetrvávají i po klidovém režimu, nebo masážích končetin, je vhodné se poradit se svým lékařem, který podle dalších vyšetření může lépe odhalit příčinu těchto obtíží.

Diskuze o horkých končetinách

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Dávat dítě do školky? Corona virus 27.11.20 12:57  Michelle_M 66
Covid a prarodiče 25.11.20 22:32  JezinkaBezinka 42
Neošetření u lékaře 25.11.20 19:53  Anonymní 44
Test na protilátky covid-19 24.11.20 16:27  j.a.n.i1 41
Skoro nic necítím - Covid? 24.11.20 12:37  Julinka 18 14
Která porodnice nevyžaduje při přijetí test na covid ? 24.11.20 07:14  Janča_6 192

Napište prosím svoji zkušenost s: horké končetiny

Váš příspěvek
Alice_art
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.18 16:02
nemoc horkých nohou

Co syndrom neklidných nohou? Zajděte si na Neurologii.

Ing. Rostislav Bezděk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.17 14:16
nemoc horkých nohou

Asi půl hodiny po ulehnutí na lůžko mě šíleně začnou pálit chodidla, takže musím stále hýbat prsty a ohýbat nohy v kotníku. Nepomáhá ani jejich chlazení, prostě 2 - 3 hodiny si to musím protrpět než usnu. Ráno jsem nevyspalý a z toho i nervózní. Nevím si s tím rady. Pomozte.

marusiik16
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.15 14:20

Dobrý den, večer když jdu spát, vždy tak po půl hodine snaze usnout začnu mít pocit horkých a suchých chodidel. je to velmi nepříjemné a i když je namažu aby se schladily, tak to většinou nepomůže a zklidní se to až po dlouhé době pozdě večer a tím pádem jsem ráno nevyspaná. Děkuji za odpověď :|

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: