Hnisavý poševní výtok

Poševní výtok většinou neznačí nic dobrého. Zvláště pokud jde o hnisavý a zapáchající výtok, měli bychom zpozornět a co nejdříve navštívit svého gynekologa. Pravděpodobně se bude jednat o narušení poševní mikroflóry, které způsobují zánět, někdy i svědění a bolesti. Podezření padá na bičenku poševní, prvoka, který způsobuje nemoc zvanou trichomoniázu. Tato nákaza je pohlavně přenosná choroba, u mužů probíhá velmi mírně nebo asymptomaticky, u žen se projevuje právě silně svědivým, hnisavým výtokem. Pokud u ženy náhle propukne toto onemocnění, často to usvědčí partnera z nevěry, protože trichomoniáza se přenáší téměř výhradně pohlavním stykem. Postižená žena by měla co nejdříve vyhledat gynekologa, který navrhne vhodnou léčbu, v podobě ústních tablet, pro oba partnery.

V době nemoci i léčby je nutná pro oba partnery naprostá sexuální abstinence.

Další možné příčiny zeleného, hnisavého výtoku mohou být kvasinková infekce, ale i zánět děložního čípku. Na mykózy se běžně užívá účinná mast canesten, pokud patří do vaší domácí lékárničky, nic nezkazíte její aplikací. Kvůli možné nákaze bičenkou poševní nebo zánětu děložního čípku by bylo nejvhodnější vyhledat gynekologa co nejdříve.

Diskuze o hnisavém poševním výtoku

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Tinnitus - po ockovani covid dnes v 07:41  hospodki 2
Po covidu se mi točí hlava včera v 20:56  Rachelkaaa 11
Nepřišel výsledek PCR testu včera v 15:06  chacharka 17
Covid v jedné domácnosti dnes v 01:24  pet.est 38
Orální sex po covidu 23.1.22 22:09  kavenka 9
Dotaz - partner anti. test pozitiv - může dítě do školy? včera v 18:02  Oli.Lyon 75

Napište prosím svoji zkušenost s: hnisavý poševní výtok

Váš příspěvek
Zdenka Vaňková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.17 09:58
výtok tmavě hnědý.

Dobrý den Prosím o radu, jeden den jsem měla výtok tmavě hnědý. Nevím čím to bylo nic mně neboli a už je vše v pořádku. Prosím o radu jestli mi něco neprasklo.Moc děkuji.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: