Dezorientace časem

Další názvy: časová dezorientace

Časová dezorientace je známkou určité poruchy vědomí, které může nabýt pacient v souvislosti s úrazem, cévní mozkovou příhodou (mrtvicí), otravou, metabolickými poruchami, požitím většího množství alkoholu, infekcí, nádorem a dalšími nemocemi postihujícími mozek (nebo nemocemi nejdříve postihujícími jiný orgán a následně i mozek).

Takovouto dezorientaci snadno zjistíme, když se nemocného zeptáme, zda ví, kolikátého dnes je, nebo alespoň co je za rok, kolik mu je let, kdy se narodil apod. Pokud mu pomůžeme a dáme mu vybrat z několika možností, pak často určí tu správnou, ale sám by si třeba nevzpomněl.

Dezorientace (ať už místem, časem či osobou) může být krátkodobá (většinou bezprostředně po úraze, při otravě, po požití alkoholu apod.), kdy je žádoucí odvést nemocného k lékaři, nebo dlouhodobá (např. po některé mrtvici), kdy se o takovéhoto nemocného musí někdo starat doživotně (rodina, zdravotnická zařízení).

Diskuze o dezorientaci časem

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Už mě nebaví život kvůli Koronaviru dnes v 13:36  Rachel_cz 49
OČR při koronaviru a zdravotní pojištění 28.7.20 06:33  matkabagristy 7
Koronavirus - příznaky u dítěte 27.7.20 16:47  Lama Lama 7
Koronavirová omezení Liberecko, Hradec Králové 27.7.20 15:30  icy rose 10
Prodělal někdo z vás koronavirus? 4.8.20 20:24  Burj Chalifa 15
Turisti tahají do ČR koronavirus 24.7.20 19:10  izquierdo 49

Napište prosím svoji zkušenost s: dezorientace časem

Váš příspěvek
Erika Volhejnova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.18 09:39
Kvasinky v ustech

Dobrý den, čtyři roky trpím kašlání a dělají se lepkavé hleny, které jdou špatně vykašlat. Chlamedie nemám, dělali lékaři testy, plicní krom slabému astmatu nic.No a před Vánocemi jsem nemohla dýchat dezorientace odvezla mě záchranka. mela jsem obrovskou prý dechovou frekvenci jako bych od nekuřácké přiběhla. Nekolik hodin jsem o sobě nevěděla. Rikali, že to byla slabá mrtvicka.Ted jsem prý v pořádku. Ale začínám opět více plivat, hlavně v noci. Zvedne se mi tep chvíli ležím a docela dobrý. Jo, ještě se mi v noci ucpe nosní dírky i když na rýmu vůbec netrpimva nemůžu dýchat. Bojim se co zase přijde, jedu s vnoučaty na dovolenou, snad to bude dobrý. Lekari tvrdí, že to kvasinky nejsou ale nikdy to neskoumali..děkuji Volhejnova

verdagfgte
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.18 10:11
boly to

:pankac: :pocitac: Dobry den kamojda me flakla hlavu o zet bolyto fakt verte my :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

Vložit nový komentář