Deprese

Další názvy: nadměrný smutek

Deprese je duševní stav charakterizovaný nadměrným smutkem, který neodpovídá okolnostem, způsobuje postiženému duševní trýzeň a bolest. Bývá provázena ztrátou sebedůvěry, pocity méněcennosti a viny, různými obavami a úzkostí, pesimistickými výhledy do budoucna.

Nemocný může pomýšlet na sebepoškození či sebevraždu, ztrácí schopnost radovat se, ztrácí zájem o okolí, má sníženou schopnost koncentrace, poruchy spánku, sníženou či zvýšenou chuť k jídlu spolu s odpovídající změnou hmotnosti, celkově ztrácí energii, snadno se unaví, nechce vyvíjet žádnou aktivitu.

Odhaduje se, že deprese postihne během života až pětinu populace, ženy jsou postiženy o něco častěji než muži. Podle příčiny se deprese dělí na primární a sekundární. Sekundární deprese je vyvolána nějakou tělesnou chorobou, onemocněním mozku, může být způsobena některými léky či drogami. Primární deprese vzniká bez zjevné příčiny, ale může být vyvolána nějakou psychickou zátěží. Při jejím vzniku se uplatňují změny nervových zakončení a nedostatek přenašečů nervových signálů v mozku.

Při podezření na depresivní poruchu nálady je vhodné brzké objednání k lékaři a návštěva odborníka. Deprese je choroba, která se dá dobře léčit. Osoba, která je v depresi, není s to zlepšit svůj stav silou své vůle a pokusy okolí o její rozveselení mohou být spíše škodlivé.

Diskuze o depresi

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Vaše příznaky u Koronaviru? dnes v 09:24  Anonymní 58
Platnost pcr testu - na kurz plavání dnes v 09:23  kavenka 9
Lékař během karantény dnes v 09:34  Šmoulice 26
Covid pozitivní i po karanténě včera v 22:16  Borrealis 16
Strach z covidu v těhotenství dnes v 08:54  Ivusska777 44
Očkování covid 19 v těhotenství dnes v 07:32  Ivusska777 20

Napište prosím svoji zkušenost s: deprese

Váš příspěvek
Vap
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.20 21:32
obecně

Deprese tak jako spousta jiných duševních problémů u jedinců má dost často racionální příčinu. Tou racionální příčinou jsou nevhodní lidé okolo „postiženého“, kteří ho psychicky oddělali. Ano, jednoduše řečeno, blázni (manipulanti, psychopaté, násilníci, šikanisté…) udělali blázna z normálního člověka, který kdyby se s nimi v životě nepotkal, tak nemá žádné duševní problémy. Léčit by se v prvé řadě měla ta skupina uvedená v závorce.

BENwillDrownYou22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.17 08:33
Deprese

Já mám depresi už od toho kdy si vzpomenu na jednu krásnou dívku která mi po čase chybí. Mám anorexii a hodlám se léčit ale nějak mi to nejde. Na depresi mi pomáhá si s někým popovídat a už jsem zpět v šťastné náladě

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.15 11:14
léčba

Nejhorší je léčebna v kroměříži

Marianuška
1 příspěvek 9.12.14 18:02
Deprese

Mám hrozný strach ze smrti :,( Byla jsem u lékaře ze srdíčkem udělal mi vyštření, vše mám v pořádku a přesto jím lékařům nevěřím :( poněvač mně na tom srdíčku pořát něco píchá :,( Nevím jestly to muže dělat krční páteř :( Děkuji. :( :,(

ja13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.13 19:19

Prášky zabírají… leda prdlajs, akorát vás oblbnou

Michalmed
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.13 18:50
jak na deprese?

Deprese je neprijemna vec… spolecne s ostatnima neprijemnostma, ktere se okolo nas deji..at je to v rodine..deti..manzel..v praci ci lide okolo nas.
Myslim si, ze je dulezite vyhledat pomoc. Najit si na netu ci po konzultaci s praktikem psychiatra/psychoterapeuta, kteremu budete verit. :kytka:

Dobre je poradit se a sdelit sve obavy nekomu blizkemu. Babicce..Kamaradce.. Pritelkyni..priteli.

Deprese se da lecit…a prasky zabiraji az za nekolik tydnu pri dodrzeni uzivani.

nicol27@email.cz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.13 23:11
deprese

Nicimi zivot mam ctyry deti a manzela drogove zavisliho financni stuace se pomalu horsi a me deprese horsi nevim jak bojovat zacinam byt slabsi sem stale unavena a stalese bojim nevim mam strach porad te mi jak dal

marsalkaa
7 příspěvků 23.7.12 19:21

Je mi zima, je mi slabo, chvílemi mě přepadá šílená únava, ale usnout nemohu, žádná radost, strach ze smrti. Nevím si rady. Prosím poraďte mi. Děkuji.

Vložit nový komentář