Deformované nehty

Deformované nehty mohou vzniknout z různých příčin. Častým onemocněním nehtů je onychomykóza, plísňové onemocnění, které postihuje zejména nehty na nohou, ale nevyhýbá se ani nehtům na rukou. Při onychomykóze se nehet postupně barví do žluta a stává se zprohýbaným. Onychomykóza ovšem není jen kosmetickým problémem, nehet může být značně bolestivý a komplikovat nemocnému chůzi. Dermatolog na toto onemocnění předepíše vhodnou léčbu, ta však trvá dlouho a je také nutno dodržovat další opatření, jako je dezinfekce obuvi, nošení vhodné a prodyšné obuvi a ponožek apod.

Nehty také mohou být postiženy lupénkou, která se může projevovat podobně jako onychomykóza. Při lupénce jsou typicky nehty dolíčkované, jakoby propíchané špendlíkem, a mají změněnou barvu na žlutou až hnědou.

Na nehtech se dále mohou projevit celková onemocnění organismu či nedostatek nějakého vitaminu či stopového prvku. Při dlouhodobém nedostatku železa se popisují lžičkovité nehty – nehty jsou jakoby promáčknuté (mají vyvýšené okraje) a mají sklon se třepit a lámat. Podobné nehty mohou vznikat i při tyreotoxikóze (zvýšené funkci štítné žlázy), lichen planus, nebo jsou vrozené.

Diskuze o deformaci nehtů


Reklama


Reklama

Napište prosím svoji zkušenost s: deformované nehty

 Váš příspěvek
 
nehet  06.11.14 09:43
prosim o radu

Zdeformovany nehet - prosím o radu co s tím.

 
nehet  06.11.14 09:42
prosim o radu

Dobrý den, byla jsem celkem u tří lékařů ohledně zdeformovaneho nehtu na malíčku u nohy. Dozvěděla jsem se, že spise nemám plisnove onemocnění, ale ze nevědí. Obuv nemám nekvalitní. Nehet se zacal postupně rozdvojovat a rozsirovat. Pak mě poslali k nejake specialistce, která se mi ho snažila zpevnit a potahla mi ho nějakým speciálním gelem. Ten už ale také odrostl a nehet je opravdu ošklivě zdeformovan. (Viz. foto)

 
sobilka
5 příspěvků 11.12.13 23:19

Já mám vyzkoušený olejík s vit. E a rybím tukem, kvalita nehtů i vlasů se podstatně zlepšila. sobilka@seznam.cz

Vložit nový komentář

Reklama

 

Nemoci s tímto příznakem:


Reklama


Reklama