Časté nutkání k močení

Další názvy: časté nucení na močení, nutkání k močení

Časté nucení na močení, které je bolestivé či pálivé, je typické pro zánět močového měchýře, který je téměř vždy způsoben bakteriemi. Je vhodné dostatečně pít a navštívit lékaře, který na infekci močového měchýře předepíše vhodné antibakteriál­ní léky.

Časté a urgentní nucení na močení, které může velmi znepříjemňovat život nemocného, je příznakem takzvaného dráždivého močového měchýře. Toto onemocnění se projevuje náhle vzniklým velmi naléhavým nucením na močení, které nelze ovládnout vůlí, občas může dojít i k úniku moči, jelikož nemocný nestihne vyhledat včas toaletu. Dráždivý močový měchýř je způsoben poruchou jímací či vyprazdňovací funkce močového měchýře. Pokud Vám podobné potíže znepříjemňují život, není třeba se stydět navštívit lékaře, který Vás vyšetří pro stanovení přesné diagnózy a navrhne léčbu, která může problém vyřešit.

Také zbytnělá prostata může trápit svého nositele častým nucením na močení. Močový měchýř se nemůže v takovém případě dokonale vyprázdnit, a brzy tak dojde opět k jeho naplnění. K léčbě se používají medikamenty či chirurgický zákrok.

Diskuze o častém nutkání k močení

Napište prosím svoji zkušenost s: časté nutkání k močení

 Váš příspěvek
 
Ott
1 příspěvek 08.04.18 17:22
Časté močení.

Dobrý den, jsem už důchodce, a mám také problém s častým močením. Chodím moc často na malou, a vypustím denně ca 3,5 litrů moči. Vypiju, ale nejvýš 2,5 litrů vody a čaje a ubírám na váze. Po vyšetření u URL jsem dostal tablety DUODART 0,5/04mg pro zmenšení prostaty. Proti tomu velkému dennímu množství moči, ale nic. Po konzultaci u Internisty, také nic.
Trápím se s tím už ca 5 týdnů a žádný mi nepoví kdy a jestli to někdy ukončí. Tak doufám, že touto cestou najdu někoho, kdo mi múže nějak poradit. Moc vám děkuji za každou pomoc. S pozdravem

Příspěvek upraven 08.04.18 v 23:18

 
mg11
1 příspěvek 27.01.18 17:58

Dobrý den od listopadu musím asi každé dvě hodiny močit. moč je čirá je mi 29
Prosím co dělat, děkuji

 
Tombas 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.16 22:56
Časté močení z podchlazení

V mém případě to vždy souvisí s podchlazením nebo vypitím většího množství tekutin, avšak při podchlazení to bývá intenzivnější. Obecně vadit začíná už chození na WC víc než dvakrát v hodině, při podchlazení však musím běžně klidně i čtyřikrát až desetkrát. Byť je to krátkodobé a trvá to jen několik hodin než se zvedne tělesné teplota, je to velmi rušivé a doprovází to furt tlak v močáku. Mé řešení je přímočaré - nasadim si plenky a zalezu do postele, tím že nemusím nikam běhat je zahřátí rychlejší a za hodinu dvě se to zlepší, a pokud dokážete uvolnit svěrače natolik, že se stane močení zcela samovolným, vpodstatě jste z vlastní vůle plně inkontinentní a je to fakt mnohem pohodlnější než se každých pár minut zvedat a hlavně vás neobtěžuje nutkání. Plenky jsou možná z pohledu některých něco šíleného, ale v případě akutního nadměrného močení z podchlazení nebo při horečkách, jsou nejlepší řešení jak těch pár jinak šílených hodin vydržet, hlavně to chce však po celou dobu nepít, bo ledviny maj sami o sobě nadbytek práce a můžou se pokud jim ji přidáte rozbolet.

 
Milan41 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.16 09:58
Finpros-zmenšení prostaty

Zdravím. Užívám finpros a Tanyz Eras.Asi po čtyřech měsících jsem zjistil, že se mi asi i zmenšil profil konečníku. Mohl by mít Finpros vliv i na konečník? Ve spojení s hemeroidy svízelná situace. :think:

 
Libor66
1 příspěvek 08.05.14 07:35
Nutkání k močení

Dobrý den, asi od konce unora letošního roku mám problém, který mě trápí tak, že už si s tím nevím rady.
Casté chození na WC, jak psala paní podemnou i několikrát do hodiny, ale i to, že neudržím všechnu moč po vykonání potřeby. Jako by se mi něco nestáhlo a odkape mi pár kapek, někdy víc někdy mín a cítím vlhkost v trenkách. Už to trvá od zmíněného unora.Na vyšetření s ledvinami, krve a prostaty nic nenašli a po kontrole na URL sem dostal lék OMNIC TOCAS, kterého je 100 tablet s tím, že mám hodně pít tekutiny.Sem v polovině užívání a žádné zlepšení se neprojevuje. Před týdnem sem byl znovu na kontrole a p. doktor mi předepsal další balení již zmíněných léku. Nevím co si počít, už proto, že mi je teprve 29 let a tenhle problém mívají častěji starší lidé. Mužete mi prosím poradit??? Díííky moc. :(

 
prichystalr 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.14 15:44
Finpros je dobrý

Já jsem měl taky prostatu 50 mm a po roce užívání Finprosu mám 35.

 
Petr Rysák 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.14 22:33
prostata

Mám zvětšenou prostatu na CT vyšetření napsali, zvětšená prostata s kalcifikacemi vel.54 mm, beru prášky Finpros, nevím zda je to to nejlepší?

 
Věra smolová 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.13 15:56
Nevím co dělat.

Dobrý den.Je to asi druhý týden, co naráz cítím potřebu na močení, ale po příchodu na taoletu vyčurám jednu horkou kapku a hotovo.Za 10minut jdu znova.Do hodiny i 4×. V močovém měchyři někdy cítím tlak. Jasné, chce to k doktorovi.Je to nepříjemné a nevím co to je. :dance:

 
eva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.09 18:49
časté močení

Dobrý den mám už druhým rokem problémy s ledvinovými kameny,v červenci mi našli opět kamínek v ledvině a od té doby mám pořád problémy s močením.jsou občasné pak na chvíli jakoby vymizí a zase se to vrátí zpátky a už jsem z toho unavená.nemohu nikam jet aniž bych nemusela nutně vyhledávat toaletu,takže radši sedím doma a tento měsíc mi problémy začaly znova,beru už asi týden atb ale nezabírají,nucení na močení mám stále.Večer když se osprchuji a poté se otřu,jakobych si podráždila spodek a začnu mít nutkání na wc větší,ale když jdu tak nic nevyčůrám.Piju dostatečně a hned letím na wc ale to nutkání a svědění je pořád stejné.myslíte si že se to nezlepší pokude mi nebude z ledviny vyndán ten kámen?už jsem z toho docela otrávená.děkuji za odpověď Dunčová

Vložit nový komentář