Časté močení

Další názvy: polakisurie, časté močení během dne, frekventní mikce, časté močení malých dávek moči

Časté močení může mít mnoho různých příčin. Pokud naše tělo začne produkovat větší množství moči a zároveň pociťujeme neustále žízeň a únavu, může jít o první příznaky diabetes mellitus, cukrovky.

Zvýšená produkce moči a žízeň provází také jiné metabolické onemocnění, takzvanou žíznivku, diabetes insipidus, což je onemocnění z nedostatku antidiuretického hormonu (ADH). ADH je do oběhu uvolňován hypofýzou (podvěskem mozkovým) a je důležitý pro správnou funkci ledvin. Pokud je tohoto hormonu nedostatek, ledviny nejsou schopny produkovat koncentrovanou moč a tělo ztrácí nadměrné množství tekutin.

Obě výše zmíněná onemocnění mohou vést k rozvratu vnitřního prostředí organismu a měla by být co nejrychleji léčena.

Pokud je množství moči produkované ledvinou za den normální, a přesto máte často nucení jít na záchod, je problém nejspíše ve vývodných cestách močových. Časté nucení na močení, které je bolestivé či pálivé, je typické pro infekční zánět močového měchýře. Časté a urgentní nucení na močení, které může velmi znepříjemňovat život nemocného, je příznakem takzvaného dráždivého močového měchýře.

Také zbytněná prostata může trápit svého nositele častou potřebou si odskočit, močový měchýř se nemůže v takovém případě dokonale vyprázdnit, a brzy dojde opět k jeho naplnění. Takovéto obtíže by měl posoudit lékař.

Diskuze o častém močení

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Plastova pruhledna rouska - nemate na prodej? dnes v 04:52  Evkad 8
Ukonceni karanteny bez testu včera v 22:59  Borrealis 18
Rouška pro astmatika včera v 17:49  Jana206 21
Zadanka na koronavirus dnes v 00:03  Borrealis 27
Sme v karanténe včera v 20:23  vokishka 25
Zavřou restaurace? 23.9.20 18:00  Annabela11 18

Napište prosím svoji zkušenost s: časté močení

Váš příspěvek