Časté močení

Další názvy: polakisurie, časté močení během dne, frekventní mikce, časté močení malých dávek moči

Časté močení může mít mnoho různých příčin. Pokud naše tělo začne produkovat větší množství moči a zároveň pociťujeme neustále žízeň a únavu, může jít o první příznaky diabetes mellitus, cukrovky.

Zvýšená produkce moči a žízeň provází také jiné metabolické onemocnění, takzvanou žíznivku, diabetes insipidus, což je onemocnění z nedostatku antidiuretického hormonu (ADH). ADH je do oběhu uvolňován hypofýzou (podvěskem mozkovým) a je důležitý pro správnou funkci ledvin. Pokud je tohoto hormonu nedostatek, ledviny nejsou schopny produkovat koncentrovanou moč a tělo ztrácí nadměrné množství tekutin.

Obě výše zmíněná onemocnění mohou vést k rozvratu vnitřního prostředí organismu a měla by být co nejrychleji léčena.

Pokud je množství moči produkované ledvinou za den normální, a přesto máte často nucení jít na záchod, je problém nejspíše ve vývodných cestách močových. Časté nucení na močení, které je bolestivé či pálivé, je typické pro infekční zánět močového měchýře. Časté a urgentní nucení na močení, které může velmi znepříjemňovat život nemocného, je příznakem takzvaného dráždivého močového měchýře.

Také zbytněná prostata může trápit svého nositele častou potřebou si odskočit, močový měchýř se nemůže v takovém případě dokonale vyprázdnit, a brzy dojde opět k jeho naplnění. Takovéto obtíže by měl posoudit lékař.

Diskuze o častém močení

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: časté močení

Váš příspěvek
seo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.22 16:27

I’ve read about Caldwells in a blog and was planning to try their doors out. Is there any chance that any of you could give me feedback? You could https://caldwells.com/ out the link for more information.

Vložit nový komentář