Bolestivá poluce

Další názvy: bolestivý noční výron semene

Bolestivá poluce signalizuje, že pravděpodobný problém se skrývá v prostatě – v předstojné žláze. Konkrétně se jedná o zánět prostaty – prostatitida. Onemocnění to není nijak zvlášť nebezpečné, ale je pro muže velmi nepříjemné.

Poluce je samovolný výron semene mimo pohlavní styk. Samotná prostatitida je často spojena s infekcí močové trubice či močového měchýře bakteriální infekcí. Častou příčinou prostatitidy je u pohlavně nepříliš zdrženlivých mužů kapavka.

Jak poznat, že se jedná o zánět prostaty? Především je to tupá bolest v rozkroku, bolest při močení, tlak a bolest v oblasti močového měchýře, bolestivá poluce a ejakulace. Po ejakulaci je muž velmi unavený, dostavuje se bolest. Velmi častá je malátnost a horečka. Jakákoliv příčina zvýšení nitrobřišního tlaku ( např. při kašli či defekaci), vede k prudkému zhoršení bolestí.

Pokud má pacient tyto příznaky, měl by okamžitě vyhledat lékaře – urologa. Bolesti mohou být velmi nepříjemné, léčba je navíc málo zatěžující pro pacienta – antibiotika, klid na lůžku a teplé obklady.

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Koronavirus odjet na tábor? včera v 14:27  cell 81
Slovensko: test na koronavirus 8.7.20 22:19  Teenulka 10
Odložili jste roušky? 9.7.20 23:36  Purple Rain 145
Porod s rouškou? 2.7.20 15:11  Marty9 27
Bojíte se, až se nebudou nosit roušky, nákazy? 1.7.20 20:08  Pe-G 133
Je tu někdo, kdo prodělal COVID? Jaké máte zkušenosti? 8.7.20 16:44  Anonymní 74

Napište prosím svoji zkušenost s: bolestivá poluce

Váš příspěvek
Franta4444444
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.1.13 23:48

Dobrý den, trpím bolestmi v podbříšku. Urolog mi udělal vyšetření moči a ultrazvuk, ale nic se nenašlo.. Přesto si myslím, že bolest jde od močových cest už jen proto že se mi bolest rozjela se zánětem moč cest, který je prý podle výsledků moči vyléčený, takže nemohu dostat antibiotika. Nevím si rady tak piji alespoň ur. čaje, které bolest trošku mírní. Prosím poraďte jestli by to nemohla být nějaká jiná nemoc, která se z rozboru moči nezjistí. Byl jsem s problémem i u neurologa a ortopeda příjde mi ale, že problém od zad nebude. Předem děkuji za každou připomínku.

JirkaRo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.12 12:55
bolesti v rozkroku

Jde pravděpodobně o prostatidu. Nyní trpím touto bolesti už skoro měsíc. Využíval jsem 10 tablet Cifloxinali 500mg. Po té se mi bolesti znovu vrátili tak jsem využíval 30 těchto tablet. Bolest mírně ustoupila, ale pořád to bolí. Těmito problémy trpím již dlouhou dobu. Příjde to to tak asi 1 za rok, většinou pro nachlazení. Je to moc nepřijemné, tlačí to, pálí a jsem z toho unavený. Nevím si rady. Prosím o radu jak se tohoto trápení zbavit. Děkuji

Dancer90
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.12 23:38

Jirko, co vyzkouset nejaky alternativni zpusob lecby? Neni treba rezignovat a odstraneni prostaty je velice radikalni reseni. Pokud byste mel zajem, ozvete se mi na e-mail dr.chvape@centrum.cz, mozna bych byla schopna vam neco poradit.

Jirka111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.12 21:56
Prostatida...

Trpím tímto onemocněním již téměř šest let a přes několikanásobné přeléčení antibiotiky stav nezměněn. Nic horšího jsem ještě nikdy nezažil, nemůžete se v přírodě koupat, protože prostatida nesnáší chlad, nemáte ani chuť na sex, protože bolest prostaty při erekci natož po ejakulaci je nepředstavitelná. U mně to dopadlo tak, že jsem se musel vzdát sexu a trnu kdy od minulého samovolného výronu uplyne osm týdnů a přijde zase nepředstavitelně bolestivý výron ejakulátu a jak píšete totální slabost, která trvá celý další den, nehledě na to, že celý den nemůžete bolestí sedět.
Již jsem rezignoval, jedinná možnost je odstranění prostaty, ale to lékaři odmítají udělat.
Naše zdravotnictví na toto prostě nestačí.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: