Bolest vyzařující pod pravou lopatku

Bolest v oblasti lopatek může být způsobena onemocněním páteře. Bolest pod pravou lopatku vyzařující z jiného místa bývá především u žlučníkového záchvatu (biliární koliky), která čas od času doprovází zaklínění kamínku (konkrementu) ve žlučníku s následným spasmem (křečovitými stahy) jeho hladké svaloviny.

Nemocný naříká pro krutou bolest, která se šíří z pravého nadbřišku (pod pravým žeberním obloukem) do zad, pravého ramene a paže, mezi lopatky a pod pravou lopatku. Člověk je také bledý a opocený. Záchvat přichází většinou náhle a pozdě večer, často mu předcházejí tučná jídla (kachna, řízky, majonézové saláty apod.). Provokujícím momentem může být i fyzická námaha, prochlazení a rozrušení. Bolest trvá 15 minut a někdy dokonce až tři hodiny, pacient bohužel nemůže najít žádnou úlevovu polohu. Při takovém stavu zavolejte rychlou lékařskou pomoc!

Jindy může bolest pod pravou lopatkou pocházet „od ledvin“ při pravostranné renální kolice. Nemocného bolí hlavně na pravém boku, bolest vyzařuje také do třísla. Onemocnění je způsobeno tvorbou močových kaménků (konkrementů). Odvezte nemocného na pohotovost nebo zavolejte rychlou záchrannou pomoc.

Hospitalizace je nutná především u nemocných s nekontrolova­telnou bolestí, zvracením nebo horečkou.


Reklama


Reklama

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest vyzařující pod pravou lopatku

 Váš příspěvek
 
astroweb1  05.05.15 17:43
boles pod pravou lopatkou

Mám dojem, že tyto potíže jsou intenzivnější po kávě, i když po ranní nikoli, až odpoledne. Bolest je spíše tupá, nerad bych si pletl, jestli to není od ledvin nebo od páteře. Mátový čaj působí příznivě, ale ne vždy.

 
Chytruska1  26.12.13 13:42
Mladnete, nebo starnete?

Mám 71 rokov, obyčajne večer.

A kolik roku Vam je rano? :lol:

 
Časostroj  09.05.12 15:06

Omlouvám se, chtěl jsem napsat „poslední tři dny“.

 
Časostroj  09.05.12 15:02

Dobrý den. Často (velice často) sedím u počítače a poslední tři mám pichlavou bolest u pravé lopatky.
Je mi jen čtrnáct let, tak se chci zeptat jestli by to mohlo být z Pc.
Když se jakkoliv nahnu (nejvíce dopředu), docela to bolí. (píchá)
Matce jsem to již řekl, ale bylo mi řečeno že potřebuji pohyb a správně sedět, abych měl narovnané záda.

Děkuji za odpověď.

 
Michal Medik  28.04.12 18:23

Dobry vecer,
pokud sedite casto na PC, muze to jit z patere. Ve Vasem pozehnanem veku bych vsak zasel k lekari pokud by se to opakovalo a mel jste jine potize.

 
Mucko  20.04.12 22:09
pichanie pod pravou lopatkou

Dobrý večer,
asi 3 dni ma ostro pichá pod pravou lopatkou a na pravej strane rebier. Tiež ma pichá vľavo akoby do srdca. Mám 71 rokov, obyčajne večer. Sedím často pri počítači. Zjedla som smotanový jogurt, žeby to bolo od jedla?****

Vložit nový komentář

Reklama

 

Nemoci s tímto příznakem:


Reklama


Reklama