Bolest vyzařující do třísla

Bolesti třísla bychom celkově neměli podceňovat. Na prvním místě padá podezření na tříselnou kýlu, která může, ale nemusí nastat po námaze. Dále může bolest pocházet od kyčelního kloubu, který je postižen artrotickou změnou. Bolest vzařující do třísel může mít svůj původ i od orgánů břišní dutiny. Pokud je bolest náhlá, prudká a vystřeluje do třísla, může se jednat o takzvanou náhlou příhodu břišní. Její příčinou může být zánět červovitého výběžku slepého střeva, nebo zánět jiného z břišních orgánů. S náhlou prudkou bolestí neotálejte a dostavte se na pohotovost, pokud vám bolesti zabraňují v pohybu, je na místě volat ZZS.

Akutní záněty v břišní dutině je potřeba co nejdříve řešit, mnohdy operačně.

Tříselná kýla je výhřez části břišního obsahu (většinou střevní klička) do tříselného kanálu, kudy za embryonálního období procházely důležité struktury, například varlata. Často se tak děje při zvýšené námaze, kdy je na břišní stěnu vyvíjen svalový tlak. Kýla může být v třísle patrná jako bulka, nebo je tříslo pouze zarudlé a dané místo je bolestivé.

S tříselnou kýlou vyhledejte lékaře, protože uskřinutá část střeva se postupně zaněcuje a odumírá, což může způsobit rozsáhlejší komplikace.

Diskuze o bolesti vyzařující do třísla

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Cestování do Německa. včera v 20:16  Anonymní 9
Kontakt s nakaženým - onemocněli jste? dnes v 08:13  Russet 56
Test covid sms 20.10.21 23:11  Krista 1 12
Email test na covid-19 včera v 20:49  Gábííí 16
Ošetřovné - koronavirus 19.10.21 08:39  Elishka1 88
Pozitivni zak 18.10.21 04:31  j.a.n.i1 20

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest vyzařující do třísla

Váš příspěvek
daisykale
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.21 09:45

I have seen it for days, agree with the information you shared, it helps me a lot
scribble io

Radim Pechura
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.15 10:08
Bolest pravého třísla

Dnes ráno sem nemoh vstát s postele. Do pravého třísla me začala vystřelovat prudká bolest. Nemohu tu nohu zdvihnout ani s ní sejit ze schodou. Prosim poraď te mi, jestlim mam jet na pohotovost nebo to mam mastit :,( :(

sona dockalikova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.15 22:17
bokest kycly

Bolest trva jiz dva dny memuzu sedet ani stat ostra bolest v leve kycly

JudlaCZ
6 příspěvků 12.11.13 06:57

Nenapsala jste oblast kde bolest vycházela. Pravděpodobně to bylo lýtko to se řeší palcem k sobě.

POLÁŠKOVÁ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.13 17:36
NÁHLÁ URPUTNÁ BOLEST.

JE TOMU CCA 30min.CO MŮJ SYN, NA MNĚ VOLÁ JE MU 9 LET. MAMÍ AU POMOCT AU AU. PŘIBĚHLA JSEM DP DĚTSKÉHO POKOJE, KDE PŘEDTÍM SE POVALOVAL NA POSTELY U PC.JEHO ZOUFALÉ, NALÉHAVÉ BREČENÍ BYLO DĚSIVÉ. ŘÍKÁ, MAMI, JÁ MENOHU POHNOUT NOHOU JE TO HROZNÁ BOLEST A KŘIK AUAU.NOHU JSEM MU POD KOLENEM PŘIDRŽELA A SNAŽILA SE HO SLOVY ZKLIDNIT, POTÉ NENECHAL NA SEBE SÁHNOUT, ŘEKLA JSEM MU, AT SI SÁM MÍSTO BOLESTI MASÍRUJE, CÍTIL SLABOU ÚLEVU. PAK JSEM MU ŘEKLA, AT POMALU ZAHÝBE CHODIDLEM A PRŘTOM SE STÁLE MASÍRUJI. NAJEDNOU MI ŘEKL, MAMI MNĚ TAM NĚCO PŘESKOČILO, LUPLO A JAKO MÁVNUTÍM PROUTKU, BYLA BOLEST PRYČ. CO TU BOLEST ZAPŘIČINILO NEVÍM. CHTĚL JEN VSTÁT S POSTELE, NA KŘEČ TO NEVYPADALO.bUDU RÁDA ZA ODPOVĚT ODBORNÍKA. KAŽDOPÁDNĚ NAVŠTÍVÍME, PEDIATRA.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: