Bolest vyzařující do ramene

Bolest ramene může být nejčastěji kloubního nebo šlachového původu (např. syndrom zmrzlého ramene při poškození svalových úponů opakovanou zátěží). Většinou je zároveň omezena jeho pohyblivost.

Jindy však do ramene vyzařuje bolest i z některých vnitřních orgánů. Nejčastěji je to do levého ramene při onemocnění srdce – angině pectoris a infarktu myokardu. Tato onemocnění jsou způsobená omezením průtoku některou srdeční (věnčitou) tepnou a jsou často vázány na předchozí fyzickou zátěž. Při zhoršující se angině pectoris pak už nemusí být „zátěž“ ani tak velká, stačí např. vyšlapání schodů do druhého patra. Bolest přejde zpravidla do 5 minut. Infarkt myokardu může začít dokonce v klidu, bolest při něm je intenzivnější a trvá i déle než 20 minut. Provází jej i jiné příznaky – např. dušnost, bledost, zvracení.

Bolest začíná na hrudníku (za hrudní kostí) a šíří se do levého ramene, odkud může pokračovat až po konečky prstů levé končetiny (hlavně do malíčku). Při takových situacích, kdy máte podezření na infarkt (nemocný je opravdu v kritickém stavu), zavolejte rychlou pomoc a podejte nemocnému tabletu nitroglycerinu, pokud ji má u sebe (nemocný s předcházející anginou pectoris).

Do pravého ramene může vyzařovat onemocnění žlučníku při biliární kolice (kruté bolesti hlavně pod pravým žeberním obloukem šířící se do okolí) a do levého ještě nemoci slinivky břišní (akutní zánět) a také akutní zánět osrdečníku (perikarditida) napodobující tak infarkt myokardu. Úlevu v tomto případě přináší předklonění.

Diskuze o bolesti vyzařující do ramene

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Jsem pozitivní a máme se stěhovat včera v 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24
Záchvaty po covidu 27.4.22 14:45  Aletta80 3

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest vyzařující do ramene

Váš příspěvek
juliie1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.18 23:59

Dobry večer, bolelo me pod řebrem tedka hrudnikpri nadechu ramena silna boles do hrude budu rada kdýž mí pomužete dekuji

Crrrio
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.18 21:52
Srdce

Dobry den, Boli me na srdci a leve rameno, obcas I záda Co tu. Může byt

Crrrio
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.18 21:52
Srdce

Dobry den, Boli me na srdci a leve rameno, obcas I záda Co tu. Může byt

Dalibor7
224 příspěvků 8.2.14 16:25

Pavle předpokládám, že Vás bolí i pod lopatkou, pokud ano, vím co tyto potíže způsobuje a taky vím, jak to vyléčit.

pavel bily
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.14 12:17

Dobrý den mám potíže s hrudí šílené bolestí do toho se mi zastavuje dech, slabší horečku mám a zrovna sem dostal bolesti do srdce z levého ramena jsou to silné bolestí prosím dejte vědět jak mám reagovat Děkují

Vložit nový komentář