Bolest vyzařující do prstů

Bolest vyzařující do prstů je příznakem dráždění nervových kořenů vystupujících z míchy. Nejčastěji je to způsobeno útlakem vyhřezlou meziobratlovou ploténkou a to buď v oblasti dolní bederní páteře, kdy bolest vyzařuje do prstů u nohou, nebo v oblasti krční páteře, kdy jde bolest až do špiček prstů na rukou.

Léčba

Toto onemocnění je velmi špatně léčitelné, obvykle se správnou rehabilitací i domácím cvičením dosáhne alespoň dočasného zastavení nebo zpomalení degenerativního procesu. Při akutních a zhoršujících se bolestech pomáhají krátkodobě analgetika – ibuprofen (Ibalgin) nebo silnější tramadol (Tramal), jindy si bolesti vyžádají dokonce neurochirurgický zákrok, ale ani ten nemusí přinést dostatečnou a doživotní úlevu.

Neuropatie

Další příčinou bolesti vyzařující do prstů může být tzv. neuropatie při postižení některého nervu končetiny nebo polyneuropatie při postižení více nervů. Ta bývá typicky u komplikované cukrovky a jiných chorob postihující nervy (alkoholismus, toxické látky, polyradikuloneuritida) od zápěstí do prstů. Bolesti a pocity mravenčení v prstech jsou také příznakem tzv. syndromu karpálního tunelu, který vzniká útlakem nervu v zápěstí při dlouhodobém (hlavně pracovním) přetížení končetiny. Operativní řešení tohoto syndromu přináší dobré výsledky. Všechny uvedené stavy se mohou kombinovat i s poruchami hybnosti.

Angina pectoris

Až do prstů někdy vyzařuje bolest při angině pectoris a infarktu myokardu. Nemocný je ale v celkově horším stavu a cítí bolest na hrudi, která odtud jde do ramene a levé končetiny. Často tomu předchází fyzická námaha.

Diskuze o bolesti vyzařující do prstů

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Rouška + brýle 21.9.21 21:40  negra 13
Jeden pozitivní v kroužku 20.9.21 21:26  Janli 5
Post-covid syndrom 20.9.21 10:27  bublinek 11
Strach z testu 18.9.21 20:38  shadowbabe 67
Smysluplnost opatření 21.9.21 11:16  Pudloslava 70
Covid Delta příznaky malé děti 18.9.21 16:17  stinga 9

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest vyzařující do prstů

Váš příspěvek
Jarosla Sedlmajerova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.9.19 08:11
Bolest prstu vedle palce

Dobry den, prosim o radu, boli me prst na leve noze vedle palce, na oropedii, ze je to od patere..bolest, nateklebrisko pod prsty a bi pri chuzi. Prosim o raduco s tim. dekuji moc

Matěj1111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.17 17:45
bolest prstu

Prosím s radou..mám silnou bolest prstu leve ruky ukazovák, otok už 9 měsícu, crp výsledky negativní rtg v pořádku, a obstřik kloubu ijekce neučinkovala, byl i klidový režim naopak jestě horši, bolí me to jakoby ze strany pod kloubem. Šlachy jsou pry v pořádku, ale nikdo se nezmínil o tom že by to mohl být kříply nerv, jestly to je možne? řeším léčbu ibalginem a ledováním, díky za odpověd.

Karel KKK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.17 22:30
brneni prstu

Bolest zad na prave strane a brneni palce ukazovaku a prostredniku, kdo pomuze

jitka stankova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.15 20:06
bolest prstu vedle palce na levé noze

Dlouhodobě mne trápí bolest prstu vedle palce na levé noze. Prst se během noci zanítil a zkřivil a ve stejny čas mne uporně rozbolelo neindefikovatelné místo v levé časti zadku.

mimonka i.v.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.14 09:39
BRNENI

:zed: Brni me malíček a prsteníček leve ruky, zaroven se hrbetem ruky od zapesti k malicku.Take se objevuje necitlivost danne oblasti, nekdy az s bolesti.Muze někdo poradit? Moc dekuji. mimonka i. v. :,(

honicka Marcela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.12 12:56
bolest vyyařující do prstů

Můj přítel trpí touto bolestí již několik měsíců. Je to chlap, který celý život těžce fyzicky pracuje. prosím o pomoc a radu, zda je na tuto bolest nějaký homeopatický lék. Děkuji.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: