Bolest vyzařující do předloktí

Bolesti končetin mohou mít mnoho příčin. Nejčastěji pochází od pohybového aparátu, hlavně od kloubu, okolních svalů a šlach. Bolest pocházející z loketního kloubu vyzařující do předloktí může být způsobena takzvaným tenisovým loktem, který se objevuje nejen u tenistů, kteří jej nadměrně zatěžují, ale i u osob, které například pracují dlouho na počítači a loket si nevhodně opírají o tvrdou podložku. Další bolesti pocházející z loketního kloubu mohou způsobit artrotické změny na kloubní chrupavce, kdy po sobě chrupavky dostatečně nekloužou a vytváří bolestivé tření. Bolesti samozřejmě mohou pocházet od unavených nebo „namožených“ svalů, v tomto případě by však do několika dnů měly samy odeznít.

Objevují se také takzvané neuropatické bolesti, způsobené útlakem nebo poškozením některého z nervů předloktí. K těmto bolestem se často přidávají poruchy hybnosti nebo citlivosti zápěstí a ruky.

Svalové a kloubní bolesti lze do jisté míry řešit doma. Nabízejí se studené obklady, analgetické masti nebo tablety. Dlouhodobě však problémy s pohybovým aparátem řešit nelze. Pokud bolesti přetrvávají i po zavedení klidového režimu (vynechání daného sportu- squash, tenis, bowling) déle než týden, měli byste zajít ke svému praktickému lékaři.

Pokud je podezření na neuropatickou bolest, kdy je omezena motorika nebo citlivost, kontaktujte lékaře co nejdříve.

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest vyzařující do předloktí

Váš příspěvek
Barbura
4 příspěvky 14.10.17 14:40
Bolest předloktí

Dobrý den. Včera jsme ve škole hráli badminton, hrála jsem pravou rukou která se mě poté co jsem zvedla lžíci začala klepat, po rozmasirovani čerpání a zápěstí se třes zmírnil, stále se však jemně klepe a je slabá. Dnes jak jsem se vzbudila, ruka boli, vypada to je namozene ale nejsem si jistá zda by to způsobilo tento třes Proto se raději ptám zda by se mohlo jedbát o pretažení svalu Děkuji

Klouby a infekce...
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.17 01:41
Klouby a infekce...

Zdravím…
Před 11lety (v tu dobu já 24let),jsem byla nakažena nemocniční infekcí -bez následné odborné léčby (jen okrajově),dodnes je to záhada proč se tak stalo :think:.Bez uvádění příznaků „léčené infekce“,se mi projevily i nepravidelné otoky kloubů - bez příčiny. Podle některých lékařů se jednalo jen o přetížení. Někdy kloub v lokti, jindy koleno, zápěstí, kotník atd. Většinou bolesti, otoky kloubu sami odezněly do několika dnů, max. týdnů.
Ale vždy rok co rok se mi některý z nich, tím samým způsobem ozval.To už jsem neměla ani sílu neustále opakovat dokola kdy a jak mi tyto zdr. problémy začaly. Obdržela bych opět „léky na přetížení kloubů“.V r.2015 po nečekaném otoku kloubu na ruce a následně nártu na noze jsem se odebrala k lékaři…Momentálně již několik měsíců nesnesitelná bolest v lokti, která mi přešla i do kosti. Pálení v kosti, bolest v kloubu, brnění do prtstů (jako při neprokrvení).Druhý loket, obdobná bolest. Zatím jen v kloubu. Bolesti obou kolen, třísla, kotníku. Lékař, který byl přesvědčen o krční páteři, na kterou mi zahájil i léčbu včetně rehabilitace, z RTG nic nezjistil. A tak neměl potřebu dál léčit. :potlesk:
Stále po několika měsících NEVÍM, co je příčinou těchto mých zdr. potíží.
RTG ruky (kloubu) v které to začalo, se ještě neuskutečnil ani od obv. lékařky. :roll: :cert:

Jirkano
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.16 05:03
Bolest v loktu

Dobrý den chtel jsem se zeptat když mam bolest v levém loktu jako když máte chřipku jestli nemám náběh na infarkt děkuji za řádu jirka

rameno
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.15 21:00
krece na levem ramene

Pracovala jsem v mladí do 32 let jako švadlena, ted jsem už na dúchodu mám 60 let, od noseni kabelky na levem ramene, protože na pravém si nevím zvyknout, tak mne boli něco jako zadní sval mezi ramenem a loktěm. bolelo mně to už dlouho mám i problémi ze zádami, a ješte jsem v říjnu upadla mám 170v a 100 kg váhu, tak to byl náraz, zebra byli pod rongenem ale neuvedla jsem i rameno, zřejme jsem přebrala bolest z mladi a je to neskutečná bolest, že se ani v noci na bolest nevím otočit. Svítim si Biolampu na místo ale nic. akorát při úplaváni se mi bolest ztrati. Mám cukrovku, epilepsii a beru léky, k obvodné lekařce nepujdu, ta se mnou nic neudela a též ani neurolog ani ortopéd, na slovensku máme krutí doktori…

Loket
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.13 23:53
Nezvednu šálek

Jsem ročník 1928 s pravou dominancí. Při vánočním luxování jsem si nějak namohl pravé předloktí; od té doby neuzvednu ani šálek kávy a nemohu sevřít pěsti (bez zatížení jsem schopen se obsloužit). Jsem kardiak s anginou pectoris a arytmií, trpím bolestmi páteře, kloubů i svalů, ospalostí, závratěmi, občasným třesem a brněním, pocením, těžce vstávám a chodím. Beru anopyrin, digoxin, furon, monomack depot, euthyrox, kalium chlor., zaldiar 37,5, protectum na oči, + doplňky (vit. B, C, vápník, hořčík, zinek). Co ještě by mi mohlo pomoci?

Míra Šlanc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.12 11:42
RE: bolest předloktí

Mám to samé u pravé ruky. Palčivá bolest předloktí a v určité poloze, zejména při natažené paži, mě bolest vystřeluje do bicepsu. Leduji, používám masti, nechal jsem v klidu a pořád bez zlepšení.

vovo
1 příspěvek 17.2.12 18:54
bolest predloktí

Asi tak 3 mesíce mám problémy s levým predloktím.Bolest vystřeluje do prstů a nemůžu zabrat na biceps.Vyšetřen na neurologii,u praktické lékařky.Praktická lékařka konstatovala,že mám velké svaly na předloktí a ty svaly tlačí na nervy.Bolest zůstala léčba žádná.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: