Bolest v levém nadbříšku

Další názvy: bolest v levém podžebří

levém nadbřišku je z vnitřních orgánů lokalizován žaludek a slezina. Mohou sem však vyzařovat i bolesti z jiných břišních orgánů, zvláště těch, které jsou umístěny „hned vedle“ ve středním nadbřišku (viz. příznak „bolest v nadbřišku“).

Bolest a tlak

Bolest nebo pocit tlaku ve středním a levém nadbřišku je většinou známkou onemocnění žaludku – nejčastěji přechodné gastritidy (vyvolané bakteriemi, viry nebo také po těžce stravitelném jídle), ale někdy i závažnějšího onemocnění, jako jsou žaludeční vředy nebo dokonce pokročilého nádoru.

Bolest a křeč

Bolesti až křeče v této oblasti mohou být vyvolány také funkční poruchou žaludku (regulační porucha nervových center) po jídle s úlevou po vytrávení, nebo bolest vzniká spíše nalačno s úlevou po požití stravy. Podobná bolest (nalačno) se objevuje u vředu dvanáctníku, který je ale lokalizován naopak více vpravo.

Vředy

Vředy se dají dnes již snadno léčit kombinací léků, neléčené mohou naopak mít řadu komplikací, proto se držte léčby, kterou vám doktor předepíše! Na lehčí žaludeční nevolnost může pomoci čajová směs, kterou zakoupíte v lékárně. Důležitá je hlavně dieta s dostatečným příjmem tekutin.

Slezina

Bolesti v levém podžebří mohou být způsobeny také zvětšující se slezinou (tzv. splenomegalií) při onemocněních jiných orgánů a soustav – např. u leukémie, některých lymfomů nebo při jaterní cirhóze.

Slezina může být zdrojem krvácení při úrazech břicha. Nejedná se o životně důležitý orgán, proto se nestrachujte, pokud si tento stav vyžádá operaci.

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Pozitivní antigen, jak teď postupovat? 24.6.22 18:57  sobesin 29
Rýma po COVIDU 24.6.22 09:03  Benda5 6
EUC PCR test - kde najdu výsledky? 7.6.22 18:54  PhereNicae 3
Záznam o PCR testu 1.6.22 06:45  adamcoka 19
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest v levém nadbříšku

Váš příspěvek
miklas
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.22 11:54

Many people have expressed interest in this special game. In poppy playtime , you need to explore the Playtime toy factory. mystery to investigate what happened to the missing employee. Lots of revenge toys are waiting for you. Do whatever you can to survive and try not to get caught.

2048tm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.22 11:20

Great post! I am a huge believer in leaving comments on websites to let the blog authors know that they've contributed something useful to the internet! cupcake 2048

matla34
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.14 00:18

Zdravím všechny, na žaludeční vředy je nejlepší tento lék: www.gigalekarna.cz/…g-14-tablet/ , spolehlivě zabere.

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: