Bolest oka

Další názvy: bolest očí

Bolest očí může být způsobena očními poraněními, infekcemi (nejčastěji spojivek, rohovky, slzného vaku nebo žlázek – ječné zrno), zanesením prachu a jiných částic do oka, alergickým zánětem, zvýšeným nitroočním tlakem, vzácně některými očními nádory. Závažným onemocněním je nitrooční zánět, který může vzniknout při těžkém úrazu oka nebo výrazném oslabení organismu (HIV infekcí, u drogově závislých, po těžké lékové imunosupresi apod.) rozšířením s nějakého jiného infekčního ložiska.

Bolest může být různého charakteru – bodavá, ostrá, tupá, pálivá nebo svědění. Pokuste se oko vypláchnout nebo prokapat borovou vodou (pokud ji máte doma v ledničce, podívejte se nejdříve na datum spotřeby!), pokud to nepomáhá a máte kromě bolesti další příznaky – zarudlé oko, oteklá víčka apod., raději zajděte za vaším lékařem. Na infekční záněty vám předepíše antibiotika ve formě kapek nebo mastičku, kterou do oka pravidelně šetrně vmasírujete. Na alergické záněty projevující se hlavně svěděním je vhodný antazolin, azelastin, emedastin a jiné léčivé látky.

Užití kortikoidů je vyhrazeno pro akutní případy, kdy nezabírají jiné protizánětlivé léky, a je pro časté vedlejší účinky možné jen krátkodobě.

Diskuze o bolesti očí

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Rouška + brýle 21.9.21 21:40  negra 13
Jeden pozitivní v kroužku 20.9.21 21:26  Janli 5
Post-covid syndrom 20.9.21 10:27  bublinek 11
Strach z testu 18.9.21 20:38  shadowbabe 67
Smysluplnost opatření 21.9.21 11:16  Pudloslava 70
Covid Delta příznaky malé děti 18.9.21 16:17  stinga 9

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest oka

Váš příspěvek
lucik22222
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.17 19:49
bolest oka

Dobrý den ráda bych se zeptala…mám už dva dny bolesti v oku a nevím co s tím nic nepomáhá můžete mi poradit prosím :,(

Ivuše32
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.13 12:21

Mě na bolesti očí pomohla oční výživa ocutein brillant, která obsahuje velké množství luteinu. Koupila jsem si balení na dva měsíce a dostala i oční kapky zdarma. Začínám druhou polovinu balení a oči mam takové ´´svěží´´. :mrgreen:

Ewicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.10 10:28

Pravděpodobně migréna. Měla by jste zajít k neurologovi a popsat mu příznaky. Předepíše Vám prášky na migrénu. Třeba Sumatriptan Actavis…doporučuji…:-)

solecc6677
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.10 19:00
boli ma oko

aj ja mam to iste Marta..co mam robit?…nevies poradit?…

smaltik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.10 17:36

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, někdy když mě bolí hlava, tak mi ta bolest jde až do oka, vždy jen do jednoho. Vicka mam napuchla a oko hodne slzi, a je to opravdu bolestive. Nekdy mam pocit ze uz me neboli hlava ale jen to oko, resp neco za okem. Nevite co by to mohlo byt respektive s cim by to mohlo mit neco spolecneho?
Dekuji.
Marta

svetluska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.10 13:04
otekle oko a zarudle

jsem petra a mam problemy ted s ocima mam je otekle a zarudle mam na to dvoje kapky ale ty mi nezabiraji je to jeste horsi.
tak co mam stim delat:
tady je i fotka

svetluska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.10 13:04
otekle oko a zarudle

jsem petra a mam problemy ted s ocima mam je otekle a zarudle mam na to dvoje kapky ale ty mi nezabiraji je to jeste horsi.
tak co mam stim delat:
tady je i fotka

Vložit nový komentář