Bolest nohou

Bolestí nohou je myšlena bolest od kotníku níže. Bolest ostatních částí končetin (čili „celé nohy“) je popsána v příznaku „bolest končetin“ a „svalová slabost“. Noha může být bolestivá po úrazu (zlomeninách v oblasti kotníku nebo drobných kůstek nohy, zhmoždění, vykloubení a častěji vymknutí kotníku), nebo déletrvající traumatizaci (např. při nošení nevhodné obuvi, zvýšenou fyzickou námahou), kdy bývá v postiženém místě oteklá a na pohmat bolestivá (u zlomenin bývá bolest vyvolána pohybem a je výraznějšího charakteru).

Jindy může být otok nohou příznakem jiného závažného onemocnění (např. srdečního selhávání, jaterní cirhózy, onemocnění ledvin). Proto pokud máte viditelně oteklé a pocitově ztěžklé až bolestivé nohy, raději zajděte co nejdříve ke svému lékaři. Otok bývá u těchto chorob většinou na obou nohách.

Noha samotná může být kromě toho postižena zánětem - kůže, nehtového lůžka („zarůstající nehet“), cév, šlach, kloubů (dnou, revmatoidní artritidou, spondylartritidou apod.) a měkkých tkání, dále nedokrveností nebo porušenou klenbou a dalšími procesy. Léčba se odvíjí od vyvolávající příčiny.

Při déletrvajících bolestech nohou bez vazby na určitou práci nebo fyzickou činnost se raději obraťte na svého lékaře!

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Rouška + brýle 21.9.21 21:40  negra 13
Jeden pozitivní v kroužku 20.9.21 21:26  Janli 5
Post-covid syndrom 20.9.21 10:27  bublinek 11
Strach z testu 18.9.21 20:38  shadowbabe 67
Smysluplnost opatření 21.9.21 11:16  Pudloslava 70
Covid Delta příznaky malé děti 18.9.21 16:17  stinga 9

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest nohou

Váš příspěvek
Radana. Hodková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.21 08:55
Boule s palivou bolestí

Dobrý den. Na boku nártu se mi udělala bulka. Když jsem v pohybu, tak nic nevnímám. Jakmile nohu nezatezkavam, cítím palivou bolest. Již mne to trápí 3 měsíce. Prosím, co s tím? Děkuji.

Lenka Vlnařová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.20 15:32
Stálá bolest pravé nohyá

Mám obavu, noha bolí již 2 měs. Mám pocit nafouklé nohy, bolí ve dne i v noci stejně. Bolest je tak velká, že mi jdou slzy do očí. Dostala jsem Doretu a Aulin, ale léky nezabírají. Již já velmi unavená. Nevím jak dál.

donalabuznikovaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.18 16:37
obuv

Také jsem měla bolesti nohou, hlavně pak paty. Koupila jsem si proto na https://www.totalprotectwhite.cz/…-obuv-scholl obuv scholl. Zdravotní boty jsou na takovéto problémy opravdu nejlepší, jsou k noze dost šetrné, ne jako většina dnes produkovaných bot.

liva50
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.15 08:21
podľa

Mňa máte na pate ostrohu-calciový výrastok-často vzniká aj zo zaťažovania chodidla-ja som ho mala 3× a krásne sa tieto bolesti odstránili po ožarovaní na teragamme

dockfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.15 23:41
pata kotník

Dobrý den, chci se zeptat bolí mě občas pata a kotník v určité poloze nohy a pak na tu nohu nemohu došlápnout. Stává se mi to hlavně při sportu a v práci.

hanysek211
1 příspěvek 10.10.12 15:28
ztuhlé nohy

Dobrý den prosím o radu co na nohy, které mě strašně bolí, jako by byly zkrácené šlachy. než je rozchodím, je to hrozné, nemůžu je pořádně protáhnout, cvičím, beru křemík, ale nic mi nepomáhá-děkuji za radu JANA ;)

mafibre
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.12 23:28
bolesti nohou

Dobrý večer,
Velice ráda bych se optala již delší dobu, mám velké bolesti DK ( oblasti kyčlí, stehna, kotníku, paty, a chodidel) Ráno nemohu ani chodit, během dne mírná pokles bolesti. Pokud stojím nebo chodím více než hodinu. Tak mě nohy bolí, tak hrozně, že nemohu dojít ani domu, zastavují se..a mám slzí v očích.
Otíká mi pouze levý kotník, v noci se budím x krát za noc. Mám pocit těžkých nohou. Bolí, mě každý pohyb, který udělám na lůžku je bolestivý. V noci musím spát na jedné stráně skoro celou noc.
Mohli byste mi pomoci prosím.. Nechci jit k lékařce a říkat ji tohle, abych nevypadala jako hysterka. Dekuji Vám moc. Heřmanová

tarif
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.12 21:05
bolest

já nevím co to je,,ale po každý když příjdu večer domů,,,tak mě ta noha nějak z níčeho nic začne bolet,,vždycky jenom pravá,,,tu bolest nedokážu vysvětlit,…je mi 15 a nevím z čeho to může být..vím že mám ploché nohy,,bolí mě to nad malíčkemkousek víš,,takhle to třikrát zabolí,,a pak to během minuty zmizí…je to jakoby křeč,,ale nedá se vydržet…neumím to popsat,,jestli víte co to je,,a taky jste se s tímto problémem setkaly,,tak prosím řekněte,,co na to pomáhá, čím mohu bolest i zabránit…

Vložit nový komentář