Bolest močové trubice

Močová trubice může být postižena zánětem, který se nejčastěji projevuje jako pálení či řezání během močení, popřípadě bolestí za stydkou sponou. U žen je samotné postižení močové trubice vzácné vzhledem k její délce, vyskytuje se spíše spolu se zánětem močového měchýře.

U mužů může být močová trubice postižena infekčními onemocněními získanými pohlavním stykem, existují ale i neinfekční záněty. Z pohlavně přenosných onemocnění způsobuje zánět močové trubice nejčastěji kapavka, chlamidiové infekce a syfilis.

Tyto infekce je třeba včas léčit antibiotiky, nemocný by měl ihned vyhledat lékaře.

Záněty močové trubice také mohou vzniknout po nějakém mechanickém či chemickém podráždění, ale mohou se vyskytnout i v rámci některých autoimunitních chorob.

Diskuze o bolesti močové trubice

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest močové trubice

Váš příspěvek
Sluky
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.18 19:49
Občasné pálení močové trubice, posun disku l5 s1

Dobrý den, prosím Vás o radu už jsem z toho zoufalý, před 2 a půl roky sem zpozoroval necitlivost žaludu do toho přišlo zjištění chlamydii a ureaplasmat, poté úplná ztráta erekce, byl sem několikrát na vyšetření poté co mi pálení nepřestalo i má žena vždy negativní výsledky a přesto pálení přetrvává, někdy je to pálení celý den a někdy třeba půl hodiny po vymoceni a někdy i déle, má stojící práci, ne fyzicky náročnou. Do toho všeho mi našli posun disku l1 s5 do 5mm(zřejmě při nadměrném cvičení před těmi 2,5 roky), několikrát mě urolog upozornil že i to pálení může být způsobeno tím posunem disku, chodil sem na rehabilitace bez výsledku záda bolí pořád a pálení furt stejné z výjimkami kdy pár dní nepálí. Prosím o jakékoliv rady ohledně mého problému, jestki jste se s podobným případem už setkali děkuji za odpověď
ps: text je hodně zkrácený

kytka225
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.17 09:48

Doporučuji paní Květě, aby se nejdříve naučila psát bez hrubek. 8o

Kveta Stepanova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.14 11:47
bolest po operaci( vyjmuti delohy

Dobry den, mela bych dotaz, jetu pani co ma skušenosti stím to problemem, co tet uvadim, jeto pres 3 tydny co jsem byla na operaci, vyjmuli zeme pul kg delohu, mam podvazane valecniky,,mela sem nekolikrat antibiotikum na zanet mocovych cest, staci jen malou chvilicku aby mi byla zima, a hned trpim na zanet, vse mam vyskousene, bohuzel bez uspesneho vysledku, :oops: dekuji za Kveta

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: