Bolest močové trubice

Močová trubice může být postižena zánětem, který se nejčastěji projevuje jako pálení či řezání během močení, popřípadě bolestí za stydkou sponou. U žen je samotné postižení močové trubice vzácné vzhledem k její délce, vyskytuje se spíše spolu se zánětem močového měchýře.

U mužů může být močová trubice postižena infekčními onemocněními získanými pohlavním stykem, existují ale i neinfekční záněty. Z pohlavně přenosných onemocnění způsobuje zánět močové trubice nejčastěji kapavka, chlamidiové infekce a syfilis.

Tyto infekce je třeba včas léčit antibiotiky, nemocný by měl ihned vyhledat lékaře.

Záněty močové trubice také mohou vzniknout po nějakém mechanickém či chemickém podráždění, ale mohou se vyskytnout i v rámci některých autoimunitních chorob.

Diskuze o bolesti močové trubice

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Jsem pozitivní a máme se stěhovat včera v 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24
Záchvaty po covidu 27.4.22 14:45  Aletta80 3

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest močové trubice

Váš příspěvek
Julion
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.21 08:30

Very informative. I learned a lot about the inflammation and the related diseases. Thanks for sharing this info and the advice. fmwhatsapp

jonesmarrtha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.21 09:25
krunker

Excellent, I think I discovered the information I required. I will see and allude some data in your post. much obliged to you friday night funkin

Betkavalkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.20 12:03

Ano můžete si ji vyzkoušet i bez doktorky, inkontinenční pomůcka diveen je volně prodejná v lékárnách i bez lékařského předpisu. Ale pokud si zajdete k doktorce, která Vám ji napíše na recept, tak potom na ni budete doplácet jen cca 80 korun.

Anežkamala985
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.20 14:55

Takže jste podstupovala nějaká vyšetření? a tu pomůcku bych si mohla vyzkoušet i bez doktorky? tedy bez napsání receptu?

Betkavalkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.3.20 23:36

Také se mi tohle stávalo zhruba po 50 mi to začalo, dlouho jsem to nijak neřešila, a snažila se to řešit pomocí vložek. Jenže pak už to bylo tak často, a v také míře, že vložka přestávala stačit. Proto jsem se rozhodla vyhledat lékařskou pomoc, a šla jsem k doktorce. Doktorka mi napsala recept do lékárny, kde jsem si vyzvedla inkontinenční pomůcku, díky které mohu zase v klidu žít.

Anežkamala985
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.20 14:38

Řešila jste prosím některá u doktorky menší úniky moči? Hlavně třeba když se prudce pohnete nebo kýchnete? je to v 52 letech normální jev?

Sluky
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.5.18 19:49
Občasné pálení močové trubice, posun disku l5 s1

Dobrý den, prosím Vás o radu už jsem z toho zoufalý, před 2 a půl roky sem zpozoroval necitlivost žaludu do toho přišlo zjištění chlamydii a ureaplasmat, poté úplná ztráta erekce, byl sem několikrát na vyšetření poté co mi pálení nepřestalo i má žena vždy negativní výsledky a přesto pálení přetrvává, někdy je to pálení celý den a někdy třeba půl hodiny po vymoceni a někdy i déle, má stojící práci, ne fyzicky náročnou. Do toho všeho mi našli posun disku l1 s5 do 5mm(zřejmě při nadměrném cvičení před těmi 2,5 roky), několikrát mě urolog upozornil že i to pálení může být způsobeno tím posunem disku, chodil sem na rehabilitace bez výsledku záda bolí pořád a pálení furt stejné z výjimkami kdy pár dní nepálí. Prosím o jakékoliv rady ohledně mého problému, jestki jste se s podobným případem už setkali děkuji za odpověď
ps: text je hodně zkrácený

kytka225
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.17 09:48

Doporučuji paní Květě, aby se nejdříve naučila psát bez hrubek. 8o

Kveta Stepanova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.14 11:47
bolest po operaci( vyjmuti delohy

Dobry den, mela bych dotaz, jetu pani co ma skušenosti stím to problemem, co tet uvadim, jeto pres 3 tydny co jsem byla na operaci, vyjmuli zeme pul kg delohu, mam podvazane valecniky,,mela sem nekolikrat antibiotikum na zanet mocovych cest, staci jen malou chvilicku aby mi byla zima, a hned trpim na zanet, vse mam vyskousene, bohuzel bez uspesneho vysledku, :oops: dekuji za Kveta

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: