Bolest močové trubice

Močová trubice může být postižena zánětem, který se nejčastěji projevuje jako pálení či řezání během močení, popřípadě bolestí za stydkou sponou. U žen je samotné postižení močové trubice vzácné vzhledem k její délce, vyskytuje se spíše spolu se zánětem močového měchýře.

U mužů může být močová trubice postižena infekčními onemocněními získanými pohlavním stykem, existují ale i neinfekční záněty. Z pohlavně přenosných onemocnění způsobuje zánět močové trubice nejčastěji kapavka, chlamidiové infekce a syfilis.

Tyto infekce je třeba včas léčit antibiotiky, nemocný by měl ihned vyhledat lékaře.

Záněty močové trubice také mohou vzniknout po nějakém mechanickém či chemickém podráždění, ale mohou se vyskytnout i v rámci některých autoimunitních chorob.

Diskuze o bolesti močové trubice


Reklama


Reklama

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest močové trubice

 Váš příspěvek
 
kytka225  08.02.17 09:48

Doporučuji paní Květě, aby se nejdříve naučila psát bez hrubek. 8o

 
Kveta Stepanova  24.12.14 11:47
bolest po operaci( vyjmuti delohy

Dobry den, mela bych dotaz, jetu pani co ma skušenosti stím to problemem, co tet uvadim, jeto pres 3 tydny co jsem byla na operaci, vyjmuli zeme pul kg delohu, mam podvazane valecniky,,mela sem nekolikrat antibiotikum na zanet mocovych cest, staci jen malou chvilicku aby mi byla zima, a hned trpim na zanet, vse mam vyskousene, bohuzel bez uspesneho vysledku, :oops: dekuji za Kveta

Vložit nový komentář

Reklama

 

Nemoci s tímto příznakem:


Reklama


Reklama