Bolest kůže

Co to znamená?


 

Lokální kožní bolest (bolest kůže, která působí jen v jednom nebo více přesně určitelných místech) bývá způsobena poškozením kůže nebo povrchových struktur. Způsobuje ji to, že nervová zakončení, která jsou v kůži přítomna a přinášejí informace o jejím stavu, se náhle poškodí a jejich poškození způsobuje právě onen bolestivý vjem. Protože je kůže těmito zakončeními bohatě protkána, je bolest takto způsobená opravdu intenzivní. Příkladem takové bolesti jsou řezné rány, odřeniny, lze sem zařadit i popáleniny.

 

Bolest kůže dále mohou způsobovat kožní onemocnění, jako jsou bradavice, fibromy, cysty nebo některé pihy.

 

Může ale nastat situace, kdy člověk pociťuje kožní bolest – ať už je její intenzita jakákoliv, bez zjevné příčiny, která by jí vyvolávala (např. není nijak poraněn apod.). Co si pak počít s takovou bolestí, která může být nepříjemná a v okolí navíc může budit dojem simulace? Určitě by kroky takového pacienta měly zamířit na neurologické oddělení. Taková bolest není sugesce, způsobuje jí podobný mechanismus, jako vzniká po poranění kůže – poranění nervových zakončení – ale s podstatným rozdílem, poranění chybí. Mohou na to mít vliv kupříkladu autoimunitní pochody.

 

Co s tím lze dělat?


 

Ošetřit drobná zranění kůže dokáže asi každý člověk. Základem je očistit poraněné místo a zajistit jeho adekvátní krytí. Dobré je použít chlazení. U popálenin je hlavní zásadou první pomoci začít dané místo okamžitě chladit „dokud se nemocný nebude třást zimou“. Bolesti, které jsou způsobené kožními onemocněními vyjmenovanými výše, lze odstranit jen jejich léčbou – velmi často spočívající v odstranění útvaru.

 

Neurologická bolest kůže může být problematická na terapii a cesty vedou přes podávání imunosupresivních látek.

Diskuze o bolesti kůže

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Pozitivní antigen, jak teď postupovat? 24.6.22 18:57  sobesin 29
Rýma po COVIDU 24.6.22 09:03  Benda5 6
EUC PCR test - kde najdu výsledky? 7.6.22 18:54  PhereNicae 3
Záznam o PCR testu 1.6.22 06:45  adamcoka 19
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest kůže

Váš příspěvek
Jamie Croft
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.22 08:50

There are not many helpful topics like this online, great work!
Brussels Airlines Promotions Code

Lilly Mark
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.22 13:09
Skin pain

Thank you for your inquiry. Our talented writers are available 24/7 to help you with any legal writing task. We provide quality law essay writing that is affordable and reliable. You can be sure that our team of experts will produce excellent work that meets your expectations. We guarantee you will be satisfied with the final product. Contact us today to get started!

anasmith
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.22 06:39
Skin problems

Now a days skin problem like Acne is a pores and skin circumstance that happens while your hair follicles emerge as plugged with oil and lifeless pores and skin cells. It reasons whiteheads, blackheads or pimples. Acne is maximum not unusualplace amongst teenagers, aleven though it impacts human beings of all ages. and other major problem, face allergy. here As we understand different law assignment helpers offer appropriate writing offerings however their fees are too excessive so withinside the UK I, would really like to introduce you to law Assignment Help UK they offer the maximum low-priced project writing offerings to students, their high-satisfactory of project and costs are so first-rate for each pupil.

zelenac
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.11.15 23:47
bolest kůže na hlavě

Dobrý den, teď asi 14 dní mě pobolívá jedno místo na vršku hlavy, budím se v noci, když se dotknu polštáře, pokud to zaspím, začne mě bolet hlava. Nejvíc se projeví, když nemám delší dobu umyté vlasy, pak se zčásti zklidní. Děkuji za odpověď

talianka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.15 23:23
hlava

Dobry den mam pritele a jenu se udelaly cervene flaky na hlave a ma to bolestivy muže te poradit dekuji

anoel1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.14 16:45

Také mám bolesti kůže. Někdy jako by mravenčení, jako po sežehnutí kopřivou, jindy a na jiném místě pálení, píchání atp. U mě je to způsobené RS a bohužel jakási předzvěst blížící se ataky :-(

Renatte
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.12 19:09
Bolest kůže na břiše a zádech!

Prosím poraďte mi, stále mě bolí kůže v oblasti okolo pupíku a na druhé straně na zádech. Nebolí mě vevnitř v břiše, ale pouze kůže! Je to hrozně nepříjmné až bolestivé. Vadí mi i když přesto mám tričko nebo když se něčeho dotknu! Myslíte, že by to mohlo být něco společného s pásovým oparem, který jsem měla před 2 lety na tom stejném místě? Děkuji moc. :? :? :| :|

Vložit nový komentář