Bolest končetin

Bolesti končetin mohou být původu kostního (nádorová onemocnění), kloubního (např. revmatoidní artritida, artróza), svalového (např. „namožení“ svalů po fyzické zátěži), cévního a nervového. Nejčastěji jsou postiženy dolní končetiny.

Vznik bolestí končetin

Cévní onemocnění končetin jsou způsobena většinou aterosklerózou tepen (tzv. ischemická choroba dolních končetin), kdy se tepny „ucpávají“ tukovými pláty vlivem kouření, vysokého krevního tlaku, tučné a solené stravy, cukrovky a dalších faktorů. Dolní končetiny jsou tak hůře vyživovány a nezvládají vyšší nebo v pokročilých stádiích i normální fyzickou aktivitu. Jedná se vlastně o obdobu srdeční anginy pectoris.

Bolesti se v takovém případě nazývají klaudikace a jsou lokalizovány často v lýtku jedné končetiny, až později na obou dvou. Mohou být také v hýždích nebo ve stehnu. Začínají již při námaze (nikoliv po ní) a odezní do 5-ti minut po jejím ukončení. Jedná se o svíravou až křečovitou bolest. V pokročilejších fázích chronické nemoci se začíná bolest objevovat i v klidu (po předchozích klaudikacích, nebo si člověk klaudikací nevšímal), trpí i zásobení kůže a mohou se na ní tvořit vředy a zanášet infekce.

Pro stadium nemoci je rozhodující vzdálenost, kterou člověk bez větších bolestí ujde (nad 200 metrů jsou to počáteční stádia) a vzhled kůže na postižené končetině.

Pacienti mají často aterosklerózu i jiných tepen (v srdci, v mozku, v ledvinách…), což může zhoršovat celkový stav.

Léčba

Pro léčbu a prevenci ischemické choroby dolních končetin je nejdůležitější vyvarovat se rizikových faktorů! Klaudikace se tlumí pohybem – cvičením i chůzí, které by měly být hlavně pravidelné, nikoliv jednorázově intenzivní. Ve stádiích klidové bolesti již je situace vážná, musí se předcházet průniku infekce do kůže ošetřováním drobných poranění, případně podávat i antibiotika. Preventivně pacienti berou aspirin, který má protizánětlivý účinek, ale zároveň i účinek proti srážení krve – hrozí totiž trombóza končetin z aterosklerotického plátu a tím úplné zamezení výživy končetiny. Pokud by k ní přeci jen došlo, lékaři se v nemocnici pokusí o její odstranění rozpouštěním trombu a zavedením stentu. Z léků jsou na tuto chorobu dále vhodná léčiva „roztahující“ cévy, např. agapurin nebo tzv. prostaglandiny (např. Alprostan) zvyšující tak průtok cévou. Nevýhodou prostaglandinů je jejich cena. Na bolest vyzkoušejte také různá analgetika – již zmíněný aspirin, paracetamol, ibuprofen apod.

K tepennému uzávěru může dojít také vlivem embolie např. trombem ze srdce při fibrilaci síní (srdeční arytmie). Bolest končetiny je v tomto případě náhlá, prudká, kůže je studená, namodralá a není hmatný puls na velkých končetinových tepnách. Tíže stavu záleží kromě jiného na lokalizaci uzávěru tepny embolem (čím níže směrem k noze, tím lépe).

Léčebně se pacientovi ihned podají obvyklá analgetika, heparin, ošetří se kůže, aby se do ní nedostala infekce a je dobré, aby měl pacient končetiny svěšené. V nemocnici se lékaři pokoušejí o rozpouštění trombu/embolu, tak, jak to bylo popsáno výše.

Další příčiny bolestí dolních končetin

Existují ještě další onemocnění tepen končetin např. Bergerova nemoc. Také choroby žilního systému se mohou projevit bolestí v končetinách – chronická žilní nedostatečnost a flebotrombóza, která člověka ohrožuje na životě plicní embolií! Více o ní najdete v příznaku „tvorba krevních sraženin“.

Nervového původu může být bolest při neuropatiích (např. při komplikované cukrovce) nebo kořenovém dráždění, způsobeném nejčastěji útlakem míchy (resp. nervového kořenu z ní vystupujícího) vyhřezlou ploténkou. Tehdy bolest jakoby vystřeluje až do nohy nebo ruky podél příslušného nervu. Nervové bolesti jsou často velmi nepříjemné pro zvláštní pocity brnění a mravenčení. Léčí se obtížně, většinou se jen zamezuje progresi do horšího stádia, kdy by mohla být narušena i hybnost končetiny. Důležitá je rehabilitace, cvičení konkrétních cviků i doma, při bolestech se předepisují analgetika. V nejtěžších případech lze zasáhnout operativně, ale i přesto není úspěch zcela zaručen.

Zvláštní nemocí je tzv. syndrom karpálního tunelu. Jedná se o útlak nervu v dlaňové oblasti zápěstí při dlouhodobém zatěžování rukou silou nebo vibracemi (při práci s motorovou pilou apod.). Pacienti mají pocity brnění, často se s nimi v noci budí. Úlevu většinou přináší operační řešení.

Bolesti svalů končetin bývají v důsledky fyzické námahy, kdy sval pracuje na tzv. kyslíkový dluh a nahromadí se v něm větší množství laktátu. Tyto bolesti zpravidla do druhého dne nebo několika dní odezní. Nemoci svalů nemusí mohou, ale nemusí být vázány na předchozí zátěž (a zpravidla nejde o žádné velké fyzické výkony – např. chůze do schodů, nastoupení do dopravního prostředku a další běžné činnosti), neprojevují se však bolestí jako takovou, nýbrž svalovou slabostí (viz. příznak „svalová slabost). Bolestivost svalů může doprovázet některé i jiné nemoci – např. chřipku (tam se pojí i s bolestmi kloubů) a nemoci štítné žlázy (se sníženou funkcí). Zvláštním psychicky podmíněným onemocněním svalů je tzv. fibromyalgie – onemocnění převážně žen ve středním a vyšším věku, které pociťují bolest v určitých bodech na těle (nejvíce na zádech a šíji, ale mohou být právě i na končetinách – v oblasti kolene nebo lokte), trápí je každodenní ranní a večerní únava, ztuhlost svalů, bolesti hlavy a další příznaky. Léčba této nemoci zahrnuje psychoterapii, relaxační techniky, pohybový program pod vedením fyzioterapeuta a z léků se podávají antidepresiva, analgetika a lokální protizánětlivé přípravky.

O bolestech kostí končetin se více dočtete v příznaku „bolest kostí“. Klouby mohou trápit pacienty z mnoha důvodů. Zánětlivými procesy v kloubech jsou např. revmatoidní artritida (postihuje více drobných kloubů, bolest je spontánní nebo se zvyšuje pohybem a dotekem, léčí se protizánětlivými léky, imunosupresivy, biologickými preparáty, cvičením ve stabilních fázích a naopak klidem v době akutnějšího stadia nemoci, fyzikální léčbou a dalšími prostředky), infekční artritida (postihuje většinou jen jeden kloub – nejčastěji koleno - a ten je silně zarudlý a oteklý, léčí se antibiotiky za hospitalizace) a lymeská borrelióza (postižen je většinou jeden kloub – koleno – a to střídavě s obdobími bez bolesti a zánětu, léčí se antibiotiky).

Mezi nezánětlivá onemocnění kloubů patří především artróza vznikající hlavně s věkem (ale i např. u sportovců) díky přetěžování kolen a kyčlí. Artróza se nejdříve řeší tzv. chondroprotektivy (léky podporujícími chrupavku) a analgetiky, až později dospěje do stádia, kdy je nutná operace s implantací náhrady kolenního či kyčelního kloubu. Dnes už jsou implantáty vyráběny z moderních odolných materiálů a umožňují tak člověku návrat ztracené funkce kloubu.

Bolesti kloubů

Bolesti kloubů lze zvláště u zánětlivých procesů, při poúrazových bolestech, artróze a jiných revmatických chorobách s výhodou tlumit analgetiky a protizánětlivými léky ve formě krémů, mastí, gelů apod., takže nezatěžují celkový organismus. K těmto lokálním léčivům patří např. etofenamát (Traumon), indometacin (Indobene, Elmetacin), ibuprofen (Ibalgin gel, armi gel či krém), diclofenac (Voltaren), ketoprofen (Fastum gel) a další.

Diskuze o bolesti končetin

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Prodělaný covid a menstruace 22.5.22 17:30  TinaAn 20
Jsem pozitivní a máme se stěhovat 18.5.22 07:07  Anonymní 35
Úzkost a deprese po Covidu 17.5.22 07:31  wiwiOL 31
Vypadávání vlasů po covidu 13.5.22 18:03  aiwwa 21
Zkušenosti s Covid testem 3.5.22 07:40  Uslava 6
Očkování covid 2 dávky 1.5.22 18:36  ugluk 24

Napište prosím svoji zkušenost s: bolest končetin

Váš příspěvek
johndany
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.22 09:41

Your post was quite beneficial to me, and I look forward to reading more of your work in the future. I have just found a fun game called slope game. online which you are welcome to join and play with me if you have time.

seoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.4.22 01:35

Wow, cool post. I'd like to write like this too - taking time and real hard work to make a great article… but I put things off too much and never seem to get started. Thanks though. 광명출장안마

seoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.4.22 22:29

I wanted to thank you for this excellent read!! I definitely loved every little bit of it. I have you bookmarked your site to check out the new stuff you post. rapid prototype companies

seo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.22 14:00

You there, this is really good post here. Thanks for taking the time to post such valuable information. Quality content is what always gets the visitors coming. 인천출장안마

Miro444
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.20 03:04
Před týdnem mě začla bolet levá kýčel

Ahoj-mám hodně nemocí a mém už 76 let. Cukrovku, beru inzulín, a nyní mám už 2 rok bercové vředy a před týdnem mě začly bolet v levé noze asi klouby. Bolí jen když jdu a v klidu to prozatím tak necítím. Bolí mě i svaly na levé ruce. Velice špatně chodím, jelikož to při chůzi omezuje pohyb atd. Myslím, jestli to není jenom náhoda, tak jsem dostal teď antibiotika na ty bercové vředy Amoksiklav 1g14 tablet a zrovna jsem je spotřeboval, Jinak chodím 5× denně na krátké procházky po velkém dvoře se psem a jednou jsem šel asi 1km po městě a tehdy to asi začalo. Jak ležím, tak to necítím, ale jak vstávám, tak to začíná a jak vstanu tak to bolí a omezuje mě v pohybu
Děkuji za přečtení a případnou odpověď. Pravda Miroslav

Vilém Posselt
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.19 15:53
Končetiny.

Dobrý den.
Poslední rok jsem byl neustále ve stresu, kvůli okolnostem. Chodil jsem před tím dost pěšky, až 5-7 km.
a nic.Je pravda, že jsem neměl na nějaké chození po okolí poslední dobou chuť. Teď když jdu do města, tak mě bolí nohy od slabin, od zadku dolů. V noci, když spím na pravém boku, tak po 20ti min. mě to začne bolet až ke
kolenu v,,ďůlcích kolena a při lehu na zádech, to přestane bolet skoro naráz. Při levoboku, mě to skoro nebolí,
ale nesmím mít ruku na boku - pravém, jinak mě bolí i ten pravý bok. chystám se jít k naši paní doktorce, je skvělá. (MUDr Rotová).Do kopce se zatím nezadýchávám. Bude mi 75 roků a nikdy jsem, ještě před rokem,
tyto problémy neměl. Děkuji. :srdce: :P :zed:
Vilém Posselt Jablonec nad Nisou : :srdce:

Pavlína Benešová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.19 14:13

Mám v poslední době křeče v nohách a nemůžu spát a chodím ppo pokoji, nevím co mám dělat
:andel:

Dana 1111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.18 22:25
Tezke nohy

Mam pocit tezkych nohou
Obrovska zatez pri chuzi
Co by to mohlo byt?
Nic neboli jen mam tezke nohy a problem s chuzi
Uz nevim co s tim

Marie Saňáková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.18 14:54
mám těžké nohy a obtížnou chúzi,volesti nemám

Můžete mě zdělit, zda se jedná o neuropatii a co byste mě doporučila děkuje Saňáková

Jaroslav Štadler
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.17 16:00
Bolesti chrbta

Dobrý deň prajem nepatrím k ľuďom ktorí veria na zázraky nejakého boha alebo alaha a pod. na základe reklamy som to ale skúsil…môžem ale priznať že tento výrobok mi pomohol pri bolestiach chrbta…ak je to len v pocitoch a v hlave aj tak mi to pomohlo…pekný deň prajem Jaroslav.

Ondra83
1 příspěvek 22.7.16 13:26
bolesti stehenního svalu

Již tři neděle mně bolí stehenní sval, lékař mně předepsal lék PALGOTAL 75mg, ale ten nepomáhá, mazání Voltaren gel také nepomáha. Na internetu se objevil článek s užíváním magnet. pásku BACKNETIX, má někdo zkušenost s tímto páskem?

Věruška Ha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.4.16 15:02

Zdravím všechny. Prosím, napište jaké máte zkušenosti s čípky Indometacin 100.začínám brát na bolesti /záda, končetiny/revmatického původu. Děkuji předem. Hlavně mě zajímají vedlejší účinky. Nemám moc dobré ledviny. jenže vše od bolesti škodí na ledviny a játra, co dělat? Díky. :mavam:

Eisenhamer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.16 13:51
slavoj

Po mozkové příhodě asi měsíc po operaci již v domácí péči mě otekla levá ruka od ramene k prstům včetně kloubů a moc bolí jako v případě Quin ze dne 18.8015 k tomu ještě při horečnatém
spánku ramenní kloub Hrozně to bolí, ne vím co dělat(lékař mě předepsal LIOTON 100 000 ale ten nepomáhá ) prosím o radu. SE

lakatoš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.15 18:07

Lidi nevíte mi poradit něco na bolest loktu? jako kdyby ze zadní vnitřní straně mě to bolí když zvedám něco těžkého. :(

Luboš Martinec
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.15 14:12

Vilém. K vazoneurózou opravdu trpí těžaři, ale spíše ti starší chlapi, kteří ještě zažili starší motorové pily bez bezpečnostních prvků a bez antivibračních rukavic. Je to hnusná nemoc, člověk neví co má s rukama dělat, snad jen nějaké chladivé masti, gely, nevím. To by spíš poradil doktor.

Vilém.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.15 23:38
Pro a. Coufala

Ahoj Adame,
strejda dělá těžaře v lese a měl něco podobného, nakonec mu zjistili vazoneurózu, takže ať si radši zajde k doktorovi :?.

stepiksm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.15 14:23
bolest nohy

Mam bolest prave nohy boli me v podkolenni jamce a lytko nekdy i stehno. citim jak me v noze skube co by to mohlo byt dekuji

Adam Coufal
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.15 19:04

Dobrý den,
kamarád dělá už 20 let zedníka pro jednu firmu a v posledních měsících mu začaly mravenčit prsty na rukách. Věděli by jste někdo, čím to může být? 8o

Quinn77
1 příspěvek 18.7.15 18:41

Ahoj ráda bych se zeptala, co by to mohlo být. Začala mě bolet levá ruka, nejde to moc dobře vysvětlit, je to bolest předloktí, ale někdy se mi zdá, že jde jen o jedno místo. Přidalo se i brnění (mravence v ruce), hlavně teda prsty a dlan. Nejhorší je to v sedě a leže, když chodím a mám ruce podél těla tak to nemám. Docela se bojím co by to mohlo být.

Marie Kodadova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.15 20:43
Neuropatie spatna chuze tezke nohy.

Manzel velmi obtizne chodi. Pocit tezkych nohou. Ma dlouhodobe cukrqvku.

Gánsky Ján
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.15 08:56
Rady.

Dobrý den, mám taká problémy s nohama. Bolesti šlapek. hlavně v noci. Pomáhá mi -kompresní podkolenky bez špičky, pak mi taky pomáhá když si dám 1/2dcl. Zaječické hořké vody po cca 10min cítím úlevu. Taky na noc 1 lžička Kavova KONOPNÝ OLEJ. PŘEJI vám ať Vám moje rady pomůžou.

Alena Štáfková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.15 15:04
bolest v holení kosti

Mám velké bolesti holení kosti, někdy to jde až ke kyčlím, prodělala sem rzná vyšetření a nic. Skoro už nemůžu v noci spát a nikdo mi zřejmě nepomůže.

peterja620
29 příspěvků 18.11.14 23:03
bolest končetin.

Dobrý večer pani Novotná. Pokud se týče snížení cholesterolu je na to vynikající čistě přírodní doplněk stravy Omega3complete, který snižuje špatný cholesterol a zvyšuje cholesterol dobrý. Příznivě ovlivňuje cirkulaci krve a chrání kardiovaskulární soustavu a povzbuzuje činnost srdce. Pomáhá udržovat zdravý stav a podporuje funkci kloubů, harmonizuje nervovou soustavu. Má silné antioxidační účinky čímž chrání tělo před nepřeznivým působením nebezpečných volných radikálů. Usnadňuje trávení tuků. V případě Vašeho zájmu mi napište na mail peterja@seznam.cz

Helena Novotná
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.14 14:44
bolest končetin

Již delší dobu mě bolí nohy. Nejhorší je to v noci, když ulehnu. Je to štiplavá pálivá bolest celých nohou, ža nemohu ani spát. Zárove. ň velká bolest a tlak do hlavy. Také to cítím jako palčivou bolest. A bolest na levé straně hrudi. Můj lékař mi dal léky na vysoký cholesterol. Přišlo mi, že jsem tak bolest nevnímala. Ale bohužel po lécích na snížení cholesterolu jsem měla veliké bolesti žaludku a 10 kg úbytku na váze. Po požití léku večer se bolesti žaludku vystupňovali. že jsem nemohla spát. Přestala jsem tyto léky užívat a ihned jsem měla po bolesti žaludku. Zároveň jsem měla opět veliké bolesti nohou a vrátily se problémy, co jsem popisovala na začátku. Můj lékař řekl, že bohužel mi nemá co na snížení cholesterolu dát. Teď jsem s bolestí nohou napospas, nespím a nevím, jak to dál řešit. Prosím o radu. H.

MILADA KARASOVA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.14 12:16
bolest lýtka

Mám problém s levou nohou, již delší dobu mi bolí lýtko, takova tupa bolest, která jde od kolene az ke kotníku, boli i v noci a není po námaze. Tuto nohu jsem měla před 6 lety operovanou nakřečové žíly. Je to velice znervoznující a nepříjemné
děkuji k :( arasová

zuzlivocko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.14 14:03
bolest nohy

Asi před dvěma dny, když jsem se vzbudil, mě začala doprovázet bolest v lýtku na pravé noze. Ta bolest je pichlavá a stále se opakující do jednoho místa, jen doufám že to nebude vážné a brzo to zmizí…je to dost nepříjemné :(

Dalibor7
224 příspěvků 10.1.14 19:07

Máte skříplý nerv nohy, ten nerv se nachází u ploténky a obratle L5S1,pokud jste teprve v 15tém týdnu, ukážu po skypu s webkou, jak to uvolnit, je to velmi jednoduché, ale vysvětlit slovy to nejde.

Smigolol
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.1.14 15:27
Bolesti kloubů

Zdravím,
tak nějak jsem se začetla do všech komentářů ale i přes to jsem nenašla co jsem chtěla…aspoň malinko…nicméně jsem v 15t těhotenství a po dnešní kontrole u lékaře jsem se nedověděla proč mě noc co noc bolí jen jedna noha..co se týče kloubů kyčle a kolena… je to tak nepopsatelná bolest že kdyby mi v dané chvíli dali motorovou pilu tak si ji uřežu… nevím proč má s tím někdo zkušenosti?

viki0987
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.13 22:45
zmena stravy

Míň cukru, prakticky co jsem skusila i sama, (úredtím jsem si zajídala hlad často a prece jsem mnela míň energii než když si dávám bílkoviny a pak neco trochu sladkýho. Malá se taky naučila na kousek masa, večer. Mám naložené plátky kurecího v marináde a to je chvylka, než se to upeče, k tomu treba u chleba s zs činskou kapustou nebo klasika..s rýži a pod.
Bílkoviny –lušteniny, vejce, maso, (ja si delám i droždovou praženici s hodne cibulí, pres den (dodá mi sílu!),tr. zázvor. ke všemu masitému. Občas tr. čili, -taky spaluje.), tvaroh (treba s cukrem) samotný nebo do palačinek, nebo udelat si nej. pomazánku..jak komu chutná, fašírky ze soj. granulátu,..a treba ovsené vločky,,vlákniny..,jsou fajn i pražené s cukrem, nebo do kaše, palačinek, do domácý sušenek,..fantazii se meze nekladou..treba skoušet.
Je toho víc, treba si vyhledat co by vám chutnalo a sestavit si program, co vynechat, omedzit a co se dá, -najíst se ale rozumne.– No hlavne nejíst po 20.hodine! nejlépe už nevečeret po19.h večer..když jste doma. :)
Sranda že jsem jednou pres den jedla slaninu, dobre upečenou, suchší, ale prece..slanina a schudla jsem 1kg.Sice jsem makala venku ale mela jsem sílu.
Klíčky..šošovici nasypeme do nečeho, trocha vody a za pár dní je to hotovo-jen aby to nebylo suchý,
Ja jsem se na to dala kvuli potížím a zatím jsem nemusela na operaci žlučníku.(zaklepávám..!)
A taky piju bylinkové čaje..Pít, pít..a pít. Když neco sním ťežšího, dám si Gastrogel..
snad si z toho nekdo neco vybere..to jsou moje skušenosti. No nekdy prijde jiná nemoc a zas musím hledat.. :|

viki0987
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.13 15:11
favorit291

Na hubnutí nebo spalování tuku treba jablečný ocet trochu do sklenici s vodou a s medem, pár kapek oleje k tomu. nalačno a pred jídlem. Nebudete cítit tolik hlad.Ono spaluje zásoby.
Pak zázvor, musí se na to zvyjnou, pak když jíte maso tak k tomu nakrájet a pravidelné vyprázdňování..pít dostatečne a treba ssi mužete nakoupi vody jako Šaratice, slaná voda, s nečím rychle zapí, ale dá se to..po jídle pár lžyc.,3glgy..) a nejaká rozcvička na roztahování svalu.
aspoň neco by mohlo pomoct..)
hodne C vit..,orechu denne,..nebo pangamin-posílí imunitu

viki0987
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.13 15:04
artroza.. i reuma?

Mela jsem už dávno poškozenou chrupavku L. kolene, pak i pravý kloub a ted všechno kde jsou kosti spojené a dnes i normálne stehno na vyšším míste. Doteď to vystrelovalo z kloubu a hrozná pychavá bolest milion jehel..Nikdo mi neverí. Když to nejvíc bolelo, snedla jsem co se dalo, na noc Indometacin čípky, pres den inj. co jsem sehnala, jinak bych nic neudelala.
Mín chodím, mín jezdím na bicykli v dedine, tak je to jen tupá bolest, no i v klidu.
Ja už nevím, kde hledat pomoc, Vysmívají se mi, ponižují, že jsem na to ješte mladá, s tím se dá žít a pod. No ale naposledy nejen že jsem se málem neudržela na nohou od bolesti..nekolik týdnu. Co mám delat krom toho, že mám „pravidelne cvičit“..posilovat..) (a to udelám tolik bricháku jako jsem neudelala ani v mladosti..No c to má spol. s artrozou..to nevím A to mi rekla neirologička..)prej se mám podívat na její ruky,–To ke artróza! (ja jí 70,nic ve zlém..)

favorit291
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.13 07:51
bolesti kyčelních kloubů

Dobrý den prosím o radu, již asi dva roky mne bolí od kříže přes kyčle holení kosti a kolena. Na jaře letošního roku mi lékař zjistil mírně vybočenou ploténku v pravo asi 4 mm a zůžený páteřní kanál. Bolesti se zhoršily ikdyž jsem chodila na rehabilitaci. Vím že jsem silná ale nevím jak zhubnout měřím 165 cm a váha 88 kg všude od lékařů slyším jen zhubněte a bude po bolesti pak mi píchne nějaký kortokoid a tím je léčba u konce. Bolesti jsou nejhorší v noci a ráno, včera jsem byla na ortopedii a zase jen injekce bez rentgenu nevím co si o tom myslet, moc prosím o radu.Je mi 48 let mám 8 dětí, maminka měla oba kyčle umělé. Děkuji Jarmila B.

77Barča
1 příspěvek 3.9.13 14:55
možná je pozdě

Měla jsem ty samé problémy, v noci jsem vůbec nemohla spát, byla jsem na revmatol., atd.,ATD Užívala jsem léky proti bolesti až jsem si málem zničila žaludek. Pak jsem šla na ortopedii, pan doktor mi nasadil krční límec a to bylo vůbec poprvé, co jsem se vyspala. Byla to bolest od krční páteře.
Snažím se nyní cvičit, občas, ale ten límec nosím pravidelně v noci.

Dalibor7
224 příspěvků 2.7.13 11:55

Paní Věro, jednoznačně jde o skříplí nerv, který se nachází mezi obratli hrudní páteře. Ale nejsem lékař a ani nic podobného, jen Vám řeknu, že mezi lékaři s tímto pomoc nenajdete a moji diagnozu Vám ani nikdo z řad moderní medicíny nepotvrdí. Já sice vím, jak se těchto potíží zbavit, ale raději si zadejte www.jemnydotek.cz,zavolejte té paní, ona je odborník a pomůže Vám.

jiraluk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.13 08:58
bolesti kolen

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká je pravda o užívání léků Diclofenak. Užívám ho už hodně dlouho na bolest kolena.

Lékaři důrazně: Tento lék proti bolesti vás zabije, přípravek je i v Česku

Děkuji za odpověď Jiřa :srdce: :srdce: :srdce:

lena5878
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.13 13:28
Bolesti kloubu a holeních kostí

Tak mě bolí kyčelní klouby už nějaký ten pátek, je mi 35 mám 3 děti a doktorka mi doporučila bílé kostičky, bohužel nezabírá, beru je přes rok a je to pořád stejné navíc se mi přidaly bolesti holeních kostí, pomáhá mi ibalgin když už nemužu vydržet, občas beru acilpirin 1denně že snad preventivně páč jsem kuřák, zas tak moc těžká si myslím taky nejsu mám 72kg a měřím165.Borelie to prý není. Ale už nevm co s tou bolestí, naposledy jsm měla zvýšenou sedimentaci ale prý nijak vážně. Co to muže být?

Marie45
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.12 14:45
Zkušenosti s bolesti kolen

Já podobrnými potíži jsem musela celkem omezit některé aktivity, zatímco na podle odborníků i zkusit nějakou kloubní výživu. Dala jsem na radu ortopéda a následně i po konzulaci s lékarnici kupovala kloubní výživu s velmi vysokým obsahem látek (glukosamin, chondrotin, a především kyselina hyaluronová). Potíže s bolestmi kloubů jsem měla 3 roky, a bolesti mi velmi znepřijemnovali život. Přípravek je v tekuté formě - Flex code 500ml. Dělá dobře i na plět a to kvuli obsahu kyseliny hyaluronové.

K tomu jsem brala i enzymi - (wbenyzm) a navíc i denně 1 lžičku kurkumi, která má vynikajicí protizánětlivé učinky. Celkem intenzivně 4 měsícem, následně pauza a znovu. Tak to trvalo 9 měsíců. Nyní citím velké potešení z dobré kondice. Doufám, že mi to vydrží na pořád. Přeji Vám hodně štestí…

dedice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.7.12 17:49
2 lety problem

Mam bolesti v leve noze od kolene dolu 2 roky / bolest se stehuje/.
Dela mi dobre chlad, myslela jsem, ze to je zanet.
Ziji v UK, pred rokem jsem byla poslana na operaci krecovych zil, bylo to zbytecne.
Dnes jsem byla na scanu, lekarka nic nenasla, vse v norme.
Znalosti angl. lekaru jsou nic moc, minuly tyden mi zacla otekat paze, lecila jsem ji jako zanet,
pomalu to odchazi.
Muze mi nekdo poradit?

Vera Sikova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 13:49
Boleni ruky

4 dny me boli leva ruka, ale tak, ze se bojim vecera kdy mam jit spat, to je totiz nejhorsi. Boli me od ramene k zapesti ale stridave. Boli me od ramene k loktu a pak zase od loktu dolu. Nebrnej ale jakoby mi dreveneli prsty palec a ukazovacek. Beru Brufen ale ten pomuze na chvili. Myslela jsem ze mam zanet zil ale nikde jsem nenasla jake jsou priznaky. Jsem vasniva pletarka, pletu teda jen rucne myslim, jestli to nemam od pleteni ale ze mi to zacalo az ted, je mi 53 let a pletu vlastne od mladi. Muze mi nekdo nejlepe odbornik poradit nebo rict od ceho to muze byt? Bolest je takova tupa. Dekuji

Vložit nový komentář