Bílá skvrna na zubu

Většina skvrn na zubech jsou odrazem přijímaných látek, jak v potravě, tak i například kouřením. Potraviny a nápoje obsahující ať už přírodní barviva (čaj, káva) nebo přidaná mohou zuby různě zabarvit. Bílé skvrny na zubech se objevují většinou již od dětství v důsledku tzv. fluorózy, tedy nadměrného zásobení organismu fluorem v době vývoje skloviny na trvalém chrupu. Sklovina je fluorem poškozená a tvoří nejčastěji matně křídové skvrnky na zubech, různého rozsahu, v těžích případech až naopak světle hnědé skvrny.

Může být způsobena příliš vysokým obsahem fluoru v pitné vodě, nebo nevhodným používáním fluorovaných zubních past v dětském věku.

Používání správné dětské zubní pasty je vhodné konzultovat se zubním lékařem, neboť fluoridóza může v dospělosti způsobovat nejen kosmetické potíže.

Pokud jde o skvrnky na zubech dospělých, většinou se jedná o záležitost z dětství, neboť vývoj skloviny je dokončen okolo osmého roku. Pokud se objeví na mléčných zubech, mělo by to být varováním, že dítě má z určitého zdroje nadměrný přísun fluoru. Pro děti jsou proto nepříliš vhodné fluoridované pasty, fluoridové tablety, dobré je i zjistit stav fluoru v pitné vodě. Pokud přebytečné zásobení fluorem přetrvává i nadále, je vysoká pravděpodobnost, že se bílé skvrnky, které později mohou zežloutnout nebo jinak změnit svou barvu, objeví i na stálých zubech.

Diskuze o bílých skvrnách na zubech

Diskuse o koronaviru v ČR

Téma Poslední příspěvek Reakcí
Vaše příznaky u Koronaviru? dnes v 09:24  Anonymní 58
Platnost pcr testu - na kurz plavání dnes v 09:23  kavenka 9
Lékař během karantény dnes v 09:34  Šmoulice 26
Covid pozitivní i po karanténě včera v 22:16  Borrealis 16
Strach z covidu v těhotenství dnes v 08:54  Ivusska777 44
Očkování covid 19 v těhotenství dnes v 07:32  Ivusska777 20

Napište prosím svoji zkušenost s: bílá skvrna na zubu

Váš příspěvek
Sky1212
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.21 07:57

Hello! I have the same problem as well! They say it has something to do with what we eat, but I just can’t stop eating my favorite foods! I hope something can help us cure this without sacrificing our favorites! Meanwhile, while we wait for someone to help us here, you might want to try this game family farm adventure online or watch this soul knight review (video) with me! We can also talk about it after! Just let me know if you are interested! Have a great day!

Neferka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.20 00:52
Skvrna na zubu

Dobrý den, synovi 19 měsícu se udělala na dvojce tato bílá skvrna, nevíte co by to mohlo být? Děkuji

Mariebendova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.20 14:25

Ano bělícímu zubnímu peru, které jsem koupila od whiteglo. cz, když si najdete jejich stránky, tak tam naleznete také seznam online i kamenných prodejců. Není nebezpečné pro zubní sklovinu, neobsahuje totiž peroxid.

Kastylka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.20 21:18

Bělícímu zubnímu peru? to funguje jak prosím? není to nebezpečné pro zubní sklovinu? koupila jste ho v lékárně?

Mariebendova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.20 14:56

A zkoušela jste už něco? já jsem si začala kupovat kvalitní bělící pastu, která mi pomohla tak o 60 %, a zbytek jsem zvládla díky bělícímu zubnímu peru.

Kastylka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.20 20:44

Mohl by mi někdo poradit jak na skvrny na zubech? jak se jich zbavit?

jozef badžo
1 příspěvek 14.7.14 00:07

Dobri den mam problem zo zubamy jeden horny zub sami kive ale velmi strasne sa bojim ze zub mi vipadne vonku poradte mi čo mam robit zebi sami zase upevnel zub prosim

Káťa S.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.14 14:52
Mám bílé skvrny, ale po hodine zmizí

Mám rovnátka a když se vždy probudím mám mezi zuby takovou velkou bílou skvrnu. Ale divný je, že mi to vždy tak po hodině nebo dvou úplně zmizí. Nevím co s tím a bojím se, že mi to tam jednou zůstane.. Prosím poraďte mi :nevim:

Bara Fuskova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.14 22:14

Me se udelala bila sklovina a vubc si s tim nevim rady. bojim se ze je budu mit cerne jako uhel prosim poradte. :)

Danulinkaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.12 16:15
Mám hněde skvrný na zubech od malička

Dobrý den mam hněde skvrny na zubech od 8 let. Bydlela jsem v Rusku a po Přijezdu do Čr se mi to spravovalo pomalu ale jiste. Ted je mi 15 a velmi mě ty skvrny na zubech trapi. Co mám stim dělat aní moje zubařka neví co stim a je nedokažu si představit že by to nešlo vybělit. Zkoušla jsem bělici připravek White pearl a pomohlo to jen aby sklovina byla bila ale skvrny bohužel nezmitelý :,( ale začala jsem mít velice citlive zuby. Ted chci jit na rovnatka ale nevim jestly mi to ještě víc nepoškodi zubní sklovinu. :,( Prosím za odpověd s pozdravem Daniela ;)

Vložit nový komentář
 

Nemoci s tímto příznakem: